Апел за подобро утре

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Офф колку ми е жал за личности како тебе!
Па ти си еден обичен tit што запознал една жена која го заебала и сега е уверен дека СИТЕ СЕ ИСТИ! Со овие навреди за жените само покажуваш колку си слаб на нив и колку неможеш без нив. Глупо е да се правиш паметен и да расправаш ефтини политики, а да немаш ни трошка мозок. Ако мислиш дека со темите против жените повредуваш некого страшно се лажеш, се повредуваш само ти и си дозволуваш да останеш доживотно сам. Читам за малтретирање и тепање на жените пишуваш, ако некогаш се случувало жената да биде понижувана свати дека тоа е минато! Таквите како тебе завршуваат сами со к****о в раце! Искрено жал ми е за тебе...

leandra без лични навреди,Никола генерализира,нигде не ве спомнува лично!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Ја само би додал дека жените се сто пати порасипани од мажите.

АЈТ!!!
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Инаку, нели замолив да не ми ја ебете темата со глупи муабети?
Абе знаеш,и жените бараа да не бидат дискриминирани,ама погоди што...

Инаку,ти очекуваше сериозен одговор на темава,и тоа од жена?
Ах,летаат вицеви.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
После бившиот претседател на Харвард, Lawrence Summers кој имаше изјавено дека жените не ги бива за области како виша математика, уште една жртва на безумието.

Нобеловецот James Watson, еден од оние кои работеле на откривање на структурата на ДНК и кој има многу други достигнувања во биологијата и генетиката, го малтретираат за неговите изјави-----

One of the world's most eminent scientists was embroiled in an extraordinary row last night after he claimed that black people were less intelligent than white people and the idea that "equal powers of reason" were shared across racial groups was a delusion.

До кога ќе дозволува интелегенцијата во светот, група на арогантни феминистки и борци за “права” да го модификуваат општеството, релативизирајќи ги сите научни докази, наметнувајќи свои правила.

Инквизиција пак, а декларативно се борат против догмите.

Како што порано кажувале, земјата е рамна и сите морале да се потчинуваат на таа декларација, денес други работи се очекува да ги прифатиме без никаква можност за критика.

Се надевам дека ќе дојде момент кога ќе им се скурчи на прогресивните луѓе да бидат заложници на групи кои ништо не работат, а само џавкаат за обесправеност.

До кајде дојде светов, паразитите да станат господари.

Долу за левицата, најголемата причина за падот на човечката цивилизација, вредностите и технологијата.

Двајца големи научници, напаѓани од проста маса, којзнае колку други ги има, за кои не сме чуле.
Проширете го гласот, информацијата и вистината треба да се слободни.
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Другар што ти е бе тебе не си здрав па и озбилен си ја стаивл темава. Гледаш дека до сега нема ниту еден озбилен коментар оти никој не те сваќа така, оти вие теми веќе се решени со тоа кој е поглуп кој е попаметен. Можеби мажите се поуспешни но не се и супериорни во се. И ти што си запнал толку жените. Ами ако запне жената не ти дава ој со мажи секс да имаш. После убаво си напиша таму БИВШ председател бил. И ако си толку гладен по измачување ти имаш психички проблеми кои не треба тука да си ги лечиш со замарање и пишување глупости.
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Еден мал совет до Никола (ако ми дозволи се разбира) хаха


Еве:бидејќи вакви шовинистички коментари се очигледен недостаток на секс ти препорачувам поблиски средби со личности од посилниот пол, пошто жене очигледно не љубиш многу-многу

Ајт!

едит:гледам дека и колегата горе го дал истиот совет. така да размисли малу
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Охооо...фрустрации, а? :)

П.С. Модераторката овде е тинејџерка :helou:
Мои? Нема такво нешто.. Но ти треба да си се провериш, што те згнало да се лижеш на некои рандом пички кои вода во очи немаат.
Батка нема да ебнеш ништо на тој начин. Со лижење ништо не се добива.
Али тоа не значи дека не треба да продолжиш да се трудиш.

Еден мал совет до Никола (ако ми дозволи се разбира) хаха


Еве:бидејќи вакви шовинистички коментари се очигледен недостаток на секс ти препорачувам поблиски средби со личности од посилниот пол, пошто жене очигледно не љубиш многу-многу

Ајт!

едит:гледам дека и колегата горе го дал истиот совет. така да размисли малу
Коментарите не се шовинистички. Коментарите се максимално реални, таква е ситуацијата.
Види јас не сум виновен што вие сте девојки и со тоа инфериорни.
За виновни има многу кандидати.
Јас не сум ниту тој кој ја забременил мајка ти, ниту тој кој го направил светот каков што е.
Така да не ме обвинувај за тоа кое си.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Само еден лик ке спомнам
ДИК МАСТЕРСОН!
Девојки погледнете може да се препознаете кај дечкото!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Никола колку слатко си ме изнасмеал со темава.
Голема среќа е што не се сите мажи како тебе,па ние жените имаме ДУРИ и избор.
Али ај,интересно е некогаш и вакви размислувања да прочиташ,колку и да се надвор од времето во кое живееме.:wink:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Никола колку слатко си ме изнасмеал со темава.
Голема среќа е што не се сите мажи како тебе,па ние жените имаме ДУРИ и избор.
Али ај,интересно е некогаш и вакви размислувања да прочиташ,колку и да се надвор од времето во кое живееме.:wink:
Најверојатно во некое чудно време живееш.:)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Да млатиш жена?!

Дојди само, пробај шамар да ми врзеш, па ќе видиш што ќе те снајде!
Е.................
Полека полека:) leandra
:uvo:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ја само би додал дека жените се сто пати порасипани од мажите.

АЈТ!!!
Е да,за ова горе-доле се согласувам,иако се разбира ни машките не цвеќиња за мирисање.
Премногу е голема генерализацијата,но сепак особено по некои неодамнешни случки можам да потврдам дека жени = змии.

Нормално за среќа не се сите такви.

Каде сум спомнал такво нешто?
Со ниски напади нема ништо да постигнете.
Јас ги сакам жените, си ги ебам и тука завршува нивната улога.
Еве, ти и останатите сте привилегирани, што ви реплицирам, а не сум ве ебел.
Тоа е голема чест и треба да бидете среќни.:)
Ама ти и онака ги отвараш темите за да реплицираш и да нервираш девојки,зашто знаеш дека ќе избувнат.:wink:
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Така е според мене, барем ти кажувам како мислам и нема зошто да ме суредат кога само ти реплицирам на твоите постови за тоа кој е главен. Се знае секаде, мажот е главен ама жената не му е слугинка
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
После Кен Лее ти си вториот што успеал да ме насмее со трескање глупости...:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom