Алпско скијање, Сочи 2014

Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Го чекав едвај и пак не го изглеав, реков сеа ќе биде втората возња ама ништо. ТИНААА <3!!
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Леле ако им земе уште едно злато Тина и во слалом, ќе биде новата Јаница во Словенија, кој знае како ќе ја дочекаат, али и медал би било супер одлично...
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.692
Поени од реакции
15.599
Шифрин :cuc:

Поарно Американка на прво место, отколку досадните Австријки.
Мазе извозе катастрофална втора трка.
Тешко некој во скоро време да го постигне тоа што го направи Јаница Костелиќ.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Штета за Шилд повторно без злато, али исто како и да го зеде, сврза три последователни..секоја чест Шифрин 18 год:cuc:...Риш без медал во слалом!(y)
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
414
Поени од реакции
646
Само што објавија на /Film,закажан е римејк на Silver Linings Playbook со Ивица Костелиќ и Марлес Шилд.:cuc:[DOUBLEPOST=1393003364][/DOUBLEPOST]
Леле ако им земе уште едно злато Тина и во слалом, ќе биде новата Јаница во Словенија, кој знае како ќе ја дочекаат, али и медал би било супер одлично...
Тина и вака и така е новата Јаница во Словенија...оваа трка не менува ништо.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
8.682


Да видиме дали утре ќе стигне до медал Феликс во слалом.Во велеслалом го освои 11-то место,успех и е и тоа кога ќе размислиш дека само пред недела дена имаше сообраќајка.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.684
Поени од реакции
4.517
Шифрин :cuc:

Поарно Американка на прво место, отколку досадните Австријки.
Мазе извозе катастрофална втора трка.
Тешко некој во скоро време да го постигне тоа што го направи Јаница Костелиќ.
нема шанса во слалом, и самата изјави кога и поделуваа златниот медал имаше интервју одма после тоа за словенската телевизија и рече дека тој ден веќе почнала да се припрема малце за слалом, пред тоа ништо..иако денес имаше добра прва трка во вторава ептен слабо.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.692
Поени од реакции
15.599
Aнтонио Ристевски на 30 место во слалом! 16 секунди заостанување зад првиот Марио Мат.
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
166
Поени од реакции
56
Aнтонио Ристевски на 30 место во слалом! 16 секунди заостанување зад првиот Марио Мат.
Самиот факт што успешно ја извози стазата на Анте е успех сам по себе. А мислам дека е сепак 29ти.

Sent from my Grand X In using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom