Атина бара Софија и Белград да не признаат како БЈРМ

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Србите ќе прифатат одма да не прекрстат во БЈРМ, за бугарите ќе видиме!

Сега ни е криво ако тоа го прифатат... А како им е нив кога ние обележуваме граница на нивна територија со терористи...?????
Само сме научени да се жалиме и кукаме, а не да видиме дали и ние правиме некоја грешка која ги боли нашите соседи...
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Сега ни е криво ако тоа го прифатат... А како им е нив кога ние обележуваме граница на нивна територија со терористи...?????
Само сме научени да се жалиме и кукаме, а не да видиме дали и ние правиме некоја грешка која ги боли нашите соседи...
pa ako ja obelezele "tie" pred dosta godini nemalo da ja obelezuvame sega .
sto mislis po tvoe zosto nikogas dosega ne bila obelezana ?
kukame i zalime i pravime greski koi gi bolat nasite sosedi :pos2::pos2::pos2:

leci se : definiraj greski ? ova so kosovskata strana na granicata greska ? dosta pameten poteg - rekov ako belezele pred 20 godini nemase da ima potreba sega .
crkavata ?
makedoncite vo srbije i nivnite prava ?
prohor pcinjski ?
... so toj avatar i so tie mislenja nemi i zgledas dosta zagrizen za MAKEDONIJA a dosta te naboluva za nasata "podrazbolena" sosetka .

pozZ
 
Член од
16 март 2008
Мислења
124
Поени од реакции
7
Соне остај го бе ,нели гледаш он е демек ДЕЛИЈА,дечко србин заебана работа
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
... so toj avatar i so tie mislenja nemi i zgledas dosta zagrizen za MAKEDONIJA a dosta te naboluva za nasata "podrazbolena" sosetka.
Кога толку многу го критикуваш аватарот на дечкото, би требало да знаеш...која беше ударната сила 1991 година, кога Црвена Звезда стана европски шампион.
Илија Најдовски - најдобар во одбраната (топката може, играчот не)
Драган Канатларовски - одбрана.
Дарко Панчев - безмилосно ги полнеше противничките мрежи...впрочем тогаш и се здоби со епитетот "кобра".
И уште неколку МАКЕДОНЦИ, кои не беа толку експонирани.
И други МАКЕДОНСКИ фудбалски легенди, кои славата ја стекнаа токму во таа Црвена Звезда, како Кирил Дојчиновски, Драган Христовски, Ѓоре Јовановски, Слободан Горачинов, Милко Ѓуровски, Бошко Ѓуровски, Митко Стојковски....

Инаку од твоја гледна точка.

Гледам дека го сакаш Арсенал.
Дали по твоја логика, ја цениш повеќе Англија како држава, отколку Македонија.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
kukame i zalime i pravime greski koi gi bolat nasite sosedi :pos2::pos2::pos2:
mpc
makedoncite vo srbije i nivnite prava ?
prohor pcinjski ?
Кога толку многу го критикуваш аватарот на дечкото, би требало да знаеш...која беше ударната сила 1991 година, кога Црвена Звезда стана европски шампион.
Илија Најдовски - најдобар во одбраната (топката може, играчот не)
Драган Канатларовски - одбрана.
Дарко Панчев - безмилосно ги полнеше противничките мрежи...впрочем тогаш и се здоби со епитетот "кобра".
И уште неколку МАКЕДОНЦИ, кои не беа толку експонирани.
И други МАКЕДОНСКИ фудбалски легенди, кои славата ја стекнаа токму во таа Црвена Звезда, како Кирил Дојчиновски, Драган Христовски, Ѓоре Јовановски, Слободан Горачинов, Милко Ѓуровски, Бошко Ѓуровски, Митко Стојковски....

Инаку од твоја гледна точка.

Гледам дека го сакаш Арсенал.
Дали по твоја логика, ја цениш повеќе Англија како држава, отколку Македонија.
:eek:ftopic: : ne - navivam za MAKEDONSKA FUDBALSKA REPREZENTACIJA pred se , na prvo mesto , potoa vo se sto ifea makedonski tim reprezentacija , toa e znameto so koe se gordeam toa e svetoto za koe i bi umrel MAKEDONIJA pred se i pred site , potoa ARSENAL ... anglija i skoro site zemji od eu , gi nejkam - pomili mi se afrikanskite , aziiskite odosto edna spanija , portugalija ,grcija :tapp:....

od balkanskive stoznam moze za site po malce i za site po ic ... zatoa sto tie sto me "omalovazuvaat" sto se obiduvaat da me prisvojat ili smenat po identitet , nema potreba da gi pocituvam istoto go ocekuvam i od niv .

pozZ
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
:eek:ftopic: : ne - navivam za MAKEDONSKA FUDBALSKA REPREZENTACIJA pred se , na prvo mesto , potoa vo se sto ifea makedonski tim reprezentacija , toa e znameto so koe se gordeam toa e svetoto za koe i bi umrel MAKEDONIJA pred se i pred site , potoa ARSENAL ... anglija i skoro site zemji od eu , gi nejkam - pomili mi se afrikanskite , aziiskite odosto edna spanija , portugalija ,grcija :tapp:....

od balkanskive stoznam moze za site po malce i za site po ic ... zatoa sto tie sto me "omalovazuvaat" sto se obiduvaat da me prisvojat ili smenat po identitet , nema potreba da gi pocituvam istoto go ocekuvam i od niv .

pozZ
Па тоа ми беше и зборот.
Навиваш за Македонската фудбалска репрезентација, а на потпис го носиш Арсенал, што не те прави поголем или помал Македонец од другите.
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
... so toj avatar i so tie mislenja nemi i zgledas dosta zagrizen za MAKEDONIJA a dosta te naboluva za nasata "podrazbolena" sosetka .

pozZ
А што те прави тебе поголем Македонец од мене со тој твој аватар... Ти смета амблемот на Црвена Звезда, а си ставил некојси амблем на некојси Арсенал и...??? Ти демек си за Македонија, а јас не... ццццц за греота си... :tapp:

Тебе изгледа ти смета се што е во врска со нашите северни браќа, па макар тоа и да е спорт...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
А што те прави тебе поголем Македонец од мене со тој твој аватар... Ти смета амблемот на Црвена Звезда, а си ставил некојси амблем на некојси Арсенал и...??? Ти демек си за Македонија, а јас не... ццццц за греота си... :tapp:

Тебе изгледа ти смета се што е во врска со нашите северни браќа, па макар тоа и да е спорт...
Баш “браќата“ од твојот клуб имаат оформено Српско-Грчко братство под паролата “ Косово е Српско- Македонија е Грчка“.. или познатато ГЕЈТ 7.
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
27
Кога толку многу го критикуваш аватарот на дечкото, би требало да знаеш...која беше ударната сила 1991 година, кога Црвена Звезда стана европски шампион.
Илија Најдовски - најдобар во одбраната (топката може, играчот не)
Драган Канатларовски - одбрана.
Дарко Панчев - безмилосно ги полнеше противничките мрежи...впрочем тогаш и се здоби со епитетот "кобра".
И уште неколку МАКЕДОНЦИ, кои не беа толку експонирани.
И други МАКЕДОНСКИ фудбалски легенди, кои славата ја стекнаа токму во таа Црвена Звезда, како Кирил Дојчиновски, Драган Христовски, Ѓоре Јовановски, Слободан Горачинов, Милко Ѓуровски, Бошко Ѓуровски, Митко Стојковски....

Инаку од твоја гледна точка.

Гледам дека го сакаш Арсенал.
Дали по твоја логика, ја цениш повеќе Англија како држава, отколку Македонија.
А зина а ја посра работата. Што има врска спортот со темата. Минато свршено време ти е Ѕвезда.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
А што те прави тебе поголем Македонец од мене со тој твој аватар... Ти смета амблемот на Црвена Звезда, а си ставил некојси амблем на некојси Арсенал и...??? Ти демек си за Македонија, а јас не... ццццц за греота си... :tapp:

Тебе изгледа ти смета се што е во врска со нашите северни браќа, па макар тоа и да е спорт...
:tapp::tapp: северни браќа:tapp::tapp: :
znaci vaka :
-tie " северни браќа" ja osporuvaat nasata crka MPC
-istite so pedercinjata oddolu (go vide slikceto) kovaat zagovori cel zivot "protiv" moite braka od MAKEDONIJA - makedonec e moj brat - srbite , bugarite .... ne mi se ni "cetvrti bratucedi" - ako 9imas srpsko po doma tvoja privatna raboticka - odluci se sto si
- ako si srbce : mojata zemja ti dava se sto vo srbija ne im e dadeno na moite makedonski braka !
- amblemot od arsenal sekoj ke go respektira poveke - odkolku od kvazi "bratski" sportski drustva .
za grev ne za grev znam koj sum , znam kakov sum - ja znam kauzata za koj se boram ! a ti ??? 0 da ne placese sega za "generalot" ??


Баш “браќата“ од твојот клуб имаат оформено Српско-Грчко братство под паролата “ Косово е Српско- Македонија е Грчка“.. или познатато ГЕЈТ 7.
sega kade ? od london ko sto znam - na emirati nema paroli nikakvi sem povrzani so timot , igraci , legendi na timot ili trener ... ova drugovo e ...?? ..?

А зина а ја посра работата. Што има врска спортот со темата. Минато свршено време ти е Ѕвезда.
realen e covekot pa i ti ...

pozZ
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Oladete da ne ladam jas.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom