Анте Готовина и Младен Маркач ослободени-Хрватска на нозе!

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Поделив неколку опомени, на ред ќе дојдат банови од тема.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
A zaboravivte kako Dragoljub Bocinov vi go spasi Split , neblagodarni ste mnogu setkal bidejki on bil togas staresina vo JNA i izvrsuval dolznost
Кој заборавил ? :)
Со Стојановски се дигна премногу прашина затоа што беше на високо место овде,а баш и не му е најсјаен тој дел од военото минато од хрватска гледна точка.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Milosevic e kriv i negovata politika. Ne celokupna JNA koja nastapuvala po negova naredba
Види идеме оф-топик ама ако е за тоа кој колку бил тогаш крив да не го забораваме нашиот војник Сашко Гешоски кој бесе крвнички убиен од тие ваши хорди расбеснети а добро се знаело војниците под чива наредба се таму нели , секако дека т тие такви болни генерали како анте , архан или незнам ред кој ...
--- надополнето: 16 ноември 2012 во 23:04 ---
Кој заборавил ? :)
Со Стојановски се дигна премногу прашина затоа што беше на високо место овде,а баш и не му е најсјаен тој дел од военото минато од хрватска гледна точка.
Штое е нејасен делот постојат некаде докази за извршен злочин , на тоа време генералот беше по чин капетан и директни наредби примал од полковниците и генералите
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Види идеме оф-топик ама ако е за тоа кој колку бил тогаш крив да не го забораваме нашиот војник Сашко Гешоски кој бесе крвнички убиен од тие ваши хорди расбеснети а добро се знаело војниците под чива наредба се таму нели , секако дека т тие такви болни генерали како анте , архан или незнам ред кој ...
Vo vojna sekogas najmnogu stradaat nevini civil
Opsto poznato.
Ne mesaj gi Arkan i Ante, blage veze nemaat eden so drug. Dodeka edniot branel svoe, drugiov napagal tugo.

I da nadvor od temata sme.
Epten.
--- надополнето: 16 ноември 2012 во 23:06 ---
--- надополнето: 16 ноември 2012 во 23:07 ---
--- надополнето: 16 ноември 2012 во 23:04 ---

Штое е нејасен делот постојат некаде докази за извршен злочин , на тоа време генералот беше по чин капетан и директни наредби примал од полковниците и генералите
poleka, olabavi
covekot ti napisa najsjaen
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Vo vojna sekogas najmnogu stradaat nevini civil
Opsto poznato.
Ne mesaj gi Arkan i Ante, blage veze nemaat eden so drug. Dodeka edniot branel svoe, drugiov napagal tugo.

I da nadvor od temata sme.
Epten.
--- надополнето: 16 ноември 2012 во 23:06 ---
Дојде на своето па и Јохан си го бранеше неговото а уствари е онаму каде што требаше да бидат тие у праламеннт што седат сега ...
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Хрватска припаѓа на ватиканскио клуб, автоматски има лиценца за убивање на народи кои не се членки на тој клуб.

Што и да направи Србија и Македонија ние против таа сила како единки ништо не можеме, односно единственото нешто што го можеме, а и го правиме, полека да изумираме.

Мене ми е жал што ние не ја разбираме оваа голема вистина, што бараме прием кај нашите гробари.
Ене ви го и оној Олаф, Улаф како ли беше, денеска се истресе за славомакедонците а ние го гостиме тука.

Западот ги признава само булавите на батко Путин, ништо друго.

Нема за мене како Македонец поголема сатисфакција па макар тоа и последно да ми биде, на Криволак да поставиме една Булава и да станеме дел од руските безбедносни системи.
Абе леб да немам да јадам, ама оние лајна од ЕУ веќе да не ги гледам.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Види идеме оф-топик ама ако е за тоа кој колку бил тогаш крив да не го забораваме нашиот војник Сашко Гешоски кој бесе крвнички убиен од тие ваши хорди расбеснети а добро се знаело војниците под чива наредба се таму нели , секако дека т тие такви болни генерали како анте , архан или незнам ред кој ...
--- надополнето: 16 ноември 2012 во 23:04 ---

Штое е нејасен делот постојат некаде докази за извршен злочин , на тоа време генералот беше по чин капетан и директни наредби примал од полковниците и генералите
Не ме сфаќаш што сакам да кажам :)
Нормално дека нема да им се свиѓа некој што војувал на другата страна во Вуковар,а се дигна прашина затоа што дојде на висока позиција во Македонија.Во тоа време мислам беа Хрватска,Македонија и Албанија заедно нешто како Јадранска група ако не се лажам - соработуваа на воено ниво.Требаше нели заедно да влеземе во НАТО.
Никој не го заборави Боциновски ради тоа ниту нешто и замеруваше многу на Македонија.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Vo vojna sekogas najmnogu stradaat nevini civil
Opsto poznato.
Ne mesaj gi Arkan i Ante, blage veze nemaat eden so drug. Dodeka edniot branel svoe, drugiov napagal tugo.

I da nadvor od temata sme.
Epten.
--- надополнето: 16 ноември 2012 во 23:06 ---
--- надополнето: 16 ноември 2012 во 23:07 ---


poleka, olabavi
covekot ti napisa najsjaen
Истое е тоа што да олабавам а нејасно а најсјајно како може па да го знае тој дел да коментира без докази
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Дојде на своето па и Јохан си го бранеше неговото а уствари е онаму каде што требаше да бидат тие у праламеннт што седат сега ...
Koj dosol na svoe be?
Arkan u Hrvatska na svoe...lele,,,:гик:
aj teraj..

a za Johan ne komentirav nikade
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Не ме сфаќаш што сакам да кажам :)
Нормално дека нема да им се свиѓа некој што војувал на другата страна во Вуковар,а се дигна прашина затоа што дојде на висока позиција во Македонија.Во тоа време мислам беа Хрватска,Македонија и Албанија заедно нешто како Јадранска група ако не се лажам - соработуваа на воено ниво.Требаше нели заедно да влеземе во НАТО.
Никој не го заборави Боциновски ради тоа ниту нешто и замеруваше многу на Македонија.
e aj dokazi mu..
 
H

HITCH

Гостин
pa ima i snimci kako vrz tenk "setka" po sruseniot Vukovar..
ali druga tema..
Ти изгледа не си слушнала за Саше Гешовски. Знаеш како загина Саше? Мене ич не ми е гајле ниту за Хрватска ниту Србија, ама да знаеш дека едни хрватски копилиња го убија без око да им трепне. Саше беше дете, имаше само 18 години. Си чула за Светланчо Наков? Проклетниците пред камери го влечеа од тенкот. Еве ти видео, за да видиш како „поминаа“ Македонците во борбата меѓу усташите и четниците:


Немој да ми ги промовирате Србите или Хрватите како борци за човекови права, а за Македонците да зборувате со навреди и омаловажувања. Јохан ни крив, ни должен заглави в затвор.

Немој да сум видела уште една навреда за Македонците!
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Озбилно тука на темава се бранат хрватски генерали а се критикуваат нашите генерали како Стојановски?

Како што кажа и ACTION, си имаат хрватите гревови и према нас, према нашите војници во ЈНА што беа.

Не може, историска неправда е Хрватска да се оправда за некои работи во војните од 1991-95.

Иако лично сметам дека тие најубаво го решија проблемот со малцинствата, протераа четврт милион срби, па затоа денес напредуваат, нит некој ги кочи со рамковен договор ниту го уценува со некакво „мнозиство“, со малцински права и сл, не мора да трпат понижувања да амнестираат убијци на сопствениот народ и војска.

Ние да го направевме 2001 тоа што тие го направија 1995 знаета каде ќе бевме денес, не можете ни да замислите. А ете денес се покажа дека за сето тоа не сносат никакви правни последици. Јас дури и би прифатил десетина генерали и офицери да лежеа во Хаг ако 2001 го решевме проблемот со Албанците како што направија Хрватите со Србите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom