БОЈКОТ НА ГРЧКИТЕ (ГЕЈСКИТЕ) ПРОИЗВОДИ(ТЕЛИ) И УСЛУГИ!

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
тунис, малта, коризика.... е тоа е веќе надвор .. а вака сам си противиш....
1.во ред..во тунис или било каде ке потрошам дупло повеке пари што мене ке ме направи финансиски послаб

2.ке потрошам повеке време и труд а со тоа и потенцијална заработувачка

3.никако нема да допиринесам одејки во Тунис за македонија

ВАКА (ти кажувам реални случки)

се сместивме кај Македонец од Костурско...направивме муабет и со него и со неговите речиси грцизирани керки..ги поканивме тука, нивните деца , фи поканивме во Охрид

купувам Дневник, да видам што има ново кај нас..вадам 50 евра а продавачот ме позна..бел овие другиве црни...МОМЧЕ немаш ситно...а бе ти наш...да да ми одговори..како сте таму добро.....

леринско...

-калимера..ми вика попот...добар ден му одговарам
-добар ден се смее ко зелен....
-како ги држите проповедите тука?
..на македонски освен кога има непознати....

бигла
-вие од Македонија ли сте
-да одговара бртат ми
-голема е македонија се смее клисраот

лерин
-може мени..покажувам со раце
-сега ке ви го донесам ми одговараат на чист македонски
подоцна
- една тура за нашите а од македонија довикува сопственикот

за тоа зборам...
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Види брат, јас знам дека има македонци таму ама ти кажуваш случки што ти одговараат..невелам дека лажиш но дај опиши ни нешто од другиот агол...или такви нема?
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
Од вчера официјално ја исфрлив низ балкон картичката од Космофон, нема веќе давање пари на грко-циганите!!!

Да живее МАКЕДОНИЈА!!!
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Аха да и што помалце кредит на космофон фрлајте тоа картичките:vozbud::pirat:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
Започна мала дискусија околку тоа зошто сепак Охрид не е добар туристички избор, и што треба да променат Охриѓани со цел да придобијат поголем број на туристи кои оваа година ќе се откажат од одморите во Грција. За охридскиот туризам може да дискутирате тука. Сите мислења се префрлени во таа тема. На оваа - продолжуваме исклучиво околу бојкотот на грчките производи.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Племето нивно ѓупско!
Ѓупци биле, тоа и ќе останат!
За нив сега треба само воведување визи, условување на нивните работодавци да ги плаќаат нашите кои рнгаат за нив, и да им се бара нашиот дел ви Грција!
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Na odmor samo vo Turcija Crna Gora, i Hrvatska!!! Barem da im se odolzime na sekogas prijatelskite zemji na Makedonija za ona sto zastanaa zad nas, vo direktna konfrontacija so Grcite, i za toa sto so dignitet mozeme da kazeme od kade sme, i da ne pocituvaat,kako dobri domakjini.
Grcija NE
Bugarija NE
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Племето нивно ѓупско!
Ѓупци биле, тоа и ќе останат!
За нив сега треба само воведување визи, условување на нивните работодавци да ги плаќаат нашите кои рнгаат за нив, и да им се бара нашиот дел ви Грција!
Воведување визи за грците е најнедоброто решение...нека си идат, нека одат по казината, нека купуваат нека трошат пари во македонската економија...дур требе и погостопримливи да сме за повеќе пари да им извлечеме....

За грчките фирми јасно право средство од страна на владата за зголемување на минималните давачки за осигурување....со тоа покачување на платите нормално проследено со секојдневни инспекции од сите области...нека има грчки фирми но нека даваат по мин 10 000 денари плата а не ко сега 6000 пошо во тие грчки фирми работат МАКЕДОНЦИ кој хранат македонски фамилии РАЗМИСЛЕТЕ МАЛЦЕ... а за нашиот дел нема начин како да се бара... најдобро е да се фокусираме на барање за заштита на правата на македонското малциснтво а делот за жал реално гледано ќе си остани дел од гејлада...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.309
Поени од реакции
18.139
Ветото ги избрка Грците од Дојран

Празни улици, кафетерии, и ресторани во Дојран по грчкото вето за влез на Македонија во НАТО.
Како што јавува дописникот на Нетпрес, Грците веќе не застанувале, за нив Дојран бил само транзитна дестинација. Прометот неделава бил речиси нула. Како една од причините зошто Грците ги нема, дојранчани го наведуваат фактот што деновиве нивните власти им правеле проблем за влез во Македонија.
Тие стравуваат дека политиката може да ја уништи највлијателната стопанска гранка, туризмот. Не веруваат дека ќе се надминат лани остварените 80.000 ноќевања во расположливите 1.200 легла и приходот од 1,5 милини евра.



http://netpress.com.mk/vest.asp?id=27400&kategorija=1

----------------------------------------------------------------



Кој беше тој 'јунакот' што ќе му мава боксови на грците во Гевгелија, ова ти се вика да си пукаш во сопствената нога...
 
Член од
5 април 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Vladimir Todorovich, e gazda na TINEX i e MAKEDONEC.Imate KAM market, TEDIKO...navistina VERO ne e se.Isto i Artos (na mestoto na Rosana kaj ploshtad), slobodno moze da go preskoknete, kolku i da vi mirisa primamlivo na cimet i vanila...od karshi ima Zlaten Klas...A ste razmislile za Zhito Luks?
kimi
 
Член од
1 декември 2007
Мислења
39
Поени од реакции
0
Многу е убаво чуството кога гледам дека огромен број МАКЕДОНЦИ полека се откажуваат од варварските производи. Почнаа и по мобилниве да кружат пораки за СТОП на варварските производи. Само напред, народот на РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА може да живее и без нив.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Vladimir Todorovich, e gazda na TINEX i e MAKEDONEC.Imate KAM market, TEDIKO...navistina VERO ne e se.Isto i Artos (na mestoto na Rosana kaj ploshtad), slobodno moze da go preskoknete, kolku i da vi mirisa primamlivo na cimet i vanila...od karshi ima Zlaten Klas...A ste razmislile za Zhito Luks?
kimi

TODOROVICH MAKEDONEC ???
 
Член од
5 април 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
Од секогаш се карав со тие Шо одеа на одмор кај грциШтана.Па како мозе да одам кај некој кој не ме сака,кој ме мрзит и уШ пари да му оставам???СТРАшНО неШто. Па вервите за истите пари пола европа ја вртам со кола и си поминвиме супер...дури и Шопинг си прајме...А во таа идиотска грција овој наШ народ смотан ојт само ради то Шо се плаШит да излезит негде подалеку
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Од секогаш се карав со тие Шо одеа на одмор кај грциШтана.Па како мозе да одам кај некој кој не ме сака,кој ме мрзит и уШ пари да му оставам???СТРАшНО неШто. Па вервите за истите пари пола европа ја вртам со кола и си поминвиме супер...дури и Шопинг си прајме...А во таа идиотска грција овој наШ народ смотан ојт само ради то Шо се плаШит да излезит негде подалеку
Бетка, тоа што не сакаш да одиш во Грција на летување без разлика од какви причини е ОК и јас ќе го почитувам...Ама дека за истите пари пола Европа ја вртиш, па уште и на шопинг идеш, тоа ти е за чек дис аут:pos2: . Само ако пресметаш колку патарина ќе платиш со кола, пола пари ти ојдоа, нели ? Ај провери си ја математиката, ОК ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom