Ауфвидерзен Македонијо!

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.131
Поени од реакции
21.765
О бе голтар еден, дојди ми да ти фрлам некој денар. :pos:
Што нудиш , немора ништо да плаќаш;)
Ете и на кино ке те однесам ако ти било толку кеф.[DOUBLEPOST=1414506933][/DOUBLEPOST]
Ај врати се во реалноста, а за мојот бон-тон воопшто да не се грижиш. А јас ќе одам и на кино и на театар и на опера, додека за тебе тоа е релативно.
Дома нема да прашам колку ќе јадат со едно кило или колку е пари бидејќи јас го донесувам тоа дома а и некогаш готвам, моите сметки си ги плаќам сам(интернет и телефон), сам си опремив спрат од веќе направена куќа па затоа и сам си живеам, благодарение на мојата снаодливост и љубезност и трудољубивост во странство (ова ми дојде како фалење ама мора човек некогаш да си се пофали сам). И најди си психијатар.
Ами ко си во странство што те боли тебе колкава е кошничката тука. Гледај си таму живеачката.[DOUBLEPOST=1414506989][/DOUBLEPOST]
@мкд владе,јас имам швалерка/ки ама не трошам пари на нив..тие ме частат:pos:,така да МНОГУ ЗАШТЕДУВАМ.
Ти си бил ебачиште. Бравос:cuc:
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Ти да јадиш варени јајца и леб. Тоа е јадење за такви како тебе, социјала.
Незнам само зошто се токмиш со мене. Можи јас одам секоја вечер во ресторан и правам работи што за тебе како социјала се луксуз. Ама не го сметам тоа за нормално, посебно не за некој што е дно дна во општественото скалило како ти на пример. Ке си ги пуштиш чергата колку што ти се долги нозете. Таа ке ми одела на кино. Ако ги правеа за социјалата кината и театрите со бонови ке се одеше.
Grujo ti li si be? So ti znaci koa imas burzoazija za sogovornik! Odma laes i gi napagas site okolu tebe dokazuvajki mu deka se na podolno skalilo od tebe demek!
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
Што нудиш , немора ништо да плаќаш;)
Ете и на кино ке те однеам ако ти било толку кеф.[DOUBLEPOST=1414506933][/DOUBLEPOST]
Ами ко си во странство што те боли тебе колкава е кошничката тука. Гледај си таму живеачката.
Одам само на по 3 месеци таму работам, и секако дека ќе си ојдам за стално, таму одење во кино не е за социјала, и цела држава не е социјала како што ти кажуваш за Македонија. Ииич да не се секираш, и ако сакаш некоја донација пиши, има добар лепак за плакати, во никој случај опозицијата нема да може да ти ги одлепи, ти и пастирот ќе владеете со векови.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.131
Поени од реакции
21.765
Одам само на по 3 месеци таму работам, и секако дека ќе си ојдам за стално, таму одење во кино не е за социјала, и цела држава не е социјала како што ти кажуваш за Македонија. Ииич да не се секираш, и ако сакаш некоја донација пиши, има добар лепак за плакати, во никој случај опозицијата нема да може да ти ги одлепи, ти и пастирот ќе владеете со векови.
Да те слушни господ.
А да и среќен пат и убаво да си поминиш.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
Да те слушни господ.
А да и среќен пат и убаво да си поминиш.
Атеист сум, нема да ме слушне и ќе се удавите во гомната на сопствениот банкрот а дотогаш ќе живеете во илузија дека живеете.
 
B

babsyy

Гостин
Што нудиш , немора ништо да плаќаш;)
Ете и на кино ке те однеам ако ти било толку кеф.
Абе ти си прилика за секоја жена.
За 200 евра ќе ми го замиеш клозетот (како у штабот што го светнуваш), ќе ми напраиш кафе (како таму што им праиш) горко за мене, да ти ги дадам и кондуриве да ми ги исчистиш за некој денар плус и ќе ги излижеш и ќе прашаш дали има уште. Само за ова и те бива.
На кино бев пред некој ден, може на театар да те однесам да се социјализираш малку, од толку проста раја околу тебе испиен ти е мозокот скроз.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.084
Поени од реакции
11.481
Којзнае колку пари ти влегуваат дома на основа донации;)
Далеку сум јас од Грција, плус сам живеам па мора да се мачам во животот без тие приходи.
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Абе љеваци у памет, три страни сте зинале и сте се фатиле за просечната плата, а претходно пишувавте 100 страни дека во Македонија сите зимале едвај 8, 000 денари. Вашата цел да претставувате дека се е црно, а вистински вие супер живеете во Македонија, со исклучоци тие што се во странство, имате време да работите и да пишувате против својата држава. Јас искрено мислам дека имате огромен проблем што вашите не се на власт. Не ви смета, што постојано се покачува платата и пензиите, ви смета што вие не сте тие кои го прават тоа. Вие мислите дека ќе го правите подобро, ама се лажете, народот виде дека сте големи лажговци и гледате од горе високо и затоа сте казнети, а се гледа и по голем број на членови на форумов дека се ептен начитани и воведени во елитата, па сите што ќе напишат добро за Македонија фрлата со дрва и камења по него дека тој е сељак со испран мозок. Е само да ви кажам дека тие што ги правите сељаци се луѓе кои многу повеќе се заложиле за државата отколку вие, и можете слободно да си одите од Македонија, и онака за вас е црна дупка. Остајте не нас неписмените да ја докрајчиме и опустошиме за навек, сега ни е историската шанса. Инаку за потсетување, незнам кој беше писмен што го смени знамето, незнам кој беше писмен кој не заеба со името. Тогаш не уверуваа инвазија ќе ни извршела Грција ако не попуштиме, не тогаш се уверија дека тука живет исплашените и плачковци, затоа ни го прават ова уште. Мене ми е мило кога ќе слушнам дека некој работи за да биде подобро во Мкаедонија. Како кажувате дека се е полошо и полошо, а надвор се се гради, еве како да кажам дека е полошо кога секоја година повеќе заработувам, се купуваат еден куп градежна механизација што стара што нова, вртат камиони се возат скапи коли, е тоа благодарение што државава не ни чини и ни тоне. Какви кумровци сте задолжени да го труете и овој виртуелен свет. :P И да ќе заборавев, не сакате да слушате успешни луѓе, кои се задоволни што работат во администрација во Македонија.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
248
Поени од реакции
267
Ја можам за кај мене по дома да зборам:
10000 рата за кредит
10000 сметки
15000 храна и потребштини по дома
4000 бензин
6000 трошоци за детето
6000 трошоци за културно забавен живот
што остане после ова иде у фонд[DOUBLEPOST=1414508856][/DOUBLEPOST]<quote>И да ќе заборавев, не сакате да слушате успешни луѓе, кои се задоволни што работат во администрација во Македонија.</quote>
Како успеа да стаиш успешни луѓе и администрација у една реченица не ми е јасно :facepalm:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Еве го и вториот се јави да не убеди дека сите сме грешка.

А Владе се занесува дека оти земал 20 и кусур иљади у администрација и он е некаква елита со таа плата :ROFLMAO:
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Ја можам за кај мене по дома да зборам:
10000 рата за кредит
10000 сметки
15000 храна и потребштини по дома
4000 бензин
6000 трошоци за детето
6000 трошоци за културно забавен живот
што остане после ова иде у фонд[DOUBLEPOST=1414508856][/DOUBLEPOST]<quote>И да ќе заборавев, не сакате да слушате успешни луѓе, кои се задоволни што работат во администрација во Македонија.</quote>
Како успеа да стаиш успешни луѓе и администрација у една реченица не ми е јасно :facepalm:
Работи повеќе и ќе имаш повеќе, 10 000 за сметки ја у фирма за струја не плакам толку ти дома плаќаш, да не уклучуваш временска машина по дома (y).

Вие сите не сте грешка, грешка е што сте се родиле како плачковци и м'рчатори. Вистинските мажи не плачат и не се жалат, си работат за целта и идеалите, и си трупаат паричка за своите семејства и себе.
 
B

babsyy

Гостин
Еве го и вториот се јави да не убеди дека сите сме грешка.

А Владе се занесува дека оти земал 20 и кусур иљади у администрација и он е некаква елита со таа плата :ROFLMAO:
Абе он на форум се може да пише и 1000 евра дека зима, како ќе придобијат членови они. Се приметува колку му сече а'клот и за што и колку е способен.

Него приметувате ли кој арогантен став го има, као демек ја работам у админстрација, сум партиски потрчко (гордо го кажува ова), а вие сте социјала што работи за 8000.
Абе толку да немаш осет за свој народ, да не ти биде жал дека има фамилии со една минимална плата дома, смешни социјални примања, деца за гледање, туку да им се потсмеваш. И социјалните станови си ги исподадоа партиски си наредија по 2-3 стана Кај ќе ви иде душата бе?

Е тоа е тој став на владата и нивното гнасно членство, да ти се мочаат у фаца буквално дека си никој и ништо, дека ќе преживуваш со ситните трошки, дур нивните деца си ги праќаат на живеачка у Монте Карло.
Да плаче човек што се родил тука и со вакви дели воздух...
 
Последно уредено од модератор:
I

izotop

Гостин
, да ти се мочаат у фаца буквално дека си никој и ништо, дека ќе преживуваш со ситните трошки, дур нивните деца си ги праќаат на живеачка у Монте Карло.
Да плаче човек што се родил тука и со вакви дели воздух...
Ај сеа не претерувај, последно кога бев во Монте Карло еден Македонец не сретнав. Кој Македонец, еден Балканец немаше ни за лек.
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Абе ти си прилика за секоја жена.
За 200 евра ќе ми го замиеш клозетот (како у штабот што го светнуваш), ќе ми напраиш кафе (како таму што им праиш) горко за мене, да ти ги дадам и кондуриве да ми ги исчистиш за некој денар плус и ќе ги излижеш и ќе прашаш дали има уште. Само за ова и те бива.
На кино бев пред некој ден, може на театар да те однесам да се социјализираш малку, од толку проста раја околу тебе испиен ти е мозокот скроз.
Извини вака бидејќи се гледа по муабетов дека си ептен високо со носето, да не се прскаш со Chanel No. 5, па да те приметиме у градов, односно у театар, да ни објасниш што е култура :D
 
B

babsyy

Гостин
Извини вака бидејќи се гледа по муабетов дека си ептен високо со носето, да не се прскаш со Chanel No. 5, па да те приметиме у градов, односно у театар, да ни објасниш што е култура :D
Немам тоа социјален случај сум јас, прснете ме вие. :)

Ај сеа не претерувај, последно кога бев во Монте Карло еден Македонец не сретнав. Кој Македонец, еден Балканец немаше ни за лек.
Аха да, изволи :)

http://i61.tinypic.com/11ah89w.png
http://i61.tinypic.com/andeg5.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom