Арсенал - Манчестер Јунајтед | Емирати - Недела 17:00

Како ќе заврши натпреварот?


  • Вкупно гласачи
    102
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Па ако баш сакаш и Јунајтед не покажа некоја супер игра. Мислам да бидеме реални...
Да бидеме реални,Арсенал уште треба многу леб да јаде за да извади нерешено,а камоли да победи.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Да бидеме реални,Арсенал уште треба многу леб да јаде за да извади нерешено,а камоли да победи.
Статистички еднакви беа двете екипи, со шанси и удари на голот. Како и во повеќето случаи Јунајтед имаше повеќе среќа да постигне гол повеќе. Никој не е крив што Арсенал незнае да си ги искористи шансите.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Да бидеме реални,Арсенал уште треба многу леб да јаде за да извади нерешено,а камоли да победи.
Да бидеме реални, Арсенал пропушти 2 сто-постотни шанси, а вториот гол на Јунајтед дојде по катастрофална грешка во одбрана на Аршавин.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Честитки до фановите на Јунајтед,заслужено.
И судијата ме изненади,во добро светло..:)
пс:Се надевам дека брзо ќе ви се вратат,Џонс,Нани...
--- надополнето: 22 јануари 2012 во 22:50 ---
Честитки до фановите на Јунајтед,заслужено.
И судијата ме изненади,во добро светло..:)
пс:Се надевам дека брзо ќе ви се вратат,Џонс,Нани...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Да бидеме реални, Арсенал пропушти 2 сто-постотни шанси, а вториот гол на Јунајтед дојде по катастрофална грешка во одбрана на Аршавин.
Многу јасно, затоа и вели дека треба леб да јаде Арсенал и за да ги користи тие шанси, зошто на дерби мечеви тоа лесно се казнува.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.536
Поени од реакции
5.768
За сите тенгала, шо се прат дека знат нешто.

Венгер за Окс: He had started fatigue, stretched his calf and he was sick in the week.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.193
Поени од реакции
14.470
За сите тенгала, шо се прат дека знат нешто.

Венгер за Окс: He had started fatigue, stretched his calf and he was sick in the week.
Тенгало едно па мора да каже некоја причина неможе да искочи и рече дека го извадил пошто така сакал.

Dan Merryweather @DanMerryweather
@arseblog @timpayton @darrenarsenal1 gents i sit row 2 right beside arse bench. There was no issue with the ox. He was pissed off 2 b subbed

Dan Merryweather @DanMerryweather
@arseblog @timpayton @darrenarsenal1 no medical staff went near him on the bench. Top lad though he signed a prog for a young lad beside me
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.536
Поени од реакции
5.768
Тенгало едно па мора да каже некоја причина неможе да искочи и рече дека го извадил пошто така сакал.

Dan Merryweather @DanMerryweather
@arseblog @timpayton @darrenarsenal1 gents i sit row 2 right beside arse bench. There was no issue with the ox. He was pissed off 2 b subbed

Dan Merryweather @DanMerryweather
@arseblog @timpayton @darrenarsenal1 no medical staff went near him on the bench. Top lad though he signed a prog for a young lad beside me
Да де, и сеа треба да ти верваме тебе, а не на Венгер ? Нели, ти го водиш Арсенал.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Да де, и сеа треба да ти верваме тебе, а не на Венгер ? Нели, ти го водиш Арсенал.
Mislam deka ima pravo Topche zatoa shto pred malce gledav Match of the Day i Ox dade izjava na krajot od strana na Arsenal i novinarot go prasa sto mislis za toa sto Wenger te zameni? I maliov tri pati kaza I know he's a quality manager and I respect his decisions, nekako zbuneto deluvase i so toa sto go kaza ova nekolkupati mislam deka sakse samo ubedliv da ispadne deka ja kazuva vistinata. Pa i nikade ne kaza deka pocuvstvuval povreda. Ama ova e samo moe mislenje, mozes da ja poglednes izjavava utre, najcesto MOTD gi stavaat na 101greatgoals.com.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.193
Поени од реакции
14.470
Да де, и сеа треба да ти верваме тебе, а не на Венгер ? Нели, ти го водиш Арсенал.
Прочитај го другиот дел од постот... 100% сум убеден дека немаше никаква причина да го вади... тоа се осеќа и според реакцијата на Венгер на пресот а и по фацата на Окс и на РВП коа го вади
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.536
Поени од реакции
5.768
Mislam deka ima pravo Topche zatoa shto pred malce gledav Match of the Day i Ox dade izjava na krajot od strana na Arsenal i novinarot go prasa sto mislis za toa sto Wenger te zameni? I maliov tri pati kaza I know he's a quality manager and I respect his decisions, nekako zbuneto deluvase i so toa sto go kaza ova nekolkupati mislam deka sakse samo ubedliv da ispadne deka ja kazuva vistinata. Pa i nikade ne kaza deka pocuvstvuval povreda. Ama ova e samo moe mislenje, mozes da ja poglednes izjavava utre, najcesto MOTD gi stavaat na 101greatgoals.com.
Нема грешка. Ќе го гледам, ако имам време. Фала на информација.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Значи не постои подосаден натпревар секоја година кога играат Арсенал-Манчестер....секоја година го гледаме истото..Арсенал како и обично се недораснати да играат против Манчестер кој играат позрело и посконцентрирано како и обично и некако лесно се справуваат со кревките играчи на Арсенал кои играат на ура против Манчестер....ми недостасува шампионскиот Арсенал од времето на Анри и Пирес...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.646
Поени од реакции
10.939
Значи не постои подосаден натпревар секоја година кога играат Арсенал-Манчестер
Џони немој вака сега ти се молам, па денешниов меч беше прва лига утакмичиште. И двете екипи напнаа и тоа јако, на момент мислев дури и дека арсенал ќе направат пресврт но не беа конкретни и опасни, освен 2-3 шанси кои не ги искористија. Ама дека се играше убав фудбал, нема збор тука. За недораснати не станува збор туку така можеби изгледаше затоа што играа без артета, вилшер, жервињо и секако потегот кој донесе победа, вермален како лев бек. Па малиов чемберлејн како изигра...на што венгер го извади и се предаде предвреме.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Честитки Јунајтед!
Тоа е, не ги искористивме тие шанси и знаев дека ќе има казна.И нормално,непишаното фудбалско правило,таап и гол.
Идемо даље,а на вас со среќа во шампионската трка :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom