Алпско скијање, Сочи 2014

Член од
14 март 2010
Мислења
16.144
Поени од реакции
13.999
Словенците последните два дена ршум направија со медалите. Посебно мерак ми е за Тина Мазе, сосема заслужено до злато. Убаво.
Башка Риш го надополни успешниот ден барем за мене, со тоа што не освои медал.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.324
Поени од реакции
6.192
Јухууууу :D:D


И патем голема честитка и до Жисин, исто за златниот медал. Огромен наплив на емоции имаше и се изнаплача девојчето, кога виде дека заостанаа сите посериозни конкурентки.

ПС - Ана Фенингер гарант ќе фатеше медал. Штета што направи грешка и се откажа, супер време имаше во почетниот дел од патеката.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.503
Како што глеам слаломот доста тешко е поставен, повеќе личи на класичен отколку на комбинационен. али не е битно, битно е дека што потешка стаза му одговара на проф. Ивица.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.987
Поени од реакции
4.075
Како што глеам слаломот доста тешко е поставен, повеќе личи на класичен отколку на комбинационен. али не е битно, битно е дека што потешка стаза му одговара на проф. Ивица.

па нормално, кој ја постави стазата :)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.503
Штета секогаш ќе се погоди некој што ќе изненади, со оглед на формата медал би бил премија за Ивица, но штета што не дојде еднаш до златото.
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Голема шанса беше ова за Ивица, 71 стотинка имаше пред Вилета ама знаејќи ја формата негова и оваа медаља е голем успех, а посебно шо се ОИ. Кога даде изјава се виде дека имаше доза на жалење ама како шо кажа самиот “Сите се менуваат на подиумот, само јас останувам“. :cuc:
--- надополнето: 14 февруари 2014 во 14:13 ---


Великан! :cuc:
 
Последно уредено од модератор:
M

Mario Gómez

Гостин
Нојројтер сообраќајка имал денес додека одел кон аеродромот во Минхен, полесни повреди здобил и утре ќе лета за Сочи.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.499
Поени од реакции
10.493
Леле јас будала вчера All Star ќе гледам не станав за скијање сабајле ама затоа си ја гледав снимката пред малце.
Фенингер љубовта ми прво :vozbud: :love::X3:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.324
Поени од реакции
6.192
ПС - Ана Фенингер гарант ќе фатеше медал. Штета што направи грешка и се откажа, супер време имаше во почетниот дел од патеката.
Криво ми беше многу во средата што не успеа да дојде до медал во спустот. То ест, не било каков - гарант ќе беше злато со оглед на формата и времето што го имаше уште во горниот дел од патеката.
Големо браво и честитки до Анчето, повеќе од заслужено злато. После Тина, полека ми станува втора омилена скијачка. :love::)


 
На врв Bottom