БРАТ ЉУБЕ ЗА МАКЕДОНИЈА

Статус
Затворена за нови мислења.

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
До кога вака Македончиња, не верував дека ќе чујам лош збор за најголемиот Македонец за БРАТ ЉУБЕ кој велеше се за македонија, ама македонче си е македонче ( проклето или проколнато не знам?)
Малку оф топик ама ти како голем патриот можеш да почнеш од таму што Македонија нема да ја пишуваш со мала буква.
 

F i l i p

·٠•● DoN FiLiP ●•٠·˙
Член од
23 декември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
Ги читам коментариве на темава и се отепав од смеење. Брат Љубе на слбода. Местото на Љубе му е во хаг и таму да си остани тој и неговите бранители ЛАВОВИТЕ кои повеќе и нанесоа штета на државава. Ги собраа од по затворите барем поголемиот дел и Љубе и Љубџо ( најголемиот патриот во Македонија-Бугарија) и си формираа приватна воена единица кој служеше за дестабилизација на Македонија. Вистинските бранители на република македонија беа оние кои се јавија на повикот на АРМ уште во првите денови на мобилизацијата на војската а потоа кога видоа колку парии земаат и кога се смири ситуацијата нашите лавчиња заминаа во тетово и направија пустош во куќите викендиците грабаа колку што можеа. Најголемите будали се собраа во таа единица а тоа може да го видиме и од последнит случај во Прилеп каде поранешен припадник на лавовите ја уби својата женска и потоа се самоуби.
И затоа не ги величајте ЉУБЕ ЉУБЏО И ЛАВОВИТЕ оти тие ја опустушија република Македонија. И да дај боже ЉУБЕ да си остани таму кај што е.
I ti si bil nekoj Makedonec??? sramota!:uvo:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
"NE E MAKEDONEC ONOJ NA KOI RODITELITE MU SE MAKEDONCI" TUKU ONOJ KOJ VO DUSATA I SRCETO E MAKEDONEC . Od vakvi "MACEDONCI" CE NI OTIDE DRZVCEVO tuku sega ne se na vlast i op odma mracni sceni kovaat de vojni de iminja nato eu samo nekako krivec da najdat i za nekoja racka da se fatat
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Ги читам коментариве на темава и се отепав од смеење. Брат Љубе на слбода. Местото на Љубе му е во хаг и таму да си остани тој и неговите бранители ЛАВОВИТЕ кои повеќе и нанесоа штета на државава. Ги собраа од по затворите барем поголемиот дел и Љубе и Љубџо ( најголемиот патриот во Македонија-Бугарија) и си формираа приватна воена единица кој служеше за дестабилизација на Македонија. Вистинските бранители на република македонија беа оние кои се јавија на повикот на АРМ уште во првите денови на мобилизацијата на војската а потоа кога видоа колку парии земаат и кога се смири ситуацијата нашите лавчиња заминаа во тетово и направија пустош во куќите викендиците грабаа колку што можеа. Најголемите будали се собраа во таа единица а тоа може да го видиме и од последнит случај во Прилеп каде поранешен припадник на лавовите ја уби својата женска и потоа се самоуби.
И затоа не ги величајте ЉУБЕ ЉУБЏО И ЛАВОВИТЕ оти тие ја опустушија република Македонија. И да дај боже ЉУБЕ да си остани таму кај што е.
:drk:Не да се утепш од смеење,стварно да се утепаш, ова што си го напишал нема ама баш никаква врска со надлежностите на Хаг, или си неписмен или шириш нечија пропаганда.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Ги читам коментариве на темава и се отепав од смеење. Брат Љубе на слбода. Местото на Љубе му е во хаг и таму да си остани тој и неговите бранители ЛАВОВИТЕ кои повеќе и нанесоа штета на државава. Ги собраа од по затворите барем поголемиот дел и Љубе и Љубџо ( најголемиот патриот во Македонија-Бугарија) и си формираа приватна воена единица кој служеше за дестабилизација на Македонија. Вистинските бранители на република македонија беа оние кои се јавија на повикот на АРМ уште во првите денови на мобилизацијата на војската а потоа кога видоа колку парии земаат и кога се смири ситуацијата нашите лавчиња заминаа во тетово и направија пустош во куќите викендиците грабаа колку што можеа. Најголемите будали се собраа во таа единица а тоа може да го видиме и од последнит случај во Прилеп каде поранешен припадник на лавовите ја уби својата женска и потоа се самоуби.
И затоа не ги величајте ЉУБЕ ЉУБЏО И ЛАВОВИТЕ оти тие ја опустушија република Македонија. И да дај боже ЉУБЕ да си остани таму кај што е.
Tesko tebe sto postojat vakvi taka nareceni makedonci, ubavo rekol Goce Delcev koga kazal neznam koj narod tolku trpel kolku makedonskiot od svoite predavnici.

SLOBODA ZA BRAT LJUBE
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
58
Поени од реакции
0
lube e tamu kade sto mu e mestoto i mislam deka treba da mu se dade dozivotna robija zaradi ubivanje na civili i nevoruzani lica .a i ako go pustat ne veruvam deka bi mozel da go prezivee ostatokot na svojot zivot .toa e moe mislenje ..i ne znam od koga stana toj tolku golem patriot koga clenovi od negovata partija bea za podelba na makedonia zar ne pamtite ?
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
На Љубе треба да му се даде орден затоа што елиминираше безбедносни закани тн терористи.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
љубе е за сегде освен за хаг... кога таткото и мајката на учката не можат да се договрат кај бил што носел..плукни му работа на хаг...


туку други две работи

1.зошто лавовите беа пуштени ко селски кучиња да хараат по Македонијава,изживувајки се на наши???

2.зошто брат Љубе оги отповика полисциските сили при нападот на калето

-интервју на покојниот генерал на Арм за емисијата во центар

нашите сили беа во целосна офанзива, со одлична брзина се пробивавме кон калето кога дојде информацијата дека полициските сили насред офанзива се повлекуваат...

Кога го побарав одговорниот на врска ми одговори..што да правам така шефот ми нареди(се мисли на љубе)
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Prasaj go.....ako se vrati.... :) i drugi cekaat da go prasaat..slusam..:)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
lube e tamu kade sto mu e mestoto i mislam deka treba da mu se dade dozivotna robija zaradi ubivanje na civili i nevoruzani lica .a i ako go pustat ne veruvam deka bi mozel da go prezivee ostatokot na svojot zivot .toa e moe mislenje ..i ne znam od koga stana toj tolku golem patriot koga clenovi od negovata partija bea za podelba na makedonia zar ne pamtite ?
Да...кога друштво во Хаг ќе му прават и:
Али Ахмети
Фазли Велиу
Даут Харадинај
Вентиљи

И уште многу такви кучиња.
Знаеш...Во Куманово без вода останаа во сред лето ЦИВИЛИ
Оние двајцата разнесени во мотелот Бриони беа ЦИВИЛИ
работниците на Маврово кои беа унакажувани од скотовите директно одговорни пред изродите погоре спомнати се исто така ЦИВИЛИ...
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
љубе е за сегде освен за хаг... кога таткото и мајката на учката не можат да се договрат кај бил што носел..плукни му работа на хаг...


туку други две работи

1.зошто лавовите беа пуштени ко селски кучиња да хараат по Македонијава,изживувајки се на наши???

2.зошто брат Љубе оги отповика полисциските сили при нападот на калето

-интервју на покојниот генерал на Арм за емисијата во центар

нашите сили беа во целосна офанзива, со одлична брзина се пробивавме кон калето кога дојде информацијата дека полициските сили насред офанзива се повлекуваат...

Кога го побарав одговорниот на врска ми одговори..што да правам така шефот ми нареди(се мисли на љубе)
Zosto nisto po arno ne zasluzuvat picki komunjarski i kukavici kako na tipot sto imat niz ovoj forum.

PS. Vo vojnata najzestokite borbi se vodea od edinici od MVR, armijata beshe paralizierina zaradi glavniot Trajkovski beshe katastrofa kako pretsedatel i slushashe sve sto mu nareduva od washington.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
ај доста со комуњарите..лавовите пљачкаа бензиски тепаа македонци и сееа страв..упукаа дете на автобуска...единицата беше набрзина составена..добар дел имаа досиеа дебели ко народни кувар.

доста со комуњарите ко бугарите..комуњари или не не можеш да кажеш..и да биле пред се биле Македонци...

------------------------
пак никој не ми одговори зошто полицијата беше повлечена во сред напад по налог на Братот
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
ај доста со комуњарите..лавовите пљачкаа бензиски тепаа македонци и сееа страв..упукаа дете на автобуска...единицата беше набрзина составена..добар дел имаа досиеа дебели ко народни кувар.

доста со комуњарите ко бугарите..комуњари или не не можеш да кажеш..и да биле пред се биле Македонци...

------------------------
пак никој не ми одговори зошто полицијата беше повлечена во сред напад по налог на Братот
Zbrouvash kako prav komunjar, od kade ovie dokazi ili nesto sto tatkoti ti kazuva koga ke se vrati od stabot?
Da go trgnish sonceto od kutlesh zosto nemash tri cisti od sto znaci da si makedonec.

PS. Komunjar nemoze da bide makedonec zosto 60 godini unishtuvat sve makedonsko, Lavovite bea odlicna edinica i si ja vrshea rabotata i so makedonskite dushmani i so nadvoreshnite pa zatoa posle sdsm gi trgnaa.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
lube e tamu kade sto mu e mestoto i mislam deka treba da mu se dade dozivotna robija zaradi ubivanje na civili i nevoruzani lica .a i ako go pustat ne veruvam deka bi mozel da go prezivee ostatokot na svojot zivot .toa e moe mislenje ..i ne znam od koga stana toj tolku golem patriot koga clenovi od negovata partija bea za podelba na makedonia zar ne pamtite ?
:pos2: hahah tocnotocno .ubieni ucki pa preobleceni vo civili more more abe vam i holivud bivi pozavidle od takva gluma.:pos2: albanska glumacka skola the best.treba da ucat od vas glumcine holivudski:pusk: :pusk:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
TMPO..aj ne zabeguvaj......sekoja takva edinica sostavena od bitangi ( so cesni isklucoci..) e takva kakva e, tamu nema tatini i mamini sinovi......( od dedo Noe do den denesen.....) i NAJVAZNO E KAKVI SE TIE KOI JA KOMANDUVAAT i za sto ja KORISTAT...
A ako tie koi ja komanduvaat se guski vo magla... togas nastanuvaat problemi.. :)
A kako sakas kazi..problemi kolku sakas... :)
Zali Boze parite potroseni.........i zaebanciite koi ke postojat uste 50 godini....i posle ..so nekoi novi "prodolzuvaci".....

Haradinaj...zaebi..ne jadi burek ..kade ne se jade......
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom