Ауфвидерзен Македонијо!

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
A zatoa ja ono vidim svi so novi modeli na "koronki" u MK se setaat. Tek koa ke se nasmeaat Pa...pa...pa... Site deca u gradinka...niedno doma..abe..Lepota...Natalitet kolku sakas ...Orki na kilo....Aj sredete toa ulicite i zgradite da se vratime i nie pa da staime po nekoj zlaten zab.
Штом доаѓате тука коронки, мостои и протези да правите, сигурно нашиве протетски изработки се по последна лихтенштајнска мода. :pos:
Остај протетички работи, туку за една обична пломба во Македонија идете.
Прв пат слушам од тебе дека постоеле златни заби :pos::pos::pos: Постојат само коронки, мостови и леани пломби и коренски колчиња од благородни метали, но забот е составен од пулпа, дентин и глеѓ, а не од злато.

Кога веќе спомна орки, барем пола се заминати на прекрасниот запад.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Штом доаѓате тука коронки, мостои и протези да правите, сигурно нашиве протетски изработки се по последна лихтенштајнска мода. :pos:
Остај протетички работи, туку за една обична пломба во Македонија идете.
Прв пат слушам од тебе дека постоеле златни заби :pos::pos::pos: Постојат само коронки, мостови и леани пломби и коренски колчиња од благородни метали, но забот е составен од пулпа, дентин и глеѓ, а не од злато.

Кога веќе спомна орки, барем пола се заминати на прекрасниот запад.
Чекај бе ЛИНГУР ЛИГАВ нели ти беше во странција ? Нели работеше по џермании швицарски од кај кур сега испадна овде во македонија ?
ГНИДО ЕДНА ГНИДОСАНА,ЛИГУШ НИЗАЕДЕН.
Ах бре лигле смрдено со краставица начукана во чмар си седиш на фотељата у јавна администрација и овде јадеш гомна на велико.
МАРШ !
 
Последно уредено:

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Па за инат не ги носам во градинка и парите ќе ги давам на наша Македонка што ќе ги чува. :свиркам:
За поправање на заби ќе си доаѓам во Македонија абе колку да се прошетам еднаш месечно со евтините летови на Wizz Air и да ве видам како сте. :X3:
Од што имате пари за дадилки и градинки, ги малтретирате родителите да ви ги чуваат децата.

Ептен шетате до Македонија, еднаш на неколку години, кога ќе присоберете паричка за авионска карта или за рент-а-кар, нели колку на забар да појдете :)[DOUBLEPOST=1403290499][/DOUBLEPOST]
Чекај бе ЛИНГУР ЛИГАВ нели ти беше во странција ? Нели работеше по џермании швицарски од кај кур сега испадна овде во македонија ?
ГНИДО ЕДНА ГНИДОСАНА
Гледам многу си бил културен и воспитан.
 
Последно уредено:

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
ОК ти се знаеш, ај уживај сега. На забар и на избори ќе доаѓам и јас исто како браќата. :нинџ:
Ама заборави дека браќата доаѓаат в Македоија и кога ќе им се роди дете в туѓина, за да го впишат во македонските матични книги.[DOUBLEPOST=1403290939][/DOUBLEPOST]
МРРРРРРШ стоко метиљава
Какво интелектуално изразување, чиста поезија.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Штом доаѓате тука коронки, мостои и протези да правите, сигурно нашиве протетски изработки се по последна лихтенштајнска мода. :pos:
Остај протетички работи, туку за една обична пломба во Македонија идете.
Прв пат слушам од тебе дека постоеле златни заби :pos::pos::pos: Постојат само коронки, мостови и леани пломби и коренски колчиња од благородни метали, но забот е составен од пулпа, дентин и глеѓ, а не од злато.

Кога веќе спомна орки, барем пола се заминати на прекрасниот запад.
Ma to bre ceco....kazi im ...najbitna rabota u zivotot sa koronkite и коренски колчиња ....Jebes ti sve drugo... Neznam za tvoite zabi moze ti se sostaveni od пулпа, дентин и глеѓ, ja vikav za vakov da opneme po eden ...da im kazame na voa zapadnacive so e "PRESTIGE" bre....



Aj ostanimi nasmean i so sreka vo Mordor... koronko moja !
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
ВОШКА
ВОШКОСАНА
ГНИДА
ГНИДОСАНА
СТОКА НЕОПРОКОПСАНА
ЛАЖОВ
Интелектуално рамен со АМЕБА
БЕСКИЧМЕЊАК
ИДИОТ ПОДОЛЕ ОД ЛАЈНО

Оваква поезија специално само за тебе у стил на лешоски
Восхитувачко културно изразување. Браво.
Дали сум инспирација за твојата следна книга?

п.с. зборот специЈално се пишува со Ј, додека овакво се пишува вакво (лит.)[DOUBLEPOST=1403291946][/DOUBLEPOST]
Ma to bre ceco....kazi im ...najbitna rabota u zivotot sa koronkite и коренски колчиња ....Jebes ti sve drugo... Neznam za tvoite zabi moze ti se sostaveni od пулпа, дентин и глеѓ, ja vikav za vakov da opneme po eden ...da im kazame na voa zapadnacive so e "PRESTIGE" bre....



Aj ostanimi nasmean i so sreka vo Mordor... koronko moja !
Од тоа што го гледам на твојата слика, наликува на нешто ко полно леана метална коронка, многу лошо изработена или некоја имитација на коронка. Вакво нешто во Македонија не верувам дека некој прави, но слушам на Бруклин биле се` уште златните коронки и мостови во мода.
За твоја информација, златните коронки и мостови, се измислени во Германија, не во Македонија.
 
Последно уредено:

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Од тоа што го гледам на твојата слика, наликува на нешто ко полно леана метална коронка, многу лошо изработена или некоја имитација на коронка. Вакво нешто во Македонија не верувам дека некој прави, но слушам на Бруклин биле се` уште златните коронки и мостови во мода.
За твоја информација, златните коронки и мостови, се измислени во Германија, не во Македонија.
Ami togas da ojme u nemacka.... Neli vikas MK Oaza za koronkite i леани пломби и коренски колчиња од благородни метали?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.765
Поени од реакции
21.161
Разновидно частење во кафана... хахахахахахаххахах

Сам себе се лажеш мене не. Мене ми е гајле како живееш ти и колкава плата земаш, јас никој не прочитав иселеник да ти спомнува колку пари зема и да се фали. Ти беше тој што почна сите да ги цитираш и да докажуваш нешто што и самиот немаш појма.

Не ме цитирај веќе пошто глупости трескаш без никаква поента
Дека си затупен заклучивме, дека си сенилен исто заклучивме.
Дали сега треба да заклучиме дека и диоптерот не ти е погоден па промашуваш цели постови а не пак реченици или повеќе ти одгавара да речиме дека едноставно толку ти сечи, пошто од 200 страни ти да не видиш нити еден пост каде се спомнуваат цифри и фалење тогаш стварно или си слеп или си глуп или во комбинација од двете.
За кафаната искрено незнам што да ти речам. Да само на запад има кафани и само таму се оди на трошок на фирмата. До толку ограничено нешто искрено тешко се најдува по земјата. Дај излези малце, смешајсе со луѓе. Младоста така пред компјутер ке ти помини( на ова мислев кога реков дека жалам некој, не дека немаат пари туку за нешто друго).
И искрено нема да те цитирам повеќе( секако ако не ја претераш) не дека тоа е твоја желба, туку дека слабо сфаќаш и многу често ти бега поентата па после сам се дозакопваш мислејќи дека ке испадниш нешто паметен и мудар. Што би рекле ете за твое арно ке те одминам од цитирање.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Темава моментално изгледа каоо последната сцена од Green Street Hooligans. Цела една група се среќава на однапред договорено место и се маваат боксови во парови :)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Од што имате пари за дадилки и градинки, ги малтретирате родителите да ви ги чуваат децата.

Ептен шетате до Македонија, еднаш на неколку години, кога ќе присоберете паричка за авионска карта или за рент-а-кар, нели колку на забар да појдете :)[DOUBLEPOST=1403290499][/DOUBLEPOST]

Гледам многу си бил културен и воспитан.
И да знаеш дека е така.
Имам пријатели во Лондон мајките ги викнаа да им ги чуваат децата
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
^
Вас мајките, свекрвите, бабите, не ви ги гледаат децата, отприлика...до крајот на животот?
Природата одредила кој и кога да чува деца.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom