Александар Вучиќ - најголемиот диктатор на Балканот по падот на комунизмот?

Член од
30 декември 2021
Мислења
121
Поени од реакции
171
preku Kopernikus TV najsrBskiot duhoven vogja vlezeivoUnited Media,zatoa bega Ivanovic, tamu e se pod kontrola na sns, go kupija i NIN, segase obiduvaat nesto so Radar amakilavo,eve i Proglas nesto ke se obiduva pred lokalnite za Belgrad, ama tesko
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.547
Поени од реакции
62.448
Имав гости од Србија, две генерации. Младиот дрвја и камења по Вучиќ, постариот здушно го брани, добро што не се степаа на крајот.
Длабоко поделено и поларизирано општество.
Погоди кој гледа Пинк од нив двајцата...
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
Колку и да се критикува Вучиќ, човеков со дипломатија успеа да ја развие Србија.
да не заборавиме каде беше Србија во 1999 година. санкции, бомбардирана итн

Денес успешно се бори, нормално со добра дипломатија и при толку притисоци.
и сите и даваат пари на Србија

САД, Еу, Русија, Кина, Емирати.

Не велам дека нема мани сеуште тоа општество и држава. Но дека се развива и и дека може пристојно да се живее тоа сигурно е факт.
Луѓето постојано добиваат субвенции и помош за секакви работи, се гради патна инфраструктура итн.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
530
Поени од реакции
277
Колку и да се критикува Вучиќ, човеков со дипломатија успеа да ја развие Србија.
да не заборавиме каде беше Србија во 1999 година. санкции, бомбардирана итн
Vučić na vlast dojde 2012 ili 2013
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.644
Поени од реакции
81.670
Сите кои мислат лошо за Господинот Вучиќ, и мислат лошо на Србија и Македонија... Да не беше Господинот Вучиќ за време на Короната, пците со маст немаше да не јадат:kafence:
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
530
Поени од реакции
277
Сите кои мислат лошо за Господинот Вучиќ, и мислат лошо на Србија и Македонија... Да не беше Господинот Вучиќ за време на Короната, пците со маст немаше да не јадат:kafence:
Kakva e ova izjava? Dali e Makedonijia nezavisna i suverena ili ne e? Zošto treba da se obožava državnik od druga država, koj i da e? Nema vrska dali e Putin, Vučič, Tramp, Bajden, Makron, itn...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.867
Kakva e ova izjava? Dali e Makedonijia nezavisna i suverena ili ne e? Zošto treba da se obožava državnik od druga država, koj i da e? Nema vrska dali e Putin, Vučič, Tramp, Bajden, Makron, itn...
Зошто Вучиќ знае да води држава. Нас не водат идиоти.
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
217
Поени од реакции
654
Државата, тоа сум јас... Грујо, Вучиќ, Слобо... етц.
И Милошевиќ и Груевски имаа времетраење од точно 10 години пред Западњаците да решат да ги тргнат, Вучиќ само што достигна 10 години владеење и веќе почнаа мераците да се бутне, макар скромни.

Инаку голем џокер што го има Вучиќ сите овие години додека е на власт е Косово и кокетирањето со Русија. Со употреба на овие две гранки си го расне дрвото и само поради тоа странциве не идат подиректно и брутално да му ја земат главата.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
530
Поени од реакции
277
Или со други зборови и по турски, менталитет на раја, рајски менталитет. главна одлика - клечење пред авоторитети, безпоговорна послушнпст, верување на секоја лага, страв или што би рекол нашиот народ „спуштена глава, сабја не сечи„, барање и најдување оправдување за својот страв о верувања како на пример:
Вас уште ве дупат дека менување ботови секои 4 години е демократија.
Никој не спомна демократија, јас спомнав дека е срамота политичар од друга држава да биде идол
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.867
Или со други зборови и по турски, менталитет на раја, рајски менталитет. главна одлика - клечење пред авоторитети, безпоговорна послушнпст, верување на секоја лага, страв или што би рекол нашиот народ „спуштена глава, сабја не сечи„, барање и најдување оправдување за својот страв о верувања како на пример:


Никој не спомна демократија, јас спомнав дека е срамота политичар од друга држава да биде идол
Па кој да ми биде идол, ковачевски, апасијата или мицко?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.867
Nikoj. Nieden političar ne treba da e idol. Treba da gi menuvame ko čorapi i da gledame kako rabotat, da ne kradat, tie da se plašat od nas a ne nie od niv.
Зошто ако некој работи добро да го менувам. Кое е тоа фајде? Што ќе ми е некој бескорисен да ја управува државата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom