Аргентина - Швајцарија |01.07.2014| |Estadio Sao Paulo ||18:00| 1/8

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Епа ти рече играч кој игра подеднакво добро со лева и десна и ти кажав.
 
R

Rigel Kent

Гостин
lol, wut? Не ме јеби, копаше за ова? :cuc: Ја нигде не пишав дека сум само за Бразил, туку они ми се прва репрезентација шо сум ја засакал.
Што сега се најде во тесно ? Епа мразам лицемерие и глумење лажен морал .
Прва си ја засакал а ? :свиркам:
Пример не смеам да бидам за Србија и Хрватска бидејќи се лути противници а?
Ајде уште малку демагогија продавај.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Што сега се најде во тесно ? Епа мразам лицемерие и глумење лажен морал .
Прва си ја засакал а ? :свиркам:
Лол другар, кој морал кое лицемерие? Неам репрезентација чиј фан сум, ко што сум фан на Реал. Бразил ги симпатизирам одсекогаш, затоа на секое СП сакам да стигнат далеку, дури и со факинг Дунга пред четири години и со мизерните играчи. Делумно и заради тоа што не можам да ги поднесам Аргентина од памтивек, сум ги засакал Бразил.

Од другите, од првенство на првенство си имам одредени фаворити. На ЕП 2012 сакав Германија да победи, пошто тогаш играа доминантен фудбал, директен, без лажни формации и обиди за глупирање. Холандија увек ми биле антипатични, но сеа сакам да догураат далеку (веќе и го сторија тоа) пошто се потценети.

Ама глупо е да навиваш и за Бразил и за Аргентина, едни од најголемите ривали во светот на фудбалот, цел век наназад. Али твој избор, колку и да е нелогичен. Ја не бев ни толку сериозен со постот колку шо си го сфатил ти.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Што сега се најде во тесно ? Епа мразам лицемерие и глумење лажен морал .
Прва си ја засакал а ? :свиркам:
Пример не смеам да бидам за Србија и Хрватска бидејќи се лути противници а?
Ајде уште малку демагогија продавај.
Се губиш бајаги долго време, дали си пијан, дали си издрогиран, дали си ретардиран, дали си трол не знам ама еве ти кажувам дека не е возможно да навиваш за две екипи кои се гиганти. Не е јасна таа работа, навивам за Интер и за Барселона. Како тоа така?

Може да навиваш за два тима, на пример Интер и Вардар рецимо, да навиваш за помали тимови океј, ама за два тима што во самиот врв на светскиот фудбал е нонсенс. Нејасна работа.

:вонзем:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Да се потсетиме колку ти си само за Бразил , СП 2010. ;)
леле уште не ми се верува дека му ископа коментар од 2010 бе :pos::pos::pos::pos::pos::pos:
КГБ и НСА гомна да јадат

п.с. не се прај шкорпи и мене да ми бараш мислења, кој знае што глупости имам тропано :нинџ:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Се губиш бајаги долго време, дали си пијан, дали си издрогиран, дали си ретардиран, дали си трол не знам ама еве ти кажувам дека не е возможно да навиваш за две екипи кои се гиганти. Не е јасна таа работа, навивам за Интер и за Барселона. Како тоа така?

Може да навиваш за два тима, на пример Интер и Вардар рецимо, да навиваш за помали тимови океј, ама за два тима што во самиот врв на светскиот фудбал е нонсенс. Нејасна работа.

:вонзем:
Тебе да не ти гајле за кого јас навивам јасно ?!
Такви епитети да даваш дома ти , невоспитан еден.[DOUBLEPOST=1404243798][/DOUBLEPOST]
леле уште не ми се верува дека му ископа коментар од 2010 бе :pos::pos::pos::pos::pos::pos:
КГБ и НСА гомна да јадат

п.с. не се прај шкорпи и мене да ми бараш мислења, кој знае што глупости имам тропано :нинџ:
Епа му ископав , ми глуми моралист овде. ;)
Не барав многу одма ми се појави мислењево(збор за пребарување Шпанија ). :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Тебе да не ти гајле за кого јас навивам јасно ?!
Такви епитети да даваш дома ти , невоспитан еден.
Очи вади ако сакаш ме заболе куроффф за кој навиваш.
Ти кажувам дека е нонсенс такво нешто.
Како децана мали, имаш девојка? Да, 4.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Епа му ископав , ми глуми моралист овде. ;)
Не барав многу одма ми се појави мислењево(збор за пребарување Шпанија ). :D
НЕ СИ СВЕСЕН КАКВА УСЛУГА МИ НАПРАЈ :vozbud::vozbud::vozbud:

хинт: потписов :LOL:
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Те пофалив и сеа сто теми ќе отвораш :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom