Алпско скијање, Сочи 2014

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Еве ја и темата за Алпско Скијање на ЗОИ 2014 во Сочи, Русија кој започнува на 9ти фебруари.
На истиот ден, 9ти фебруари започнуваат и натпреварите во Алпско Скијање. Распоредот е следен
124456.png
Македонија ќе има еден претставник во Алпско Скијање, тоа е Антонио Ристевски. Ова се државите од кои има скијачи/скијачки кои ќе учествуваат во категоријата Алпско Скијање на ЗОИ 2014​
546547.png
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.047
Поени од реакции
7.774
Дрогираш за Бијатлон тема да не ми отвораш, сакам да ја спремам јас :D
Секако доколку фотосот се сложи.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Дрогираш за Бијатлон тема да не ми отвораш, сакам да ја спремам јас :D
Секако доколку фотосот се сложи.

спремај ја, ја следам само алпско скијање и ски скокови, бијалтон не толку многу.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.830
Поени од реакции
15.936
Дрогираш за Бијатлон тема да не ми отвораш, сакам да ја спремам јас :D
Секако доколку фотосот се сложи.
Со по опширен вовед од овој се надевам дека ќе биде, да не бришам на крај темата :)

Бомбаш си можел малце повеќе да се потрудиш на темата (ако веќе следиш како што викаш..), во однос на тоа кој се главни фаворити низ дисциплините, каде ќе се натпреваруваат скијачите.. и тн.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Свиндал на 4-то место.И Дефаго ме разочара заврши дури 14-ти.Го газат и него годините.
Како и да е очекувам возбудливо пак Супер Џи, незнам кој би го загрозил Свиндал.
Се извадив од памет кога рече коментаторот еве го Кјетил си викам што бара Кјетил Андре Омот на 40 и кусур години :D тоа да ти бил некој друг со исто име :)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
од првата


следува слалом, 11:55.
Јас па чекам по наше време 11 тоа од 8 скијале спустов, според резултативе од спустов, со оглед на тоа дека во Комбинација не поставуваат класичен слалом, доста солидни слаломашици се првиве 4 за да стигне до златото Марија Риш... Иако Супер Џ и Велеслаломот пред се ќе бидат дисциплините каде Мазе ќе брка злато, сепак сакам и во Комбинацијава да отвори со било каков медал...
--- надополнето: 10 февруари 2014 во 12:50 ---
Оваа Mancuso од Олимпијада на Олимпијада се појавува, за малце медалот избега од Мазе, се надевам ќе блесне во нејзините дисциплини.


<3
 
Последно уредено од модератор:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Јакиот спуст и извади медал на Манкузо. Штета за Мазе. И браво за Марија Хелфл Риш, заслужено.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Утре е спустот жени.Ахххх тоа колено штета за Линдзи Вон, сигурно ќе го бркаше златото.Ама тука е нејзината сонадорничка Манкузо со сребро од Ванкувер.
Не ја отпишувам ни Тина Мазе во оваа дисциплина, но сепак кога веќе ги нема Линдзи Вон и Фишбахер сигурен сум дека повеќе ќе атакува на Супер-Џ.
Ветеранкава Гергл во Супер-Џ евентуално до бронза и ништо повеќе.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754


Доминик Гисин и Тина Мазе со исто време и делба на првото место 1:41.57 o_O
Следам алпско скијање ама вакво нешто првпат гледам упм :eek:
Трето место за Лара Гут..Одличен спуст за Швајцарките.По толку години и они да се израдуваат на злато и бронза.
Патеката навидум не толку тешка но кобен е тој 4-ти свиок на кој Французинката се извлече, но Пољакињата ја однесоа со хеликоптер :(

Иначе доста потфрли Манкузо.Една мала грешка беше во прашање која ја оддалечи од медал.Како и Американките и Австријките остануваат без медал во најбрзата дисциплина.Штета за Ана Фенингер имаше добар старт и се понадевав дека ќе се вмеша во борбата за медал но мала несигурност ја чинеше скапо оваа натпреварувачка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom