Американски фудбал - NFL лига

Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Јас не играам ова година, премногу обврски, а премалку време. Играв претходно и по 10 разалични лиги сега ќе ги намалам на 1 или 2 максимум.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Може ли времето на драфтот да се помести за 6 или 6.30? Не сум приметил дека драфтот во другата лига каде што играм е од 5 истиот ден...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Истиот тим ми е, Вадија Лајонс
Автоматски споено мислење:

Јас играм, со истиот тим од лани (Schrugen's Patriots). Океј ми е времето, 04.09 недела во 17ч.

Инаку, како се распоредува редоследот за драфтирањe? Некој mock да се направи.

Тој што бил последен лани ќе бира прв препоследниот втор и така до првиот од лани кој бира последен, освен ако нема нов играч годинава тој бира последен, после снејк втора рунда обратно.
Мислим дека така праевмо ама не сум сигурен
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
@ElNinho

Драфтот останува за во 17.00ч утре (недела)?

Исто така, гледам за draft order пишува: Draft Order: The draft order will be randomized before the draft.
Дали ова е финалниот распоред (во обратен редослед во прва рунда, па снејк рунда итн итн) или има некој нов играч?

Screenshot (28).png
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Јас сум нов играч, ако може да ме додадете.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
701
Поени од реакции
1.775
Ej moze quick reminder sto kako so fantasy ligava ? Kade e linkot kade kreirame ekipa ? Ne sesekavam izvinete , lani sefte mi bese na ovde
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ej moze quick reminder sto kako so fantasy ligava ? Kade e linkot kade kreirame ekipa ? Ne sesekavam izvinete , lani sefte mi bese na ovde

логирај се на акаунтот, автоматски ќе ти ја даде лигата

Јас сум нов играч, ако може да ме додадете.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Прати ми мејл по порака да те додадам

@true blue ќе го поместам за покасно, за у 9 наше време и ќе ги средам ордерот да биде ко лани, reversed.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
оф оф ја на свадба од 7, ќе морам од тел да драфтам :icon_lol:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Автоматски се одложи драфтов пошто го чекам @aleksandar09 да се комплетира лигата, не може да се драфтува со непарен број, ако не пише скоро, ќе турам втор јузер од мене да бира аутодрафт па ќе го сменам на него од после.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom