Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
994
Абе немате сила да му свикате еден конгрес после ова?
Бранко сигурно можи да го спакува овај сега.
Дали ќе има конгрес ќе се знае по парламентарни, меѓутоа доблест и морал е да делуваш неповикан
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.535
Jas kolku sto ti go pamtam nikot ti svrsuvase vo gakji pred 5 godini SDSM koga tepa, taka da ako zboruvame za intelektualen kapacitet ednostavo ke ti recam deka go nemas.
Ti ednostavno nemozes da sfatis deka sega komotno mozes da glasas za koj sakas, isto ti se fakja. Nie kako republika samostojno mozeme da doneseme odluka samo dali lokalniot pat pomegju dve sela ke bidi so edna ili dve lenti i tolku. Tuka zavrsuva naseto.
Не сум свршувал ама баш никогаш на сдсм иако имам гласано за нив на сите избори кои се одржуваа 2016-2017. Тебе изгледа те палат сдсм највеќе со оглед на времето кое дневно го трошиш на нив.

За вториот дел, да во право си до некаде, и за тоа многу се виновни и сдсм и Заев, кој е екстремно глуп човек и се каам што сум гласал за него. И во 2016 покажуваше знаци на глупавост ама Груевски ми беше толку одвратен што не сакав да гласам за него. Тогаш имав 18 години и првпат гласав на избори, а ти ми делуваш на постар човек и ако си одјеби, и ти си еден од кривите што државата ни е ваква. Сега никогаш не би гласал за некој кој на било кој начин бил поврзан со политика во Македонија во последните 30 години.

На локалните во градот каде што сум роден Кочани ќе гласам за Николчо човекот а не сдсм(вчера не ни бев да гласам зошто бев сигурен во негова победа ама во втор круг ќе гласам а требаше да идам и вчера барем ќе гласав за независните советници, дечките за малку не освоија 2 места).
Градоначалник што ги асфалтирал скоро сите улици во градот, избришал поголем дел од долговите, го реконструирал главниот булевар со 5 кружни текови долг 2+ километри, заедно со профи тротоар/шеталиште кое претходно беше катастрофа(и за ова највеќе ќе го гласам ова води од мое маало кон центарот :D ), изгради градинка, топ ги реконструираше паркот и шеталиштето во центарот, проби нов булевар и урна 10тина објекти(нешто екстремно тешко за македонски услови реално) и ред други работи. Има проблеми со воздухот и една фабрика конкретно ама реално не знам он колку има можност да делува таму. За тоа е виновна централната власт која како што кажав е ужас и затоа нема да ја гласам никогаш.

Еве ти едно финално изјаснување од мене за тебе, иако немам потреба тебе да ти се објаснувам и извини стварно ако не сум совршен, оо ти Никола Тесла меѓу македонскиот народ и гласачите. :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Иначе видете како Рубинчо прилепски преку ноќ ја смени плочата, на неговиот профил отворете :pos:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.784
Поени од реакции
21.189
@fennel nema potreba od tazni smajlina, neznam dali ti e jasno no nasiot dobrobit zavisi direktno od interesot na nekoj drugi ,vo istiot moment koga nasiot dobrobit im se kosi so nivnite interesi ke ni manat zauski.
Da ne spomnuvame deka imame nekolku megjunarodno ratifikuvani dogovori koi se ajde da recam kamen okolu vratot a nie se davime. Si imame i vnatresno milenice koe nasite gazdi si go civaat za djoker i se aktivira po potreba. Za kakov kamen zboruvas ti ziti se. Povekjeto raboti od ova gi nemavme pred 6 godini, a i togas bese ebano. Sega za zal e beznadezno. Zatoa sarenite kurtoni gi prasav toa sto gi prasav i osven glupi detski muabeti nikoj pojma nema ili ne saka da priznae vo sto gomna ne piknaja site od sto se tolku mudri i pametni. Isto kako i togas.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
... не знам тоа кој како е пуштен, ама јас кога ќе се вљубам во некого сакам да биде чиста љубов и искрена, кога се воодушевувам во некого и сакам помогнам во неговата позитивна работа, сакам да сум сигурна дека нема ѓубре под тепих!
Да не планираш да му дадеш на Апасиев, а тебе ти е првпат па нејќеш да се заебеш.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.535
@fennel nema potreba od tazni smajlina, neznam dali ti e jasno no nasiot dobrobit zavisi direktno od interesot na nekoj drugi ,vo istiot moment koga nasiot dobrobit im se kosi so nivnite interesi ke ni manat zauski.
Da ne spomnuvame deka imame nekolku megjunarodno ratifikuvani dogovori koi se ajde da recam kamen okolu vratot a nie se davime. Si imame i vnatresno milenice koe nasite gazdi si go civaat za djoker i se aktivira po potreba. Za kakov kamen zboruvas ti ziti se. Povekjeto raboti od ova gi nemavme pred 6 godini, a i togas bese ebano. Sega za zal e beznadezno. Zatoa sarenite kurtoni gi prasav toa sto gi prasav i osven glupi detski muabeti nikoj pojma nema ili ne saka da priznae vo sto gomna ne piknaja site od sto se tolku mudri i pametni. Isto kako i togas.
Koј не признава бе? Знам у какви гомна не пикна Заев и шо сеа да направам оти сум го гласал пред 5 години? Раката да си ја пресечам? Вмро сигурно нема да ги гласам во овој состав.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.073
Поени од реакции
19.877
Иначе видете како Рубинчо прилепски преку ноќ ја смени плочата, на неговиот профил отворете :pos:
Гледам и онаа Јоци сменила плоча, а до скоро се отепуваше од гомна јадење против Мицкоски и ВМРО. :facepalm:

Да им ебам тоа сончогледите бедни, нема помизерно нешто од вакви глувци кои се вртат каде што дува ветерот.
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
49
@fennel nema potreba od tazni smajlina, neznam dali ti e jasno no nasiot dobrobit zavisi direktno od interesot na nekoj drugi ,vo istiot moment koga nasiot dobrobit im se kosi so nivnite interesi ke ni manat zauski.
Da ne spomnuvame deka imame nekolku megjunarodno ratifikuvani dogovori koi se ajde da recam kamen okolu vratot a nie se davime. Si imame i vnatresno milenice koe nasite gazdi si go civaat za djoker i se aktivira po potreba. Za kakov kamen zboruvas ti ziti se. Povekjeto raboti od ova gi nemavme pred 6 godini, a i togas bese ebano. Sega za zal e beznadezno. Zatoa sarenite kurtoni gi prasav toa sto gi prasav i osven glupi detski muabeti nikoj pojma nema ili ne saka da priznae vo sto gomna ne piknaja site od sto se tolku mudri i pametni. Isto kako i togas.
Во времето на ФИРОМ и на твојот сејвиор Грујо Америка ни се тресеше се сеќавам, Од секогаш сме правеле што ке ни се каже и од секогаш ке си правиме ние сме си мала фабрика во споредба со останатите држави и секогаш ке си бидеме ставајте кој сакате на власт исти брат ти е.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.784
Поени од реакции
21.189
Не сум свршувал ама баш никогаш на сдсм иако имам гласано за нив на сите избори кои се одржуваа 2016-2017. Тебе изгледа те палат сдсм највеќе со оглед на времето кое дневно го трошиш на нив.

За вториот дел, да во право си до некаде, и за тоа многу се виновни и сдсм и Заев, кој е екстремно глуп човек и се каам што сум гласал за него. И во 2016 покажуваше знаци на глупавост ама Груевски ми беше толку одвратен што не сакав да гласам за него. Тогаш имав 18 години и првпат гласав на избори, а ти ми делуваш на постар човек и ако си одјеби, и ти си еден од кривите што државата ни е ваква. Сега никогаш не би гласал за некој кој на било кој начин бил поврзан со политика во Македонија во последните 30 години.

На локалните во градот каде што сум роден Кочани ќе гласам за Николчо човекот а не сдсм(вчера не ни бев да гласам зошто бев сигурен во негова победа ама во втор круг ќе гласам а требаше да идам и вчера барем ќе гласав за независните советници, дечките за малку не освоија 2 места).
Градоначалник што ги асфалтирал скоро сите улици во градот, избришал поголем дел од долговите, го реконструирал главниот булевар со 5 кружни текови долг 2+ километри, заедно со профи тротоар/шеталиште кое претходно беше катастрофа(и за ова највеќе ќе го гласам ова води од мое маало кон центарот :D ), изгради градинка, топ ги реконструираше паркот и шеталиштето во центарот, проби нов булевар и урна 10тина објекти(нешто екстремно тешко за македонски услови реално) и ред други работи. Има проблеми со воздухот и една фабрика конкретно ама реално не знам он колку има можност да делува таму. За тоа е виновна централната власт која како што кажав е ужас и затоа нема да ја гласам никогаш.

Еве ти едно финално изјаснување од мене за тебе, иако немам потреба тебе да ти се објаснувам и извини стварно ако не сум совршен, оо ти Никола Тесла меѓу македонскиот народ и гласачите. :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
Tebe decko uste ne ti e jasno sto napravivte togas, bi rekol za zal.
P.S ne me teraj da te rezilam pred site tuka i da ti vadam postovi kade svrsuvase od radost, pa posle red solzi red mrsuli da bidi.
P.S.S slobodno mozes da proveris vo site politicki temi kolku postovi imam,pa posle zboraj kolku vreme sum potrosil vo poslednite godini. Lesno e, ako ne znaes da ti pokazam kako.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.293

... види го ти Бени!

Бијонсче, многу се замараш!
Ој пушти си ја Хилари Хан со концерт за виолина од Сибелиус!
Олабави малку! Тешки мождани оштетувања предизвикуваат вакви видеа...
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
@fennel nema potreba od tazni smajlina, neznam dali ti e jasno no nasiot dobrobit zavisi direktno od interesot na nekoj drugi ,vo istiot moment koga nasiot dobrobit im se kosi so nivnite interesi ke ni manat zauski.
Da ne spomnuvame deka imame nekolku megjunarodno ratifikuvani dogovori koi se ajde da recam kamen okolu vratot a nie se davime. Si imame i vnatresno milenice koe nasite gazdi si go civaat za djoker i se aktivira po potreba. Za kakov kamen zboruvas ti ziti se. Povekjeto raboti od ova gi nemavme pred 6 godini, a i togas bese ebano. Sega za zal e beznadezno. Zatoa sarenite kurtoni gi prasav toa sto gi prasav i osven glupi detski muabeti nikoj pojma nema ili ne saka da priznae vo sto gomna ne piknaja site od sto se tolku mudri i pametni. Isto kako i togas.
Па што реков јас? Да престанеме да идеме назад, ама некој кога секоја реченица ја почнува со: Не ама... таков ќе биде муабетот. На крај ќе испадне дека исто пишуваме, само тука ми се силиш оти си од Цапари :)
Јасно ми е мене кој е газдата, ако читаше поназад ќе видеше што пишав! Јасно ми е и за хипотеките кои си ги качивме овој период и уште неколку кои стојат на маса со прашање кој полтрон желен за фотеља ќе ги потпише :toe:
Исто и околу пасок, реков дека не мора Апасиев да биде тој што ќе го сопре тонењето, доста е да го прати сигналот дека кога си на дното нема што да загубиш. Многумина дури и не знаат кај сме, се плашам дека и тебе не ти се признава до кое дереџе сме стигнати. Што ми спомнуваш што било пред 2016? Било поминало и нема да се врати, да гледаме што ќе биде во 2030. Таа 2016 сличен очај го доведе ова говедо на власт, ама тоа веќе и не е за оваа тема.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom