Ајвар

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.035
Јас вчера направив една тава,денес друга тава..Кој сака пресен ајвер нека доага..
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Никогаш нема да го заборавам мирисот на ајварот,едно од најубавите македонски јадења...Одсекогаш сум го јадел со мерак,и со задоволство..Се сеќавам еднаш како мал,кај баба ми правевме ајвар и јас мало детиште и со раката на ќумбето..кога завриштев и ајвар отиде и све јабана:pos2:...Многу убаво јадење....:smir:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Неам ни ја ама ич не ми е гајле...кој си јаде има у Тинекс...тегла 40 денари барем нема да ми смрди цело маало на пиперки и да ме врбуваат за праење и рацете да ми жути од лупење :vozbud:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Неам ни ја ама ич не ми е гајле...кој си јаде има у Тинекс...тегла 40 денари барем нема да ми смрди цело маало на пиперки и да ме врбуваат за праење и рацете да ми жути од лупење :vozbud:
Ама тој ајвар неможе ни за тегла да му се фати на оној од баба ми!
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Денеска ги лупиме пиперките до вечер ке е готов и ке јадам ммммм:vozbud:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.035
Неам ни ја ама ич не ми е гајле...кој си јаде има у Тинекс...тегла 40 денари барем нема да ми смрди цело маало на пиперки и да ме врбуваат за праење и рацете да ми жути од лупење :vozbud:

Тоа не личи на ајвер..Го имам пробано и ептен е глуп..Никаков..
 
M

MIL

Гостин
ja јадам маргаринче па ајварче намачкано на лебче и одозгора наронато сиренце мерак е ептен :back:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Јадев ајвар!!! И тоа кај Вештица!!!! денса1

П.С.2 кодиран - Убаф беше. (не е под закана ова)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Неам ни ја ама ич не ми е гајле...кој си јаде има у Тинекс...тегла 40 денари барем нема да ми смрди цело маало на пиперки и да ме врбуваат за праење и рацете да ми жути од лупење :vozbud:
Точно така, ајвар од Тинекс FTW!
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Домашен, на баба ми, без магдонос со сиренце одозгора, такви десет кришки ги јадам па плус ако е свежо направен, мммм! Убајни! :)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Го направивме пред некој ден.. мавнав 1 тегла веке :)
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
најмногу го сакам и нема поубав ајвар од македонскито гледам сите земји се трудат да напрват но не тоа тоа не ги биваа!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom