БОЈКОТ НА ГРЧКИТЕ (ГЕЈСКИТЕ) ПРОИЗВОДИ(ТЕЛИ) И УСЛУГИ!

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Денес поминав пред амбасадата на гејлада имаше ред од најмалку 30 луге.

:tapp:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Абе да им ебам матер на сите предавници!!! Одете си во Гејлада пичкиииии :pusk:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Денес поминав пред амбасадата на гејлада имаше ред од најмалку 30 луге.

:tapp:
Да бе...и мене ме зачуди тоа...имаше бајаги специјалци,али тоа не е чудно таму се тие подолго време...али луѓево уште да почнеа да се тепаат за кој прв да влезе
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Абе мислам дека и црнец како во вицон да донесат нашиве стварно ќе бараат уште еден.
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
41
da vi kazam vaka nesto jas sum od Gevgelija, tuka ima neznam kolku konfekcii za tekstil ali pola gevgelija raboti vo niv gazdite se grci! vtoro ima vo Gevgelija znaete kolku kazina, a koj odi vo tie kazina? pak grcite! sekoj den vo gevgelija stotici grci doagaat na shoping da kupat garderoba ili prehrambeni proizvodi! taka da parite se vrtat veruvajtemi a Gevgelija zivee od grcite! ne velam deka gi sakam grcite nema nekoj sto gi mrazi poveke od mene! ali toa ni e realnosta!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.807
Поени од реакции
5.470
da vi kazam vaka nesto jas sum od Gevgelija, tuka ima neznam kolku konfekcii za tekstil ali pola gevgelija raboti vo niv gazdite se grci! vtoro ima vo Gevgelija znaete kolku kazina, a koj odi vo tie kazina? pak grcite! sekoj den vo gevgelija stotici grci doagaat na shoping da kupat garderoba ili prehrambeni proizvodi! taka da parite se vrtat veruvajtemi a Gevgelija zivee od grcite! ne velam deka gi sakam grcite nema nekoj sto gi mrazi poveke od mene! ali toa ni e realnosta!
Тие вршат асимилација на работна рака..Нив мислиш од голема љубов кон Македонија го прават тоа?Тоа го прават единствено дека има евтина работна рака, избегнуваат давачки кон државата и многу поволности..А инаку тоа им е смислена економска пропаганда, за да зависиме повеќе од грците и утре да ни речат, ако не прифатите вака и вака...Нема леб,нафта,струја итн итн...Тоа е економска експанзија и мислам дека е доста штетна
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Денес поминав пред амбасадата на гејлада имаше ред од најмалку 30 луге.

:tapp:
Треба секој ден да ги сликаме и снимаме грчките поклоници пред амбасадата и да ги пуштиме да ги видат сите кои се и зошто се ,поарно да не се

 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
така се брани Македонија..секој по дома, затворен во своето мааало....

абе јунаци и бојкотичари..кога идевте да ебете во Бугарија тоа беше ок..ама ова е нешто друго нали?

на кое море не им идете? на нивното или нашето?
а што се однесува до одземање на достоинството...никој не може да ти го одземе ако не му дозволиш...А ако не сте спремни за обичен ВЕРБАЛЕН конфликт во ТВОЈА окупирана земја...за каков си спремен???? сила на форуми???
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
така се брани Македонија..секој по дома, затворен во своето мааало....

абе јунаци и бојкотичари..кога идевте да ебете во Бугарија тоа беше ок..ама ова е нешто друго нали?

на кое море не им идете? на нивното или нашето?
а што се однесува до одземање на достоинството...никој не може да ти го одземе ако не му дозволиш...А ако не сте спремни за обичен ВЕРБАЛЕН конфликт во ТВОЈА окупирана земја...за каков си спремен???? сила на форуми???
Добро зошто насила се прајш да ти речат глупав! на кое море !!! ТВОЕ ЛИ Е ТОА МОРЕ ??? на тоа море кој поседува хотели вили плажи на која економија и оставаш купишта пари? на твојата (македонската) или на нивната ! не се прај на триипол и свати еднаш ТОА МОРЕ Е НИВНО!!! во моментов и за тоа прекини со квазо глупавите коментари одам на моето море ... твоето море енети го во охрид, во преспа во дојран ...

А што се однесува запогоре прочитаното ако ме натераат да одам на шопинг попрво би избрал србија него гејлада... а зошто и србија?? Македонијава мала е??? ако сте толку парајлии појдете милано париз ... исто ти се фаќа а србија а грција ... а во никој обзир не ја ставате МАКЕДОНИЈА
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
така се брани Македонија..секој по дома, затворен во своето мааало....

абе јунаци и бојкотичари..кога идевте да ебете во Бугарија тоа беше ок..ама ова е нешто друго нали?

на кое море не им идете? на нивното или нашето?
а што се однесува до одземање на достоинството...никој не може да ти го одземе ако не му дозволиш...А ако не сте спремни за обичен ВЕРБАЛЕН конфликт во ТВОЈА окупирана земја...за каков си спремен???? сила на форуми???
Ние сме имале, а сега немаме море.

Нивно е морето, они собираат пари од него, на нивна територија е. Ќе те разочарам, ама ќе мора да се помириш - мапите и границите се онакви какви што може да се видат тука. За да ги задржиме и тие, не треба да правиме мапи со територија која БИЛА на Македонија, туку да размислуваме како да ја задржиме и оваа. Не сме реагирале на време и сме ја изгубиле. Нема враќање. Де факто.

Ништо чудно што педериве играат на карта дека „Македонија има територијални претензии кон Грција“ - кога постојат луѓе кои уште лепат и се молат во мапи со изменети (стари) граници, некакви си „големи“ држави и тн... Почнете да го цените и да работите на тоа што го имате, а не да бладате за нешто што сте го изгубиле.

Тоа беше за „нашето море“. Сега, назад на темата.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Почнете да го цените и да работите на тоа што го имате
потполно се согласувам, главната борба е тука..првото не го исклучува второто...но да земе пример од албанците..косово не стана независно преку нок....слободна и непречена циркулација како да НЕМА граници, Косово тетово албанија дизелдорф..така се работи...да не спомнувам каков џокер беше организираното албанско малцинство во Мк наспроти нашето изолирано доле..сликата е поширока и стратешки треба да се гледа...

пак со морето и парите...економски неиздржана е теоријата на...ете одат на море им ги полнат џебовите...касно е објаснив зошто...една цементара и или окта колку што прави за година нашиве не можат да остават за милениум...на време требаше да се реагира на тој што ја продаде...па и уште не е касно...нели адвокати работеа на окта и војводата????
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Добро зошто насила се прајш да ти речат глупав! на кое море !!! ТВОЕ ЛИ Е ТОА МОРЕ ??? на тоа море кој поседува хотели вили плажи на која економија и оставаш купишта пари?
ајде бе малку со математика место со емоции..колку ке потроши просечна македонска фамилија ???? јас потрошив 400 евра ...да имало 10 000 Македонци на море...4 милони евра...ај сега види го модифицираниот наштиман пријавен профит на ОКта Или Стопанска, Цементара...?????

што се постигнува..тие пари за одмоир мораш да ги потрошиш така? каде...црна гора е скапа Хрватска исто останува или Бугарија или Албанија за тие пари...И КАЈ ЕПАТРИОТИЗМОТ ТУКА???? исти курац различен непријател!!!!!

ваму нема ништо да постигнеш..додека доле ке прошеташ ке се видиш со своите ке ископаш нешто...
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
ајде бе малку со математика место со емоции..колку ке потроши просечна македонска фамилија ???? јас потрошив 400 евра ...да имало 10 000 Македонци на море...4 милони евра...ај сега види го модифицираниот наштиман пријавен профит на ОКта Или Стопанска, Цементара...?????

што се постигнува..тие пари за одмоир мораш да ги потрошиш така? каде...црна гора е скапа Хрватска исто останува или Бугарија или Албанија за тие пари...И КАЈ ЕПАТРИОТИЗМОТ ТУКА???? исти курац различен непријател!!!!!

ваму нема ништо да постигнеш..додека доле ке прошеташ ке се видиш со своите ке ископаш нешто...
хаха незнам дал да се смеам или да плачам ... бугарија скапа, црна гора скапа, хрватска скапа ... албанија не ти чини ... мораш грција па дур КАЈ Е ПАТРИОТИЗМОТ ... мене патриотизмот ми е во ОХРИД...и јас таму ќе одам и + можам да потрошам 1000 евра САМ ... ама пак охрид ќе одам никогаш нема во гејлада да стапнам....

а твојот патриотизам барај си го во главата прво ...
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Охрид е категорија сама за себе...зборам за оние кој се одлучиле да идат надвор..не мешај
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Охрид е категорија сама за себе...зборам за оние кој се одлучиле да идат надвор..не мешај
Охрид и Македонија се категории кои не ги ни земате во ОБЗИР да одиш надвор една година, две ама секоја година !! па тие пари што секако ќе ги потрошиш наместо да одат во гејладскиот буџет можат да одат во македонскиот ... ама некој тоа не го разбира ... ако сакаш да одиш надвор а егеј е твое море што не појдеш тунис, малта, коризика.... е тоа е веќе надвор .. а вака сам си противиш....

Брате признај бе еднаш...убо ти е на егејот...иако таму те ебаваат како што сакаат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom