Анксиозност

Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Не знам зошто, но цело време си мислам дека анксиозност се јавува кај оние кои не можат да се носат со одговорност во животот :/
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Не знам зошто, но цело време си мислам дека анксиозност се јавува кај оние кои не можат да се носат со одговорност во животот :/
По мое мислење, анксиозност се јавува кај тивки, мирни луѓе кој држат се во себе. Не сум видел некој кој пцуе, вика да страда од тоа.
Овие денешни стресови некаде мора да излезат.

Sent from my EVA using Tapatalk
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
hmmm ... Е ова значи дека на форумов пишувам во момент на анксиозност .... :) Не се секјавам кога го имам ова пишано :D ... Значи да заклучиме ... премногу размислуват, а сето тоа бидејки не можат да се носат со одговорност, па наместо да се движат, они тапкаат во место со размислување и наместо да превземат акција, тие само мислат ... Шо мислите, држи вода ?[DOUBLEPOST=1491334145][/DOUBLEPOST]
По мое мислење, анксиозност се јавува кај тивки, мирни луѓе кој држат се во себе. Не сум видел некој кој пцуе, вика да страда од тоа.
Овие денешни стресови некаде мора да излезат.

Sent from my EVA using Tapatalk
Noup ... that wasn't and that's not me ... Не пцујам, ама па и не сум ама баш ич тивка, верувај :D[DOUBLEPOST=1491334290][/DOUBLEPOST]
За каква одговорност мислиш?
Општо, со секаква одговорност во животот ... нешо у стил не можеш да направиш чекор напред од страв дека нема да испадне добро, а нема кој друг да биде виновен и одговорен за таа постапка, каква и да е, освен ти самиот/самата .... и поради тоа си тапкаме во место со Анкс. наместо да се носиме со предизвиците и со тоа дека „да можеми и нема да испадне нешто добро, но сеедно“.
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
hmmm ... Е ова значи дека на форумов пишувам во момент на анксиозност .... :) Не се секјавам кога го имам ова пишано :D ... Значи да заклучиме ... премногу размислуват, а сето тоа бидејки не можат да се носат со одговорност, па наместо да се движат, они тапкаат во место со размислување и наместо да превземат акција, тие само мислат ... Шо мислите, држи вода ?[DOUBLEPOST=1491334145][/DOUBLEPOST]
Noup ... that wasn't and that's not me ... Не пцујам, ама па и не сум ама баш ич тивка, верувај :D[DOUBLEPOST=1491334290][/DOUBLEPOST]
Општо, со секаква одговорност во животот ... нешо у стил не можеш да направиш чекор напред од страв дека нема да испадне добро, а нема кој друг да биде виновен и одговорен за таа постапка, каква и да е, освен ти самиот/самата .... и поради тоа си тапкаме во место со Анкс. наместо да се носиме со предизвиците и со тоа дека „да можеми и нема да испадне нешто добро, но сеедно“.
се додека мислиш на причините ,зошто,како итн и повеќе и даваш значење на анксиозноста - толку повеќе ќе страдаш од неа

очигледно ти треба акција во реалниот живот, а не во имагинарниот
 
Член од
20 јануари 2012
Мислења
77
Поени од реакции
31
Dali nekogash vi se sluchilo da izlezete vo kafich/diskoteka, guzva ima I vas pocnuva da vi chuka srceto pobrzo, ostanuvate bez vozduh, racete vi se potat, a ustata vi se sushi?? Mene mi se sluchi pred nekoj mesec za prv pat i Sega na sekoe izleguvanje mi se sluchuva istoto...Me fakja panika I ako ne si odam odma mislam deka kje umram. Nekoj shto imal vakov problem da mi kazhi kako go nadminal??
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.352
Dali nekogash vi se sluchilo da izlezete vo kafich/diskoteka, guzva ima I vas pocnuva da vi chuka srceto pobrzo, ostanuvate bez vozduh, racete vi se potat, a ustata vi se sushi?? Mene mi se sluchi pred nekoj mesec za prv pat i Sega na sekoe izleguvanje mi se sluchuva istoto...Me fakja panika I ako ne si odam odma mislam deka kje umram. Nekoj shto imal vakov problem da mi kazhi kako go nadminal??
Си имал напад на паника. Ѕирни ја темата за тоа во истиов подфорум.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Dali nekogash vi se sluchilo da izlezete vo kafich/diskoteka, guzva ima I vas pocnuva da vi chuka srceto pobrzo, ostanuvate bez vozduh, racete vi se potat, a ustata vi se sushi?? Mene mi se sluchi pred nekoj mesec za prv pat i Sega na sekoe izleguvanje mi se sluchuva istoto...Me fakja panika I ako ne si odam odma mislam deka kje umram. Nekoj shto imal vakov problem da mi kazhi kako go nadminal??
Сите сме го имале тој проблем и како што гледаш, сите сме живи помалку или повеќе анксиозни. Прочитај малку низ темава
.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Дали нервоза, мислам моменти на нервози анексиозност предизвика пулсот да оди на можеби +170, или тоа не е нормално, обично кога се нервирам и за ситни работи пулсот ми е можеби до +150 се плашам мерам пулс и чука не нормално брзо и стварно ми е лошо одма имам симптоми на вртоглавици и чуство дека ке паднам, ме фаќа сиклет и имам слабост во нозете а некојпат знае и да имам чуство на повраќање, ке напоменам ова ми се случуа само кога се нервирам во нормални услови немам такви симптоми
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Дали нервоза, мислам моменти на нервози анексиозност предизвика пулсот да оди на можеби +170, или то ане е нормално, обично кога се нервирам и за ситни работи пулсот ми е можеби до +150 се плашам и стварно ми е лошо одма имам симптоми на вртоглавици и чуство дека ке паднам, ме фаќа сиклет и имам слабост во нозете а некојпат знае и да имам чуство на повраќање, ке напоменам ова ми се случуа само кога се нервирам во нормални услови немам такви симптоми
Рандом момент, кога ти е тешко да си пишеш, за првиот момент кога ќе ти помине да не ти е гајле, и се така у круг. Кога ќе се одлучиш да смениш нешто, посети ја темава пак.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Рандом момент, кога ти е тешко да си пишеш, за првиот момент кога ќе ти помине да не ти е гајле, и се така у круг. Кога ќе се одлучиш да смениш нешто, посети ја темава пак.
Одлучен сум а и ова ми се случуа често можам да кажам секојден одам кај лекарите ништо викат се е добро под стрес си да знам дека под стрес сум но што да правам избегнувај стрес е препораката, и што да сменам еве ти кажи ми е што е работава со мене и што да правам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom