А1 Македонија (VIP)

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Наводно може да се комбинира пакетот од 400 денари - 200 минути кон други мрежи, и неограничено кон ВИП, со тој од 300 денари за 4G (3GB)
 
A

Avenger99

Гостин
Ништо не направија ВИП со роденденска понуда. Даваат некои телефони на промоција со 666 ден понудата што им беше. Секоја недела различен телефон на промоција.http://www.vip.mk/srekna_7ka
 
Член од
20 мај 2014
Мислења
23
Поени од реакции
19
Катастрофа се ми скрсија филм скроз, вчера бев да префрлам 2 броја на фирма носам целосна документација со печат и се и ми вика оваа Тековна сметка не постара од 1 месец а на мојата сметка и пишува 10.08.2014. Ај нема врска тоа вадам нова тековна носам сеа ми вика колешката не ми е тука ај утре дојди.

Ми пукна филм и викам и јас работам приватно па правам како што моите клиенти сакаат ова е срамота вчера ме враќате денес исто. Се напнав и им кажав договор не продолжувам и сеа глеам други понуди. Мада Vip 666 е најдобра од сите. Т-mobile изгор како и секогаш за тие пари не добиваш ништо а ONE се како паднати од свемирот...

Катастрофа не научија дека ние лугето им праиме пари даваш толку пари и пак те третира како гомно. Мизерии

Ако некој знае подобри понуди од други оператори нека пише.
 
Т

Триптико

Гостин
Ништо не направија ВИП со роденденска понуда. Даваат некои телефони на промоција со 666 ден понудата што им беше. Секоја недела различен телефон на промоција.http://www.vip.mk/srekna_7ka
Па видоа овде идеја дека треба да бидат како Т-Моб што се, читаа муабети...и оп и тие почнаа на рати. Ај сега тој што им шепнал што да прават, на сите овде по еден телефон. Средна класа нека биде.
 
A

Avenger99

Гостин
Па видоа овде идеја дека треба да бидат како Т-Моб што се, читаа муабети...и оп и тие почнаа на рати. Ај сега тој што им шепнал што да прават, на сите овде по еден телефон. Средна класа нека биде.
На рати можат да земат телефон само оние кои се вработени, оние кои не се цврц(n). И многу глупо е што не кажуваат кои 7 телефони ќе бидат на промоција наредните недели за да знаеме дали да чекаме. Катастрофа.
 
Т

Триптико

Гостин
На рати можат да земат телефон само оние кои се вработени, оние кои не се цврц(n). И многу глупо е што не кажуваат кои 7 телефони ќе бидат на промоција наредните недели за да знаеме дали да чекаме. Катастрофа.
Нема да биде интересно, ако ти кажат :P Горе долу, очекувани им се и ратите. Замисли Galaxy Beam е 813ден/рата??? :ROFLMAO: Трк сите по Нексусот. И со него може да се збори ;)

А, за условот да бидеш вработен, тоа некој од Tито времето го правел. Ако јас потпишувам договор на 24 месеци, стави ја ратата во месечната сметка и толку е. Ако не ти ја платам сметката, автоматски нема ни ратата. Ама, кога една од кај мене стигна да биде "некој и нешто" таму, а појма нема од ништо...јасно ми е колку е саат во таа компанија.
 
A

Avenger99

Гостин
Нема да биде интересно, ако ти кажат :P Горе долу, очекувани им се и ратите. Замисли Galaxy Beam е 813ден/рата??? :ROFLMAO: Трк сите по Нексусот. И со него може да се збори ;)
Нексусот во Ледиком или Мобеликс е 18 илјади без да бидам 2 години обврзан на договор. Не ми паѓа на памет да им давам пари на вип за телефон. Ако земам нов телефон тоа ќе биде од мобилара, без договор.
 
Т

Триптико

Гостин
Нексусот во Ледиком или Мобеликс е 18 илјади без да бидам 2 години обврзан на договор. Не ми паѓа на памет да им давам пари на вип за телефон. Ако земам нов телефон тоа ќе биде од мобилара, без договор.
Горе долу е ок, барем таа понуда. Вкупно ќе те фати некои 25к, од кои 15к претплатата со сите оние бесплатни мин и остало. Се исплати, само дали го има. Да не биде онаа...абе знаеш само 3 модела имавме и одма го разграбаа...
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Немало камата за ратите o_O LG G2 само телефон им е 28.000 а истиот во Нептун 24.000 ден во мобиларите 19.000. Еве им ја каматата :D
А во анхоч е 21 000, па иди потпиши им договор, ама работата е има овци па ќе стрижат, ги фаќаат луѓето на неинформираност и на недоволно разгледување на целата понуда и после оф леле ќе биде. На рати со камата денес само неопходното се купува, а не телефон
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
и мене исто ме интересира кои ке бидат на промоција следни телефони, ако има некој инсајдер нека го сподели :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сигурно некој како Alcatel Onetouch Idol 2, Samsung Galaxy Core, HTC Desire 310/610, LG L70/80, Sony Xperia M
 

Kajgana Shop

На врв Bottom