Баба Ванѓа "видела": Гадафи ќе ја збрише Европа?

Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Koj Курск бе кој пчели?Ако толку знаеш кажи нешто што ќе се случи а не откако ќе се случи.Ќе ја збришел Гадафи Европа.И?Каде и пишуваше на старицата за тоа?Јас имам внуче од 5 години и од него слушам вакви глупости.Само едно ме интересира?Кој уште во светов се занимава со вакви срања освен нас овде на Балканот?Што е со земјотресот што требаше да се случи на 30 Март и големото цунами?Или се одложува на неодредено време додека не се случи некаде земјотрес па да речеме :Еве баба Ванѓа беше во право.
Море не гледаш дека се шо се случува медиумиве поврзуваат со Баба Ванѓа , како немаше ваква изјава пред да се случи ова? Ова е дело на медиумиве , и немој толку да бидиш слепец коа порано имала погодено некои нешта како на пример точниот датум на својата смрт .... потонувањето на Курск итн....
 
Член од
30 март 2011
Мислења
23
Поени од реакции
2
Mr.47 Karlos sakalot



А фатете прво да прочитате што сум пишувал, а потоа давајте глупави коментари. Зашто ви мрзеливост и да дишете. .

--- надополнето ---

ззззз
 
Член од
1 октомври 2009
Мислења
107
Поени од реакции
5
Навистина имаше нешто чудно во таа жена,мош ке ви е смешно.Иначе настанот со нејзиното ослепување е 100% точен,после тој настан жената имала(имаше) нешто натприродно во неа.
Кој сака да верува-кој не...Гледам на повекето од вас им е смешно ама ако не ми верувате на мене,питајте некој кој е бил кај неа.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Навистина имаше нешто чудно во таа жена,мош ке ви е смешно.Иначе настанот со нејзиното ослепување е 100% точен,после тој настан жената имала(имаше) нешто натприродно во неа.
Кој сака да верува-кој не...Гледам на повекето од вас им е смешно ама ако не ми верувате на мене,питајте некој кој е бил кај неа.
eh brate ... neli znaes .... najlesno e nesto da go isplukas i da go napravis idiotsko .... otkolku po dlaboko da poglednes ;) .... celiot svet za nea filmovi napravi ..... za vera kocovska japonskite naucnici kazaa deka e neviden fenomen osobeno so ektoplazmata koja ja ispusta od ustata kako "zmej" ( figurativno kazano ). ... i aj sea ... po nasevo ispaga, zaebi japonci zaebi babini devetini zaebi cel svet sto zbori se e toa sranje ;) .... nemam zborovi ...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.895
Поени од реакции
7.301
[video]http://www.makedonija24.mk/?ContentId=3392&CatId=11[/video]
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
eh brate ... neli znaes .... najlesno e nesto da go isplukas i da go napravis idiotsko .... otkolku po dlaboko da poglednes ;) .... celiot svet za nea filmovi napravi ..... za vera kocovska japonskite naucnici kazaa deka e neviden fenomen osobeno so ektoplazmata koja ja ispusta od ustata kako "zmej" ( figurativno kazano ). ... i aj sea ... po nasevo ispaga, zaebi japonci zaebi babini devetini se e toa sranje ;) .... nemam zborovi ...
Во што да верувам? Во измишљотини? Светов за многу работи филмови направи, па тоа ништо не значи. Кога не веруваш во нешто, никогаш „предвидувањата“ не се исполнуваат, кога веруваш, вербата ти влијае на објективноста, и ги поврзуваш работите како ти одговара, и сметаш дека навистина тоа што е предвидено се остварило. Не спорам дека можеби некои луѓе имаат т.н. шесто сетило, ама дај...
Инаку во крајна линија никој не го прави идиотско тоа што вие сте одлучиле да верувате во овие предвидувања, за вас е всушност полесно, знаете што ќе се случи..
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Ne be brat ... tolku raboti predvidela, site ispadnaa tocni i sega e premnogu posrano nekoj tuka seto toa da go frle u voda.Ne moze cel svet da ja pocituva zaradi tolku raboti ( ETE POGLEDNI GO SLINKOT OD POGORE ) pobaraj na google rastrcaj se i kje vides deka seto toa navistina go predvidela.Nekade imas i dati koga gi predviduvala rabotite ... taka da smesno e tuka nekoj da kaze deka e babina devetina se ova.No neli forum e ova, zbirstina e tuka taka da ne mozes sekoj da mu gi otvoris ocite ... nekoj se povekje se davat dodeka drugi intuitivno se izdigat.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Ne be brat ... tolku raboti predvidela, site ispadnaa tocni i sega e premnogu posrano nekoj tuka seto toa da go frle u voda.Ne moze cel svet da ja pocituva zaradi tolku raboti ( ETE POGLEDNI GO SLINKOT OD POGORE ) pobaraj na google rastrcaj se i kje vides deka seto toa navistina go predvidela.Nekade imas i dati koga gi predviduvala rabotite ... taka da smesno e tuka nekoj da kaze deka e babina devetina se ova.No neli forum e ova, zbirstina e tuka taka da ne mozes sekoj da mu gi otvoris ocite ... nekoj se povekje se davat dodeka drugi intuitivno se izdigat.
Ах бе брату мој, интуиција е лична ствар кај секој поединец, не можеш со муабет да ја разбудиш или поттикнеш. Еве јас како неверник лично и најискрено ќе ти кажам дека или јас не верувам на ниеден ваков муабет или предвидување или што и да е, од причина што не одговара на моето убедување, или ви завидувам вас, што можете да осетите нешто што јас неможам. Во секој случај, поинтересно е кога има различни гледишта, нели?
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Koj Курск бе кој пчели?Ако толку знаеш кажи нешто што ќе се случи а не откако ќе се случи.Ќе ја збришел Гадафи Европа.И?Каде и пишуваше на старицата за тоа?Јас имам внуче од 5 години и од него слушам вакви глупости.Само едно ме интересира?Кој уште во светов се занимава со вакви срања освен нас овде на Балканот?Што е со земјотресот што требаше да се случи на 30 Март и големото цунами?Или се одложува на неодредено време додека не се случи некаде земјотрес па да речеме :Еве баба Ванѓа беше во право.
За кој земјотрес и цунами кажуваш?
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
Се нешто "предвидува" баба Ванѓа одкога ќе се случи...
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Се нешто "предвидува" баба Ванѓа одкога ќе се случи...
ама можи пред то да има кажано а овие не го објавија, како прво ти си бил кај неа некош? НЕ! Тогаш од кај знајш дали кажала или не? Или само ги читаш овие скапани медиуми шо од 1 збор додаваат 1001?
 
Член од
1 октомври 2009
Мислења
107
Поени од реакции
5
Znam oti e teshko za veruvanje ama zenata imashe nekoja naprirodna mok,pitajte nekoj so e bil kaj nea ke vi go kaze istoto..pozdrav
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
За кој земјотрес и цунами кажуваш?
Ma нее ни важно.Секој ден слушам по некоја глупост и веќе не знам што ќе се случи.Имам јас еден комшија кој има два сина пророци.Тие секогаш погодуваат и никогаш не згрешиле.Кога ќе ги прашаат дали ќе заврни едниот вели да а другиот не.А таткото горд:Гледаш дека погодивме?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom