Атлетика, Рио 2016

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Браво Пандев, не можев да поверувам кога видов дека е прв :aplauz:
Сега и да испадне во следниот круг не е страшно.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Седам дома пред Тв и гледам нашиов ќе трча. Гледам го ставиле у ќош да трча.
Гледам цигани набилдани ова она и го гледам Ристе и викам ај барем нека не биде последен :D.
Не ми се веруваше што гледам :vozbud::D. Ги остави црнците ад лапаат прашина. Станав од кревет викам ајде ајде гас гас.... :D.
Браво Рикиии мајстореее....:jeeee:.:oeoeoe:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Каква приказна, Кристоф Хартинг го освои златотот во фрлање диск, пред 4 години истото злато го освои брат му Роберт. Прво мислев истиот е ко испаѓа овај малио брат да ти бил. секоја чест.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Рики трча во 17:06. И тоа Џастин Гетлин 8ма патека, Рики 4та :D:D:D
13901541_10207301390115847_1503390161462070238_n.jpg

Како што можеме да видиме од сликава и според личниот рекорд, и според сезонскиот Ристе е убедливо најспор. Ама доволно е и до тука што стигна. Башка трка со Гетлин му е сигурно остварување на сон.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Ајде Ристе јеби им мајку... :D

Еdit: Последен... :unsure:
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
последен сега, ама сепак големо достигнување за него :)
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Jaс од кога следам Олимпијада (oд Сиднеј 2000) не памтам некој наш атлетичар да избори втора трка.
На таков мртов спорт во земјава како атлетика мајсторот ги изгази црнчиштана што ги бркаат леопарди низ Африка. Чест беше да се види Македонец на 1-во место на Олимпијадава макар и на прелиминарна група.
Се знаеше дека нема шанси во вторава трка. Како и да е.
Браво Рикиии мајстореее....Браво! (y):aplauz:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Добро, каде вие ја гледате олимпијадата? Јас на мтв што гледам се се само групни спортови. Кошарка, ракомет, фудбал и одбојка. Прва олимпијада каде освен бокс и пливање, не сум видел ниедна дисциплина трчање, ни скокови, ни фрлање ѓуле, копје, ни гимнастика...како што порано даваа симултано со снимки или пренос, ама баш ништо. А колку сум ја чекал
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Добро, каде вие ја гледате олимпијадата? Јас на мтв што гледам се се само групни спортови. Кошарка, ракомет, фудбал и одбојка. Прва олимпијада каде освен бокс и пливање, не сум видел ниедна дисциплина трчање, ни скокови, ни фрлање ѓуле, копје, ни гимнастика...како што порано даваа симултано со снимки или пренос, ама баш ништо. А колку сум ја чекал
Директно се уклучуваа само нашиот кога трчаше.
Сега почнуваат натпреварите во Атлетика. Од вчера мислам. Пливањето заврши сега на ред е Атлетика. Ќе има преноси цела недела.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Добро, каде вие ја гледате олимпијадата? Јас на мтв што гледам се се само групни спортови. Кошарка, ракомет, фудбал и одбојка. Прва олимпијада каде освен бокс и пливање, не сум видел ниедна дисциплина трчање, ни скокови, ни фрлање ѓуле, копје, ни гимнастика...како што порано даваа симултано со снимки или пренос, ама баш ништо. А колку сум ја чекал
Интернет бе, интернет.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
за тие интернет вуду преноси сум малку старичок :) да седам пола ден во столче и да подесувам, поранешните сите ги давале на тв, затоа и ме разочара шемата на мтв оваа година. Ама ако има оваа недела на тв:zloo:
 
Последно уредено:

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Клишнина која требаше да е единствена Русинка во атлетикава е сепак банирана од ИААФ. ќе поднела жалба на одлуката, ама скок во далечина е во вторник така да тешко дека ќе и успее.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom