БОЈКОТ НА ГРЧКИТЕ (ГЕЈСКИТЕ) ПРОИЗВОДИ(ТЕЛИ) И УСЛУГИ!

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Море нека се гонат.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ни им одам таму ни да ми доат ваму.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Ја поддржувам Росонерка каде вели дека во сите гејски компании во Македонија работат Македонци.
Мегутоа треба да има бојот со неодењето во Гејското море и Гејладата.Извинете ама да се понижувам таму и да не смеам да кажам дека сум Македонец од Македонија,не благодарам.Да ме малтретира некој на граница и да ме малтретираат за виза и тоа не благодарам

И немојте со тоа Грција ни е најблиску и најуб аво е и ке идеме на одмор.Само ние размислуваме така и затоа и ни го турија.Кога бев на детската евровизија во Белгија каде ја претставував Македонија имше испади омотивен од Грчка страна.Прво го кинеа промотивниот материјал кој беше секаде изналепен,второ го одбија нашиот промотивен материјал кој сите други го прифатија и трето коа во зелената соба кажав дека сум Стефан од Македонија гркинката ми рече проклет да сум и да идам по гаволите.
До каде само идат они од крајност во крајност а ние пак ке им идеме на море.Македонче бе
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Ako ako... lutajte bezglavo.

Lugje bez dostoinstvo.
Odete pak vo Grcija za prvi maj i poglednete im gi ciganskite faci na Grcite kako vi se sitat, ve ponizuvaat a vie uste im plakjate za toa.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Тинекс е МАКЕДОНСКИ маркет. Поддржете го со купување македонски, ама бојкотирајте ги грчките производи во него.
Еее добро е, јас редовно пазарам во Тинекс, ама мислам дека ова нема да успее, ќе потрае неколку денови, ај и недели, ама после пак ќе си се купуива се што е грчко, инаку добра е идејава, тоа што го нудат грците овде може да се најде и на други места. еве на пример, нема да пазарите во веро туку во тинекс, нафта нема да клавате во окта туку во лукоил, кроасаните грчки нема да ги купувате туку ќе купувате од подравка ем и се поубави, нема да пиете узо ќе пиете се друго што не е грчко, ќе си купите број од Т-Мобиле или од ВИП и слично и решен проблем.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Treba dvete oci da i se izdlabat na Dorka
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
Eve kako bojkotirame:

Во Грција денеска влегле околу 400 македонски државјани.
„Патувам само до фри-шоп, не одам подолу, затоа што не ми се оди, навреден сум зашто не не примија во НАТО. Ќе одиме до Солун, до аеродромот, се надеваме дека ќе нема проблеми, затоа и тргнавме“, велат македонски државјани.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Eve kako bojkotirame:

Во Грција денеска влегле околу 400 македонски државјани.
„Патувам само до фри-шоп, не одам подолу, затоа што не ми се оди, навреден сум зашто не не примија во НАТО. Ќе одиме до Солун, до аеродромот, се надеваме дека ќе нема проблеми, затоа и тргнавме“, велат македонски државјани.
Од кај ти е ова...?
телевизија или...?
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Џабе е тој муабет за намалување за визите.
На човек се кажува еднаш ама на стока треба да и повториш.
Сеа се вракам од 7ца пред грчка чекаат за визи едно добри 100 морони!
Имбецили!
Абе незнам дали некогаш ти текнало дека тие 100 „морони„ како ги нарекуваш можеби опстојуваат со тие визи ? Дека пола се камионџии кои мораат да возат до Солун за да донесат леб дома ? Или можеби ти ке им ги храниш семејствата ? Дали можеби си помислил дека некој вади виза за да студира на некој од Солунските факултети ? Дека можеби некој вади виза да иде на некакво лекување или да набави некои лекарства кои на него или нему близок му се неопходни ? И да не ти набројувам повеќе, белким ќе сватиш и ти...Или само глупости да се трескало, колку нешто да се напише ?
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Читајте каков апел за бојкот сум добил во меѓувреме на мејл:

POVIK ZA PROTEST PROTIV GRCKOTO VETO



Se povikuvaat site gordi Makedoncinja na protest protiv grckoto veto na priemot na Makedonija vo NATO.



Protestot ke se oddrzi na 12.04.08 ( sabota) i sekoja sledna sabota natamu so pocetok od 10.00 h vo Solun.

Se ocekuva protestot da bide najmasoven na ulicite Via Egnatia i Tzimitzki.

Sekoj gord Makedonec treba da ponese so sebe minimum 1000 EUR.

Od 10.00 h treba dostoinstveno da se napadnat grckite butici.



Po ovaa inicijalna faza sleduva vtorata faza na napagjanje na grckite letuvalista vo periodot juni-septemvri.



Se povikuvaat site Makedoncinja da gi napagjaat slednite letuvalista: Leptokarija, Pevkohori, Katerini, Paralija, Stavros, Platamona, Nei Pori, Hanioti, Tasos, Zakintos i t.n.

Koj moze neka stisne zabi i za Portokaras, Rodos, Krf i ostanatite elitni grcki letuvalista.



(Izdrzete hrabro, ne e se taka crno- si ima toa i svoi prednosti, ubavo e moreto, baska za 3 saati si na more, zgodno e pogotovo za decava, baska ni mesoto nema da vi se odmrzne, ni patlidzanite nema da vi skisnat do tamu).



Zaradi podobra organizacija pobrzajte da izvadite vizi, gledam guzva e pred grcka ambasada.



P.S. Za pogolema masovnost na protestot prepratete go mailov do site vasi poznati-Nemojte da se obrukame pred Grcive.

Ke vidat oni koi sme nie, oni nas...

:pos2:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Дознав дека се дешава масовно откажување на броевите од космофон :helou:

Daj bose da e taka... nemam br na Cosmofon nit sakam da imam.. no

POKRAJ KOSMOFON TUKA SPAGJA I FROG !!!

BTW ne mislam deka site go delat istoto mislenje okolu kosmofon..

deneska moj soucenik u skolo go slusam CITIRAM:


E DA BE.. NE NE PRIMIJA I DOBRO SEA SO DA PRAAM DA IDAM DA GO FRLAM BROJOV OD KOSMOFON ?? ZIMI MAJKA.. EPA NE GO FRLAM BE KOJ KE MI KAZE SO DA PRAVAM SO MOJOT BROJ.. STO SAKAAT NEKA SI PRAVAT...


Se nadevam deka ovoj moj soucenik e eden od malkuminata sto go delat istoto mislenje.. a stravuvam od toa da ne se POVEKJE od toa MALKUMINA...

Ни им одам таму ни да ми доат ваму.


TOA !!! I jas kazav od damna za toj predlog. Zatvoreni granici za grcija nit vlez nit izlez !!!

Neka kruzat preku albanija i preku Bulgarija !!!
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
јас си зедов за дозвола да го преведам ова...
и испоспамирав све наоколу...:vozbud:
инаку еве го оригиналот...
а еве ја кириличнава верзија:salut:

Се повикуваат сите горди Македончиња на протест против грчкото вето на приемот на Македонија во НАТО.



Протестот ке се оддржи на 12.04.08 ( сабота) и секоја следна сабота натаму со почеток од 10.00 часот во Солун.

Се очекува протестот да биде најмасовен на улиците Виа Егнатиа и Тзимитзки.

Секој горд Македонец треба да понесе со себе минимум 1000 ЕУР.

Од 10.00 часот треба достоинствено да се нападнат грчките бутици.



По оваа иницијална фаза следува втората фаза на напаѓање на грчките летувалишта во периодот јуни-септември.



Се повикуваат сите Македончиња да ги напаѓаат следните летувалишта: Лептокарија, Певкохори, Катерини, Паралија, Ставрос, Платамона, Неи Пори, Ханиоти, Тасос, Закинтос и т.н.

Кој може нека стисне заби и за Портокарас, Родос, Крф и останатите елитни грчки летувалишта.



(Издржете храбро, не е се така црно- си има тоа и свои предности, убаво е морето, башка за 3 саати си на море, згодно е поготово за децава, башка ни месото нема да ви се одмрзне, ни патлиџаните нема да ви скиснат до таму).



Заради подобра организација побрзајте да извадите визи, гледам гужва е пред грчка амбасада.



П.С. За поголема масовност на протестот препратете го маилов до сите ваши познати-Немојте да се обрукаме пред Грциве.

Ќе видат тие кои сме ние, тие нас...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Не ми се јасни луѓево. Велат поефтино им било во Грција. Кога ќе собереш пари за пат, виза, ова она и плус малтретирањето од гејската страна, ќе ти се фати дупло повеќе.
Последен пат во Грција бев за ЛОИ 2004, и затоа што морав, таму одење веќе АМИН!
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Не ми се јасни луѓево. Велат поефтино им било во Грција. Кога ќе собереш пари за пат, виза, ова она и плус малтретирањето од гејската страна, ќе ти се фати дупло повеќе.
Последен пат во Грција бев за ЛОИ 2004, и затоа што морав, таму одење веќе АМИН!

Mene ne mi e jasno dali imaat mozok prvo i ako go imaat kolku miligrama im tezi.. ne e bitno

Ke ja spomnam tuka SVrbija... Ne ja sakam .. priznavam - no koga bi me nateral nekoj so sila da odam na sopin ( so ne e mozno ) poprvo bi otisol u SVrbija nego u GejElada...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom