Аргентина - Швајцарија |01.07.2014| |Estadio Sao Paulo ||18:00| 1/8

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување
F

Fl. Perez

Гостин
Се надевам Холандија ќе падне во 1/4 финале и Аргентина лагано до финале...така да VAMOS GAUCHOS!!!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
оваа ли е таа Аргентина што ќе биде иден светски шампион ?!?!?!

најс,најс
 
R

Rigel Kent

Гостин
Me emocionás, Di María. Jugás, jugás, jugás; sentís, sentís, sentís. No jugás al fútbol, estás en una guerra, Di María. ¡Estás en una guerra, Di María! Venís de un barrio donde había que lucharla, Di María. Se enchufó Messi, se enchufó Messi: ¿de qué Playstation viniste, Lionel?

:pos::pos::pos:
 
C

Creating.

Гостин
Од секогаш сум ги мразел големите репрезентации кои секогаш спасуваат гз. Така и Аргентина, толку среќа да имаат не ми се верува.
Швајцарија заслужуваше пролаз понатаму!
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.518
Поени од реакции
62.366
Да сум тренер на Аргентина, Ди Марија нема да заигра до крајот на првенството, без разлика на тоа до која фаза ќе тера Аргентина. Ова го викам ради оној потегот во второто полувреме кога се изглупира и кога сакаше со пета да нафрлува. Слепец еден, тотален аматеризам.
Брат, не е пета бе, гледам си запнал, пета па пета. :D
Добра Рабона се удира со предниот надворешнен дел на левата нога во случајов, Ди Марија.
Некои ја лупаат шпиц, а некои ја потфаќаат на пуна, како што сакаме да кажеме на нашки.

Иначе, може да се зезаме за комбинираниов состав на Швајцарциве, ама дечките покажаа повеќе емоции по поразот од било која друга репрезентација што испадна во осмина финалево. Па и среќата не ги послужи, Ромеро ке беше само нем посматрач да беше топката сантиметри подесно.

Спорт јебига, некогаш сантиметри те делат до најголемиот успех во својата историја.

[DOUBLEPOST=1404264529][/DOUBLEPOST]
Ако гледаме така и Нагатомо знае перфектно да игра со двете нозе иако е деснак.

Ајде чим да повелам, кажи ми еден левак што знае подеднакво добро да игра и со десна нога.
Mногу е мал бројот на играчи деснаци, кои играат исто со лева како и со десна.
Мислев дека те имам на нишан за левациве со Павел Недвед, па после ми текна дека слободните ги изведуваше со десна.
 
Последно уредено:
P

pepito*

Гостин


Аргентински весник го најавува дуелот со Белгија. "Господ и Ангел против ѓаволите".:cuc::cuc::cuc:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.874
Иначе, може да се зезаме за комбинираниов состав на Швајцарциве, ама дечките покажаа повеќе емоции по поразот од било која друга репрезентација што испадна во осмина финалево. .
Ова е нешто што треба да се цени во фудбалот?

Покажувањето или непокажувањето емоции нема никакво фудбалско практично значење и е личен избор или карактеристика.[DOUBLEPOST=1404300431][/DOUBLEPOST]
оваа ли е таа Аргентина што ќе биде иден светски шампион ?!?!?!

најс,најс
Многу често репрезентациите со неубедлив, но позитивен почеток, ја темпираат формата при крај и освојуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom