Анксиозност

Член од
9 мај 2019
Мислења
39
Поени од реакции
2
Не се секирај.антбиотиците се гадна работа особено за желудникот кој може да даде такви симптоми.И мене ми се има десено таква ситуација при употреба на антибиотици.Тешки се за желудникот и за дигестивниот тракт.
Ahm okej fala ti ama me zagrizuva toa sto trae 1 mesec veke bev na lekar mi rece toa e povreden mi je zeludnikot pijev pantoprazol ama uste trae ama antibiotik+strav se sobira se
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
Ahm okej fala ti ama me zagrizuva toa sto trae 1 mesec veke bev na lekar mi rece toa e povreden mi je zeludnikot pijev pantoprazol ama uste trae ama antibiotik+strav se sobira se
затоа се пие пробиотик пола саат пред да земеш антибиотик, не ми се верува дека има уште неписмени лекари што не ти препишуваат пробиотици заедно со антибиотикот да ги земаш.
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
39
Поени од реакции
2
затоа се пие пробиотик пола саат пред да земеш антибиотик, не ми се верува дека има уште неписмени лекари што не ти препишуваат пробиотици заедно со антибиотикот да ги земаш.
jas tuka mi dadoa za bolki antibiotik zabolekar i pose koga ja naprviv operacina na zabi pak i plus ibuprofen i ete sega bev proveriv krv ekg vidoja nema nisto i tolku mi rekoa ti si zdrav neznam veke kolku poveke mislam strav poveke me stega
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
затоа се пие пробиотик пола саат пред да земеш антибиотик, не ми се верува дека има уште неписмени лекари што не ти препишуваат пробиотици заедно со антибиотикот да ги земаш.
...пробиотик НЕ СЕ ПИЕ ПРЕД туку се пие најмалку 2ч после пиење на антибиотик!
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
39
Поени од реакции
2
Decki neznam veke sto da pravam poluduvam so toa steganje vo gradi i grp neznam dali e anks ili nesto drugi ispitav ekg krv se je okej ali se uste mislam dek imam nesto na srceto ili slicno denska pocna nesto levata raka da me bole koga ke se zanesam gi nemam mnogu tie simptomi sto mislite dali e anks veke mnogu mi e strav da ne bide nesto infarkt ili slicno Ince imam 15 god mislam na tie godini ne bi trebalo vakvo nesto poluduvam ve molam za pomos
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
Decki neznam veke sto da pravam poluduvam so toa steganje vo gradi i grp neznam dali e anks ili nesto drugi ispitav ekg krv se je okej ali se uste mislam dek imam nesto na srceto ili slicno denska pocna nesto levata raka da me bole koga ke se zanesam gi nemam mnogu tie simptomi sto mislite dali e anks veke mnogu mi e strav da ne bide nesto infarkt ili slicno Ince imam 15 god mislam na tie godini ne bi trebalo vakvo nesto poluduvam ve molam za pomos
појди на лекар, речи анксиозен сум ќе ти даде нешто да те смири.
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
39
Поени од реакции
2
појди на лекар, речи анксиозен сум ќе ти даде нешто да те смири.
Neznam sega na mene me zagrizuva dali moze ekg i krv da otkrijat dali imam problemi so srceto no se bese okej ovde vo germanija se je so razgovor koga vide doktorot deka nemam nisto rece ti si zdrav i izleze ali nee sum siguren i mislam premnogu i poveke imam macnini
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Decki neznam veke sto da pravam poluduvam so toa steganje vo gradi i grp neznam dali e anks ili nesto drugi ispitav ekg krv se je okej ali se uste mislam dek imam nesto na srceto ili slicno denska pocna nesto levata raka da me bole koga ke se zanesam gi nemam mnogu tie simptomi sto mislite dali e anks veke mnogu mi e strav da ne bide nesto infarkt ili slicno Ince imam 15 god mislam na tie godini ne bi trebalo vakvo nesto poluduvam ve molam za pomos
... ако си роден со срцева мана па и тогаш не може наеднаш така да ти се случи да умреш, прво дали знаеш што значи инфаркт? и како последица на што може да настане? ти со твоите години уште имаш млеко од мама на усни, а не да мислиш за умирачка и тоа од инфаркт!
... зашто го стресуваш така телото и сирото тоа добива информација од твоето младо мозо_че дека се гушиш, дека се здрвува раката, дека те болат градите... си научил симптоми на пред_инфаркт, или си имал некоја траума стрес од твоја околина од некој постар што имал инфаркт, па сега веднаш ТИ го имаш тоа!
...ај иди играј фудбал. или трачај малку уживај во животот, не го оптоварувај мозокот со болести има време ќе ти дојдат ама после 50 години за да може да има причина да се појави болеста....вака со 15 години?
ај гледај малку филмови ...Sylvester Stallone, Рамбо, Роки !

види на 0:50 на видеото кога имал 15 години како тебе, и види до каде дотерал со телото на 72 год, а сега ти ваму со инфаркт се расправаш, мислам ејјјј глупости!
... па нека те боли, па нека ти се здрвува раката....па што? ако не мислиш на тој начин само ќе се опушти и што значи тоа „многу ми е страв“ а?! :sakasuste:
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
39
Поени од реакции
2
... ако си роден со срцева мана па и тогаш не може наеднаш така да ти се случи да умреш, прво дали знаеш што значи инфаркт? и како последица на што може да настане? ти со твоите години уште имаш млеко од мама на усни, а не да мислиш за умирачка и тоа од инфаркт!
... зашто го стресуваш така телото и сирото тоа добива информација од твоето младо мозо_че дека се гушиш, дека се здрвува раката, дека те болат градите... си научил симптоми на пред_инфаркт, или си имал некоја траума стрес од твоја околина од некој постар што имал инфаркт, па сега веднаш ТИ го имаш тоа!
...ај иди играј фудбал. или трачај малку уживај во животот, не го оптоварувај мозокот со болести има време ќе ти дојдат ама после 50 години за да може да има причина да се појави болеста....вака со 15 години?
ај гледај малку филмови ...Sylvester Stallone, Рамбо, Роки !

види на 0:50 на видеото кога имал 15 години како тебе, и види до каде дотерал со телото на 72 год, а сега ти ваму со инфаркт се расправаш, мислам ејјјј глупости!
... па нека те боли, па нека ти се здрвува раката....па што? ако не мислиш на тој начин само ќе се опушти и што значи тоа „многу ми е страв“ а?! :sakasuste:
Neznam i jas so mi stanan ince fala ti na sovetot i videoto sega pred mesec dena pocnav da treniram teretana no sega neznam zosto taka imav problemi so zeludnik i neznaev so mi e i ete pocna kako mal nemav nisto nipa mojta familija ama se je do misli i mozkot
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Neznam i jas so mi stanan ince fala ti na sovetot i videoto sega pred mesec dena pocnav da treniram teretana no sega neznam zosto taka kak mal nemav nisto nipa mojta familija ama se je do misli i mozkot
... мозокот е опасна работа, со мисли можеш да направиш беља, а тоа што си во Германија еееееее со 15 години, а ти мислиш на инфаркт ти и да сакаш да те стрефне инфаркт НЕ МОЖЕ оти телото ти е младо и нема шанса за такви услови алооооооо :duel:тебе ти треба малку „тренинг“ кај нас велиме ќотек! :)
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
39
Поени од реакции
2
... мозокот е опасна работа, со мисли можеш да направиш беља, а тоа што си во Германија еееееее со 15 години, а ти мислиш на инфаркт ти и да сакаш да те стрефне инфаркт НЕ МОЖЕ оти телото ти е младо и нема шанса за такви услови алооооооо :duel:тебе ти треба малку „тренинг“ кај нас велиме ќотек! :)
E da jas sum ovde 8 meseci vo de u od toa me izluduva dole drusvi ono ovo ali nema veza fala na odvoento vreme
 
Член од
25 октомври 2013
Мислења
142
Поени од реакции
227
Дали некој знае да ми каже зошто при ваква нагла промена на време поготово облачно кога е ме фаќа депресија , нервоза. Концентрацијата скроз ми паѓа.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Дали некој знае да ми каже зошто при ваква нагла промена на време поготово облачно кога е ме фаќа депресија , нервоза. Концентрацијата скроз ми паѓа.
При ваква нагла промена на време поготово облачно кога е тебе мајндсетот ти е таков да те фаќа депресија, нервоза. Може ќе ти треба месеци и месеци самоанализи за да дојдеш до корените на тој патерн на однесување. Така да не може никој да ти каже зошто :)
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.931
Дали некој знае да ми каже зошто при ваква нагла промена на време поготово облачно кога е ме фаќа депресија , нервоза. Концентрацијата скроз ми паѓа.
Многу се жалат на тоа, поради тоа може да е индуцирано од други. Има менталитет на стадо тука, ама знам дека и недостаток на сонце прави депресија сигурно нешто е со неуротрансмитерите тие им дел од нив се осетливи на светлина и спиење.
 
Член од
25 октомври 2013
Мислења
142
Поени од реакции
227
Многу е непријатно ме фаќа нервоза и напнатост на секое облачно време. Црвенило на лицето ми избива. Незнам кој е "тригерот" што го прави ова. Не верувам дека е до "стадо менталитет". А и немам доволно цврст сон.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom