Албанија понуди посредување за спорот со името помеѓу Атина и Скопје

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Али знаеш она, кој си го бута сегде носот...???


Доврши де...
Шшш..Сакам да делуе заканувачки:crybaby:

ina4e toB si, dajmi msn ok..kjeti kazam tamu oksrc
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.862
Sto ima loso vo ovaa pruzena raka od Albanija , edinstvenite bea albanskite vodaci koi rekoa deka Makedonija zasluzuvase da vleze vo Nato .
Mi tekna nesto vizi mizi sakase Gvujo da i stavi na Albanija :) na Nato clenka , hihihihi
 

MK

Член од
17 јули 2007
Мислења
117
Поени од реакции
1
Koa ke pocne Albania da ni gi resava problemite otidovme u nepovrat.
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
Вмешување (посредување) на Албанија во спорот со името помеѓу Атина и Скопје... Дали ова значи дека Албанија убаво ќе ги седне на маса двете спротиставени страни и ќе им даде до знаење дека ниту една страна нема право на ексклузувитет на градење историја од антична Македонија и античните македонци кои ниту биле грци ниту биле словени па затоа треба да се најде некое задничко решение за спорот со името...
А демек тие биле Албанои-Илири, ајде бре смешни сте...

Не ни треба посредување од Албанија, нека си ги гледа Албанија своите проблеми.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.828
Поени од реакции
82.921
Не може да биде посредник затоа што е премногу зависна (за да биде посредник) од Јунанистан.
А постојат и многу други причини контра овој несериозен предлог.
Али они си се пријавија, никој сериозно не ни го разгледува тоа, меѓутоа ете примено е на знаење дека сакаат спорот да се реши.(у ствари сите тоа го викаат)
Ете - каков таков политички поен, за нововлезената НАТО-членка.
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Leleeee ....i toa doziveav da go vidam. Tie gi pokanija,za 5 minuti stanaa mirotvorici!!
 

firestarter

нетачен
Член од
3 април 2008
Мислења
80
Поени од реакции
6
Шошониве само што добија покана за НАТО одма станаа фактор за стабилност на Балканов.Ке се оттрујам кој ни се соседи
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
4.133
Епа нешто стварно не е во ред со светов кога најдобриот голфер е црнец,највисокиот кошаркар во НБА е Кинез,најдобриот рапер е белец,Германците не сакаат да слушнат за војна,а Албанците почнаа да градат мостови на пријателство.:pos2:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Без разлика на задни билочии намери изгледа сепак ќе опстане државава... ќе воскресне она илинденското "Слободна Македонија на брќата арнаути срби и бугари " :)
ех...шо убаво звучи, само што од Југославија па навака албанците до 2001ва не биле баш баш браќа...тоа илинденското некако се подзаборавило..
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
Ќе воскресне кога... ај прочитајте го силогизмот што му го пишав на Крејзи Појол за албанските паралелки во Прилеп, е тогаш ќе воскресне... :pos2:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Темава е во чек дис аут, или така ми се причинува??? Што има тие да посредуваат помеѓу спорот со гејлада, мене не ми е јасно...
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
Еј, ПИРРО, гледам многу си духовит, многу голема смисла за хумор имаш, треба во ДУИ да ти дадат чин во контрапропаганда, да правиш хумористични плакати на противиниците, туку

Како жити се ќе се направи таа Македонија на арнаути, „бугари“ и „срби“, тоа ќе биде тоталитарна држава со фашистички режим? Нема да постои правото за слободно изјаснување и декларирање?

Баш ме интересира како ти на 1,300,000 Македонци ќе им наметнеш да бидат бугари, ама ме интересира како ТИ, како граѓанин на земја членка на НАТО, силен поборник за ЕУ и демократијата, ќе направиш сите оние кои се изјаснуваат како Македонци, да го немаат тоа право во таа твоја замислена „Рамковија“, ај објасни жити се, голем Илиро-НАТО-Албаноју!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom