Амбасадорот Василевски изгонет од Белград

Член од
10 октомври 2008
Мислења
46
Поени од реакции
1
А Грците ви се пријатели само за ЕДНА ЦЕЛ, заедно да се помагате околу разнебитувањето на Македонија.
Grci i Rumuni su srpski prijatelji, a i Rusi.


http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/Srbija/21092/Ruski+ambasador+Konuzin+čestitao+Srbiji.html

četvrtak, 09. okt 2008, 12:26 -> 13:11
Ruski ambasador Konuzin čestitao Srbiji


Želim da se pridružim rečima velikog ruskog pisca Aleksandra Solženjicina:
"Srbi, ne dajte svoju zemlju."
Budite sigurni da će Rusija i ubuduće biti uz Srbiju."
 

JM

Член од
29 јули 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
ако србија е доследна на својата најавена политика и мерки против оние земји кои ќе го признаат косово, може ли некој да ми објасни зошто амбасадорите на хрватска, бугарија и унгарија не се протерани од србија како нејзини соседни земји кои ја признаа независноста на косово?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Slobodno to radite. Mislis da meni to briga? Nas problem je sa Grckom, ne sa Srbijom. Kad mi resimo problem sa Grckom, ondak Srbija moze me povuciti za kurac, jer nije neki faktor. Nikad ne mrzim ljudi, ali vasa je politika to vama uradila. Niste vi najjaci. Razumite to. Sta je bilo, bilo je. Zivi dok si mlad, i zivi bolje nego tvoji otac. Ako zadrzite istu politiku izgubicete i Vojvodinu, majke mi.




A sta je, kad ti nesto ne prija, ondak nisto ne znas i nisi upoznat jel? Jebiga sine, to je to. Mi smo dovoljno upoznati, zato i boli nas sta vi mislite o nasoj politici, i dal smo trebali il ne priznati Kosovo. Priznali smo. Kraj. Povucite i ambasadore, a i moj kurac, rezultat bice isti.
Ах, колку е убаво кога Албанец ќе застане зад Македонија :smir:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ах колку сме наивни.
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
46
Поени од реакции
1
Slobodno to radite. Mislis da meni to briga? Nas problem je sa Grckom, ne sa Srbijom. Kad mi resimo problem sa Grckom, ondak Srbija moze me povuciti za kurac, jer nije neki faktor. Nikad ne mrzim ljudi, ali vasa je politika to vama uradila. Niste vi najjaci. Razumite to. Sta je bilo, bilo je. Zivi dok si mlad, i zivi bolje nego tvoji otac. Ako zadrzite istu politiku izgubicete i Vojvodinu, majke mi.




A sta je, kad ti nesto ne prija, ondak nisto ne znas i nisi upoznat jel? Jebiga sine, to je to. Mi smo dovoljno upoznati, zato i boli nas sta vi mislite o nasoj politici, i dal smo trebali il ne priznati Kosovo. Priznali smo. Kraj. Povucite i ambasadore, a i moj kurac, rezultat bice isti.
Ali vi ste ubjedljivo u najgorem polozaju. Siromasni ste, vojno slabi, trecinu stanovnistva cine Albanci, u zapadnu Makedoniju makedonska policija ni ne ulazi. Bugarska, Grcka, Albanci zele vase teritorije, a sad ste dobili neprijatelja u Srbiji.

Ako Srbija povuce priznanje o imenu Makedonija, to ce biti veliki udarac za Makedoniju.
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
46
Поени од реакции
1
ако србија е доследна на својата најавена политика и мерки против оние земји кои ќе го признаат косово, може ли некој да ми објасни зошто амбасадорите на хрватска, бугарија и унгарија не се протерани од србија како нејзини соседни земји кои ја признаа независноста на косово?
Ko god prizna Kosovo nakon one odluke u UN-u, Srbija ce protjerati ambasadore te zemlje. A mnogo je teze ako Kosovo prizna susjedna Makedonija nego npr. Norveska ili Island.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ах, колку е убаво кога Албанец ќе застане зад Македонија :smir:
Aх... ах.... ах......... ах......
-цитат од Pirates 2:Stagnetti's revenge.

Убаво е, преубаво... дури и на српски јазик :)



Него, амбасадорот влезе во Скопје. Го довезе мој другар кој доаѓаше навака. Иако му предложив узпат да застане во Приштина, да не праи километри џабе, инсистираше тука да дојде.

Have no worries.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Grci i Rumuni su srpski prijatelji, a i Rusi.


http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/Srbija/21092/Ruski+ambasador+Konuzin+čestitao+Srbiji.html

četvrtak, 09. okt 2008, 12:26 -> 13:11
Ruski ambasador Konuzin čestitao Srbiji


Želim da se pridružim rečima velikog ruskog pisca Aleksandra Solženjicina:
"Srbi, ne dajte svoju zemlju."
Budite sigurni da će Rusija i ubuduće biti uz Srbiju."
ПА ЗАШТО СТЕ ДАЛИ СВОЈУ ЗЕМЉУ?:toe:


Да да, Русија увек че бити уз Србију.. са речима :)

А уствари кога ќе се свестат Србите дека преку Косово, Русите си направија ПАЗАР со САД околу Јужна Осетија и Абхазија, касно ќе е.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
F

FilipMacedon

Гостин
Ali vi ste ubjedljivo u najgorem polozaju. Siromasni ste, vojno slabi, trecinu stanovnistva cine Albanci, u zapadnu Makedoniju makedonska policija ni ne ulazi. Bugarska, Grcka, Albanci zele vase teritorije, a sad ste dobili neprijatelja u Srbiji.

Ako Srbija povuce priznanje o imenu Makedonija, to ce biti veliki udarac za Makedoniju.
Сме биле и во потешка ситуација,ова е боза за разлика од пред едно сто години
За името знам дека ЈАТ уште пред две години не нарекуваше ФИРОМ така да не гледам голем удар тука
:mist:
 

JM

Член од
29 јули 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Ko god prizna Kosovo nakon one odluke u UN-u, Srbija ce protjerati ambasadore te zemlje. A mnogo je teze ako Kosovo prizna susjedna Makedonija nego npr. Norveska ili Island.
никој не зборува за норвешка и исланд зборуваме за хрватска, бугарија и унгарија колку што знам и тие ви се соседни земји, дали е признавањето од страна на македонија или од страна на една од нив е сосема исто
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ах. Колку сме националисти до срж. Демек :nesum:
Додуше големи сме, секој за себе треба да процени.
Јас си стојам на моето, дека во прашање се други интереси, најмалце од 'македонски' побуди.

Без да ти противречам, нека испадне дека грешам, ќе прифатам одговорност.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Aх...


МАКЕДОНИЈО!!!!!!!!!



Да иам сеа мп3 фајл со тишина и да го пуштам до даске, ќе ми е најубаво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom