Англиската верзија на "Во името на љубовта" - Македонскиот претставник за Евровизија

Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Makedonskata verzija mi e poubava.Ova Let me love youuu cel refren go zaebuva i kako druga pesna da e.
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Cisto oti si ja sakam Makedonija im ja davam mojata poddrska...
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Македонската верзија е подобра... Рефренот е многу лош на англиски, некако се изгуби тоа убавото во песната.. Ама сеа тоа е, па ќе видиме што ќе направиме... Инаку, кога е Евровизија? Кој датум?:pipi:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Шо знам мислам дека македонската е подобра.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
На страна тоа што не го сакам Врчак, песнава не е лоша.:)
 
П

Паган-др

Гостин
Па солидна е. Ама некако ко да ја сечат кога доаѓа рефренот со она Лет ми лав ју се весело и после онака ко балада да иде. Ама пак треба да им дадеме подршка тие ќе не претставуваат.:smir:
 

NIKA

F.B.I (Fausse Bonne Idée)
Член од
11 април 2006
Мислења
791
Поени од реакции
12
Леле, извинет вака кој колега е*аго ја превел?...абе ајде....нешто за „смисол„ на преводот да учел?...ај шо не знам многу многу англиски незнам, ама сепак разбрав ДЕКА ПРЕВОДОТ Е ДА ПОВРТИШ...зошто секогаш така прават не знам, абе ако не го разбират тоа островскиот диалект(сори за колегите) абе да прашат...или по гугл да се разтерат малку....вака не врви....кога ке не слушнат луѓето шо го разбират јазикот повеќе..ма што да гласат..малдите ке гласале..ајде..а гласање има?...отиде...којнот во морето и се удави...ама ајде ЗА ТАТКОВИНАТА СЕ!!! (како шо вели Тони у Балканкан)...иначе ако веке биравме од сите УЖАСИ на изборот Елвир беше подобар...ама, тато плати и ајде....сега барем да плати и за превод убав, и за гласови на ЕУРО-фест!!!!..иначе..бај бај маседониа...
 
S

StormRage

Гостин
песната прво и прво требеше да ја пеат на МАКЕДОНСКИ па дајте бе македонија сме... а инаку не ме бендисвит ич песната не македонска не англиска ама сепак добар успех... ама пак јбг вака поќе имаме шанси да победиме... овој соров(шиптаров) зарди него цела албанија за нас ќе гласат
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
'Kiss me and let me die before u tell me goodbye'

интересно стихче , ама можеле подобро... цела песна ми изгледа само уште еден бран на сапунската поп америчка сцена.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
аранжманот на македонската варијанта е подобар, се надевам дека ќе го подобрат.
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
ја слушав до 00:54 и ја изгасив
причина...хммм незнам што мислите???
причина? песната е невидено срање. тоа причината поради и ја и ти одма ја исклучивме коа ја слушавме:)
 
Член од
18 март 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Зоте јас се согласувам со тебе. Песната си е одлична
Факт е дека таков народ сме никогаш нема да бидеме задоволни.
Ги пративме, Владо, Каролина, Тоше.. пак не бевте задоволни.
Искрено дел од песните што ги пративме да не претставуваат на Евровизија не ми се свиѓаа али секогаш навивав и ја подржував државата макар и да не ми е песната по вкус.

Факт е и Мадона да пее за Македонија истиве хејтери/песимисти ќе се убацеа ќе кажеа ваква била песната, ова не чинело, она не чинело.
Па до кога ќе бидеме волку примитивни?
Ваков тип на песна е баш погодна за Евровизија. Народот и жирито си го кажаа своето мислење и тоа значи нешто кога оваа песна убедливо ги победи другите.
Звукот е модерен, Европски, се согласувам дека можеби малце е кич песнава, али тоа и се бара за Евровизија.

За оние што не ја сакаат песнава.
Коментари во стилот "Песната е срање, за нигде се" се токму тоа што не ни треба
Коментари во стилот "Не ми се допаѓа песната, али една земја имаме мораме да ги подржиме, наши се, Напред Македонија" - Такво однесување се бара
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Песнава и така не чинеше,а за сеа ич да не зборам, бетер е. Парна беше на македонски сеа ко друга песна е со ова рефренов. А и текстот не им чини погрешен избор на зборови :nenene:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Зоте јас се согласувам со тебе. Песната си е одлична
Факт е дека таков народ сме никогаш нема да бидеме задоволни.
Ги пративме, Владо, Каролина, Тоше.. пак не бевте задоволни.
Искрено дел од песните што ги пративме да не претставуваат на Евровизија не ми се свиѓаа али секогаш навивав и ја подржував државата макар и да не ми е песната по вкус.

Факт е и Мадона да пее за Македонија истиве хејтери/песимисти ќе се убацеа ќе кажеа ваква била песната, ова не чинело, она не чинело.
Па до кога ќе бидеме волку примитивни?
Ваков тип на песна е баш погодна за Евровизија. Народот и жирито си го кажаа своето мислење и тоа значи нешто кога оваа песна убедливо ги победи другите.
Звукот е модерен, Европски, се согласувам дека можеби малце е кич песнава, али тоа и се бара за Евровизија.

За оние што не ја сакаат песнава.
Коментари во стилот "Песната е срање, за нигде се" се токму тоа што не ни треба
Коментари во стилот "Не ми се допаѓа песната, али една земја имаме мораме да ги подржиме, наши се, Напред Македонија" - Такво однесување се бара
Се согласувам во потполност со твојот пост.
Какви се такви се,ја претставуваат Македонија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom