А1 Македонија (VIP)

Член од
24 октомври 2021
Мислења
1.007
Поени од реакции
644
3 meseci gratis Arena kanali (vo Mtel vi se stalno besplatni)

 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.146
Поени од реакции
504
За тие што не гледаат спорт ич небитно дали се гратис стално или 3 месеци :))))
Tie sto ne gledaat sport se malku, nesakam da kazam deka site gledaat eve naprimer jas ne gledam ama bidejki imam drugari sto gledaat koga gi povikam kaj mene moram da imam arena haha :D
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
879
Поени од реакции
892
A1 ja nudi svojata televizija isto kako Move od Mtel, samo sto ne davaat resiver i se dvojno poskapi.

Абе на почетокот за 299 денари нудеа 80+ канали, а после зголемија од 110+ тв канали. Ама, сега му текна пред некој месец блиску да направат уште еден скап пакет за 699 денари во кој ќе понудат 200тв канали што е многу голема цена.
Јас сакав да останат на 110тв канали за 299 денари/30 дена, повеќе ќе имаат корисници вака, ама ете, ќе имаше и ХБО и се.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
1.007
Поени од реакции
644
Абе на почетокот за 299 денари нудеа 80+ канали, а после зголемија од 110+ тв канали. Ама, сега му текна пред некој месец блиску да направат уште еден скап пакет за 699 денари во кој ќе понудат 200тв канали што е многу голема цена.
Јас сакав да останат на 110тв канали за 299 денари/30 дена, повеќе ќе имаат корисници вака, ама ете, ќе имаше и ХБО и се.
vtoriot paket ima 60 kanali, preskapo e za samo aplikacija da se koristi, ni resiver ni nisto
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.337
Поени од реакции
692
Подобро е така без ресивер, си купуваш сам каков сакаш бокс. И доброто е што нема претплата што ме чуди за А1. Ето телеком нуди андроид бокс па пак незадовони луѓево се. Никака човек не може да погоди ништо во државава :)))
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
3.888
Подобро е така без ресивер, си купуваш сам каков сакаш бокс. И доброто е што нема претплата што ме чуди за А1. Ето телеком нуди андроид бокс па пак незадовони луѓево се. Никака човек не може да погоди ништо во државава :)))
Toa e tocno za resiver, so app,ili svoj box ti davaat userr i pass,isi teras ...ama cenive nekako visoki za ponudata na kanali....
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.146
Поени од реакции
504
Подобро е така без ресивер, си купуваш сам каков сакаш бокс. И доброто е што нема претплата што ме чуди за А1. Ето телеком нуди андроид бокс па пак незадовони луѓево се. Никака човек не може да погоди ништо во државава :)))
Podobro e da dadat boks, sto fali naprimer na android boksot so move, inaku kupuvaat fake android boksovi kineski so android od tablet i instaliraat xplore tv i nemozat da koristat pravilno ili voopste ne se najavuva
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.337
Поени од реакции
692
Podobro e da dadat boks, sto fali naprimer na android boksot so move, inaku kupuvaat fake android boksovi kineski so android od tablet i instaliraat xplore tv i nemozat da koristat pravilno ili voopste ne se najavuva
Ако даваат бокс сигурен сум дека ќе има и претплата или дури и повисоки цени што и сега им се високи. И нормално дека треба андроид бокс со гугл сертификат. Имав јас еден кинески бокс за проба изнајмен, се инсталираше апликацијата ама нње работеше даваше грешка.
Да, подобро е од старт корисникот да има се па и боксот него сам да набавува кој е додадетен трошок од мин 2500 ден
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
3.888
Na kombo box vo selo Vitoliste-mariovo 20/1 tera iptv bez problem Youtube isto ...
na mobilen brzina 30/40mbps na box ot 20/1 na wifi koj e od mariovo na forumov znae kolku e daleku baznata od seloto....
 

Attachments

Член од
9 јануари 2021
Мислења
879
Поени од реакции
892
Na kombo box vo selo Vitoliste-mariovo 20/1 tera iptv bez problem Youtube isto ...
na mobilen brzina 30/40mbps na box ot 20/1 na wifi koj e od mariovo na forumov znae kolku e daleku baznata od seloto....
Nemate tamu uste DVB T televizija signal od nikogo?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom