Сакам да знам!

Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
утре дека празник (23 октомври - денот на вмро) ќе работи кино милениум или синеплекс?
 
Член од
17 јуни 2013
Мислења
42
Поени од реакции
50
Кафич со евтини алкохолни пијалоци во Скопје? И со повесела музика, хип-хоп, поп, електронско нешто.. Се разбираме мислам Помагајте другови, итно е, битно е
Нешто ко Спалато, ама затворено..
 

Cymbaline

Wallflower
Член од
14 август 2014
Мислења
323
Поени од реакции
1.281
Зашто личност која во минатото имала шум на срце не смее да дава крв?
Сакам одговор, али од физиолошки аспект. Секако, скратено. :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Зошто слушалкиве за телефон ми се расипуваат на секои два месеци?
Сега слушам музика, ќе ги оставам и кога после ќе сакам пак да слушам на нив или едната само работи или ниедна и после ајде пак да купувам:)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.098
Поени од реакции
13.639
за охриѓани и стружани!

се расправав денес со еден хрват што од 75та не бил во македонија, за охридскиот бисер. ми рече дека оригиналниот охридски бисер се прави САМО И ИСКЛУЧИВО во струга. во охрид го искомерцијализирале само подоцна...вистина ли е ова жити се???
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
за охриѓани и стружани!

се расправав денес со еден хрват што од 75та не бил во македонија, за охридскиот бисер. ми рече дека оригиналниот охридски бисер се прави САМО И ИСКЛУЧИВО во струга. во охрид го искомерцијализирале само подоцна...вистина ли е ова жити се???
Не му држит вода муабетот. Постојат само две фамилии кои изработуваат бисери повеќе од 80 години и двете фамилии се од Охрид, Филеви и Талеви. Рецептот никогаш не го откриваат во целост, традицијата е голема и се предава само од татко на син и двете се одлични изработувачи на бисери. Во почетоците то е негде околу 1920+ воопшто не ни била позната таа изработка и техника на правење бисери во регионот околу Охрид.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.098
Поени од реакции
13.639
Не му држит вода муабетот. Постојат само две фамилии кои изработуваат бисери повеќе од 80 години и двете фамилии се од Охрид, Филеви и Талеви. Рецептот никогаш не го откриваат во целост, традицијата е голема и се предава само од татко на син и двете се одлични изработувачи на бисери. Во почетоците то е негде околу 1920+ воопшто не ни била позната таа изработка и техника на правење бисери во регионот околу Охрид.

Фала. Морав да си потврдам, ептен убеден беше човекот
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Каде у Скопје, а пожелно би било у кругот на Кисела Вода, полнат плински боци за готвење? Бев у Макпетрол кај автобуската, ЛукОил и Супер Трејд у Кисела Вода, и нигде не полнат.
 

-Rubik-

>>{- _ -}<<
Член од
31 октомври 2009
Мислења
315
Поени од реакции
101
Каде у Скопје, а пожелно би било у кругот на Кисела Вода, полнат плински боци за готвење? Бев у Макпетрол кај автобуската, ЛукОил и Супер Трејд у Кисела Вода, и нигде не полнат.
полнат? Јас знам дека си ја носиш старата празна, а си земаш нова полна. Во Макпетрол најчесто, чудно како немале.[DOUBLEPOST=1414337972][/DOUBLEPOST]
Кафич со евтини алкохолни пијалоци во Скопје? И со повесела музика, хип-хоп, поп, електронско нешто.. Се разбираме мислам Помагајте другови, итно е, битно е
Нешто ко Спалато, ама затворено..
Дринкерс?
 
Член од
17 јуни 2013
Мислења
42
Поени од реакции
50
Ме мрзеше да одам до таму за да резервирам, бидејќи требало лично да се резервира, да видат дека си полнолетен..
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Каде у Скопје, а пожелно би било у кругот на Кисела Вода, полнат плински боци за готвење? Бев у Макпетрол кај автобуската, ЛукОил и Супер Трејд у Кисела Вода, и нигде не полнат.
patot nakaj dracevo ,kaj stara staklara ima plinska stanica NAS ,taka se vika ,tamu ima se za plin i boci za plin ,vo blizina na restoran garden ,ili sproti ohis ,vo toj del na Skopje ...
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
полнат? Јас знам дека си ја носиш старата празна, а си земаш нова полна. Во Макпетрол најчесто, чудно како немале.
Океј, како и да е, еве и да не полнат, ми рекоа дека воопшто не работат со плински боци.
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Сакам да знам, колку пари му се потребни на млад човек (20 год) во Скопје да живее сам односно колку пари треба да заработува за да може да плати : скромна кирија, сметки, храна , некое излегување во месецот? колкава изнесува финалната цифра ?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Сакам да знам, колку пари му се потребни на млад човек (20 год) во Скопје да живее сам односно колку пари треба да заработува за да може да плати : скромна кирија, сметки, храна , некое излегување во месецот? колкава изнесува финалната цифра ?
Минимум 500 еврa

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom