Арената „Филип Втори“ прогласена за најубав стадион на Балканот!

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Да ни е жив и здрав менталитетот... Ко излезе статија за најмизерна држава многу форумџии почнаа да плачат како "живеат полошо од Авганистанците и Ирачаните" и беше топ тепа и на интернет и по тв,а сега ко излезе статија што не е од некој наш "новинар" каде што всушност нешто се пофалува има повеќе плукања од пофалби... Па овај народ наш стварно е за на психијатар... онака колективно...
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Секако дека стадионот во Романија е убав, само ептен ми е некако коцкаст. За мој вкус, нашиот е поубав и не толку вообичаен, многу поелегантен со заоблени кошови:
стадион.jpg
Прекрасен е!
И да, сум била на Маракана, вода да носи :icon_mrgr:
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Абе Романија излегува на Црно море,ама горната граница е Дунав..а Романија е над Дунав на карта..е сега и Израел шчествува на ЕП и евровизии,ама не е во Европа - географски..нити па Турција која 98% е во Азија..Ја не ја рачунам Романија дека е на Балкан,ти како сакаш (y)
Не само Израел туку и Азербеџан е во Еп и на евровизии.....баш ова годна Калиопи ке оде во Баку .
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не само Израел туку и Азербеџан е во Еп и на евровизии.....баш ова годна Калиопи ке оде во Баку .
Тоа е поради безбедност ваљда, не смее ФИФА и другите спортски федерации да дозволат Израел и некои други да играат у азија, пошо биче рат.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Тоа е поради безбедност ваљда, не смее ФИФА и другите спортски федерации да дозволат Израел и некои други да играат у азија, пошо биче рат.
Мислам дека не е до тоа ,и ние со Косово бевме заратени пред 11 години ама некња отидија да играат пријателски ракометарите до 20 години (бидејки не е призната од ОН не може поинаку )
За евровизија знам дека Израел и Афганистан знам дека учествуваат бидејки се под Европската радио дифузна мрежа .
Куба и Сад се заратени (имаат и ембарго од САД )сепак отидиа во Куба да играат .
--- надополнето: 21 февруари 2012 во 01:08 ---
Имаме прекрасен стадион во можеби најлошо време за репрезенртацијата .
Сега сме подолу и од 100 место а бевме 40 и некој .
Стефче Шумуликовски поради тепачка нема да биде во составот Ќ(слава во глава ) небаре имаа играено за некој светски екипи ,од Англија 2 лига не види ништо повеке .
Нашите фудбалери наместо да одат во Европа одат на печалба во Азија .
Мора да има некој тим фудбалски што ке деле како што е Металург во ракомет и Фени Индустри и МЗТ Скопје во кошарка .
 
П

Паспарту

Гостин
Абе Романија излегува на Црно море,ама горната граница е Дунав..а Романија е над Дунав на карта..е сега и Израел шчествува на ЕП и евровизии,ама не е во Европа - географски..нити па Турција која 98% е во Азија..Ја не ја рачунам Романија дека е на Балкан,ти како сакаш (y)

Кажи и на професорката што те учела дека појма си нема од животот и подитно да отвори место за некој друг вработен :facepalm: Горната граница е горе на артикот, источната до Урал, западна до Атлански и јужна до Средоземно море. Ова се учи во второ одделение, горна граница до Дунав :pos:

Израел не се натпреварува во Азија поради политички причини.

Турција сама инсистираше да настапува во Европа бидејќи се смета за европска земја, иако поголемиот дел се наоѓа под Азија.

За Русија важи истото што и за Турција.

Казакстан побара да се натпреварува во Европа поради тоа што дел од територијата на оваа земја (мислам дека беше 3%) се простира во Европа, баш памтам дека и тоа беше нивниот главен аргумент во барањето што го упатија до УЕФА.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.733
Поени од реакции
9.856
Кажи и на професорката што те учела дека појма си нема од животот и подитно да отвори место за некој друг вработен :facepalm: Горната граница е горе на артикот, источната до Урал, западна до Атлански и јужна до Средоземно море. Ова се учи во второ одделение, горна граница до Дунав :pos:

Израел не се натпреварува во Азија поради политички причини.

Турција сама инсистираше да настапува во Европа бидејќи се смета за европска земја, иако поголемиот дел се наоѓа под Азија.

За Русија важи истото што и за Турција.

Казакстан побара да се натпреварува во Европа поради тоа што дел од територијата на оваа земја (мислам дека беше 3%) се простира во Европа, баш памтам дека и тоа беше нивниот главен аргумент во барањето што го упатија до УЕФА.


Aбе за граници на балкан зборев
:facepalm:
Ти ќе ми кажуеш мене географија,ја на државен натпревар бев :P
 
П

Паспарту

Гостин
Aбе за граници на балкан зборев
:facepalm:
Ти ќе ми кажуеш мене географија,ја на државен натпревар бев :P
Не видов извини, нека си го задржи местото професорката :) Романија со еден дел е на Балканскиот полуостров, иако не целосно, сепак се води како балканска земја. Јас кога учев се спореше само за Словенија која што самата не сака да биде претставена како балканска земја, најверојатно поради нивниот менталитет, а тука се сосема во право :icon_lol:
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Не видов извини, нека си го задржи местото професорката :) Романија со еден дел е на Балканскиот полуостров, иако не целосно, сепак се води како балканска земја. Јас кога учев се спореше само за Словенија која што самата не сака да биде претставена како балканска земја, најверојатно поради нивниот менталитет, а тука се сосема во право :icon_lol:
Словенија балканска земја е или не ?Мислам дека и самите они не знаат :icon_mrgr:
 
П

Паспарту

Гостин
Ај за да не бидам целосно офтопик, да кажам и дека убави стадиони од овие поново изградените имаат Олимпијакос, Марибор и Олимпија. Ете тој во Романија е исто така одличен, а доколку се земат во предвид и турските стадиони тогаш во Истанбул има 5 од светска класа.

Нашиов е супер, но сепак треба да биде многу подобар визуелно од надвор после средувањето на фасадата.
--- надополнето: 21 февруари 2012 во 01:35 ---
Словенија балканска земја е или не ?Мислам дека и самите они не знаат :icon_mrgr:
Они не се сметаат за балканци... :) Границиве некако ми се без врска, така да не го знам точниот одговор :)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.143
Поени од реакции
18.159
Уште еден оф - топик, ама морав ради Цитро
Како се вика селектор на фудбалску репрезентацију на Македонију?
ЏОН ТРОШАК!!!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Незнам тоа..ја освоив 5-то место :icon_mrgr:
Не ти кажала дека само еден мал дел од Романија спаѓат на балканот, кај шо е Константа градот, Букурешт никако не е на балканот. Да ти кажеле можит и прво место ќе си бил.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Дали е најубав или не е, мене ми е најмалку битно. Од ливада со 1 "асална" трибина добивме модерен стадион со солиден капацитет.

Сега останува да видиме како ќе се менаџира. Дали освен очаен фудбал ќе носат и други содржини. Дали ќе се одржува, чисти и поправа и навремено заменува она што ќе се расипе итн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom