А1 Македонија (VIP)

Член од
24 август 2008
Мислења
279
Поени од реакции
230
Јас направив договор на ваков промотивен пакет, ама сеуште сме на изговор дека во Прилеп немаат оптика, имаат само кабел 100/10
Не ти понудија да ти пуштат интернет преку 4Г рутер?

Јас би одел така, барем никогаш нема да имаш проблем со интернетот поради дефект или временски услови.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
890
Поени од реакции
359
Не ти понудија да ти пуштат интернет преку 4Г рутер?

Јас би одел така, барем никогаш нема да имаш проблем со интернетот поради дефект или временски услови.
Kaj nas na kabel e super prekini dva pati godisno i toa brzo se resavaat prethodno imase pogolemi problemi mnogu cesto a sega ovie posledni dve godini e super
 
Член од
24 август 2008
Мислења
279
Поени од реакции
230
Од кој производител и модел дава моментално А1 модеми за кабелски интернет и телевизија?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.078
Поени од реакции
3.460
Од кој производител и модел дава моментално А1 модеми за кабелски интернет и телевизија?
2ca kolegi septemvri se prefrlija od kds na a1 na rodendenskata mu namestija, Docsis modem ubee(uzas)!, resiveri ne znam bidejki na caModuli sum.
i pred 1 god,i mene mi smenija modem star so nov ubee ama od 24h, 20 casa nemase internet ili po 20 rekonekcii na 24h pravese pa po 2 meseci nategajne vratija star Tc7200 koj i po 3 meseci nese rekonektira,vo momentov +3 meseci e on.!
Автоматски споено мислење:

Kaon e resiverot a ruterot ubee
Nee cist ruter - modem e imas internet prostap od edna tehnologija vo druga/imas i lan porti i imas i voip za fiksen a imas i wifi(kolku da go ima)
 

Attachments

Член од
12 јуни 2022
Мислења
890
Поени од реакции
359
2ca kolegi septemvri se prefrlija od kds na a1 na rodendenskata mu namestija, Docsis modem ubee(uzas)!, resiveri ne znam bidejki na caModuli sum.
i pred 1 god,i mene mi smenija modem star so nov ubee ama od 24h, 20 casa nemase internet ili po 20 rekonekcii na 24h pravese pa po 2 meseci nategajne vratija star Tc7200 koj i po 3 meseci nese rekonektira,vo momentov +3 meseci e on.!
Автоматски споено мислење:


Nee cist ruter - modem e imas internet prostap od edna tehnologija vo druga/imas i lan porti i imas i voip za fiksen a imas i wifi(kolku da go ima)
Predtoa bese lom ama sea go opravija ubee mislam za kaj mene super e ne mi e snemuvalo konekcija vekje nekolku meseci
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.078
Поени од реакции
3.460
Predtoa bese lom ama sea go opravija ubee mislam za kaj mene super e ne mi e snemuvalo konekcija vekje nekolku meseci
Ako smenile oprema hfc vo samiot nod,zatoa nemas diskonekcii arno ama Prilep nemaat nisto sredeno i kolegite se zalat non stop internetot e ima/nema-isklucivas od 220v modem i pustas 3/4 casa super,potoa snemuva,dodeka pak ne isklucis ne se vrajka internetot.!
Jas ovoj tc7200 ne go menuvam za nisto(samo ako smenat oprema pa tc7200 da pravi kako sto pravi ubee)inaku vidov na dr,lokacija i tc7200 leta na 100/10mbps bez problem
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.761
Поени од реакции
7.388
Не ти понудија да ти пуштат интернет преку 4Г рутер?

Јас би одел така, барем никогаш нема да имаш проблем со интернетот поради дефект или временски услови.
Не...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.078
Поени од реакции
3.460

Attachments

Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom