Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Според информации од кривичниот суд двата судски процеси кои ги покрена СЈО, едниот за поттикнување насилство во кое првообвинет е Никола Груевски, а вториот е за уништување на опремата за прислушкување, ги добиле две судијки од Скопскиот кривичен суд.

Судијката Татјана Михајловска го водеше случајот Ликвидација во кој обвинет беше новинарот Томислав Кежаровски и доби казна затвор од 4,5 години затвор, а втората судијка Лидија Тупанчевска Петровска која беше актуелна во опозициските бомби од јавно објавениот телефонски разговор на нејзината колешка Софија Лаличиќ и поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков.
****

Буцкал желба пастирот. Инаку, таа втората беше што “пушела“ и што купувала Сваровски...
 
И

Име И Презиме

Гостин
Г-ѓа СПЕЦИЈАЛНА јавна обвинителка :pos:
Мислам дека јасно беше дека женава нема две чисти и незнае што зборува . Срамота е да незнае да научи претходно подготвени прашања со одговори .
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.001
Поени од реакции
379
Г-ѓа СПЕЦИЈАЛНА јавна обвинителка :pos:
Мислам дека јасно беше дека женава нема две чисти и незнае што зборува . Срамота е да незнае да научи претходно подготвени прашања со одговори .
Добра денвечер.. Ако згрешив или или не е страшно тоа?? Хаахаххаха
Па прочитај бе дебилу! Пу!
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Вие што гласавте за Хорхе се смеете дека Катица не е добар оратор :facepalm:

Вие што гласате за Грујо се смеете дека некој ги добил прашањата однапред :facepalm:
 
Последно уредено:

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.001
Поени од реакции
379
Вие што гласавте за Хорхе се смеете дека Катица не е добар оратор :facepalm:

Вие што гласате за Грујо се смеете дека некој ги добил прашањата однапред :facepalm:
Пријателче ставно те жалам! Толку ти го имат напукано мозокот, што секој што и да пиши контра Катица, Шарените, Сорос, СДС, одма го декларирате како член на ВМРО! Е то ви е проблемот пријателе! Ама ако! Никој не е совршен!
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Секаде шпиуни има бре, снимки фрчат на сите страни, нејсе, жената абер нема од јавен настап, што не и е и работа, по мое скромно мислење нема и некој ителектн, но многу сакам да видам снимки некогаш од емисиите кај што гостува бившиот премиер и т.н. претседател на државата, сите министри во владата, вака неизмонтирани и неисечени, тоа сакам да го видам.

Башка, за ова ли постои јавен сервис и арачот арамиски од 200 денари месечно, за партиски да се злоупотребуваат снимки од гостувања, за понижување на гости, за ова се одговара дисциплински а богами и кривично, ама ќе одговараат исто како и оние што пуштаат ПМИ снимки.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.665
Катица е најдоброто нешто што и се случило на Македонија. Историска неопходност. Единствената добра работа, од двегодишново тормозење.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Мислам дека јасно беше дека женава нема две чисти и незнае што зборува . Срамота е да незнае да научи претходно подготвени прашања со одговори .
Стварно срамота, ваква жена да се стави да го расчисти деценискиот криминал злосторствата и незаконитостите на власта.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Znaejki go zaev so negovata patoloska potreba da dojde na vlast i gruevski da si zamine mirno,sjo kje bide ukinato vo postizbornata euforija od ustavnuot sud.
I volcite siti i nie na broj
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Стварно срамота, ваква жена да се стави да го расчисти деценискиот криминал злосторствата и незаконитостите на власта.
Срамота што нема никој друг да се нафати за таа работа. А тоа многу кажува, многу.
Исто како што е срамота што пуштаат вакви снимки директно од мрт практично нелегално снимени.
Но тоа не е битно.
Не е многу битно и тоа што е неписмена, ако совесно и соодветно си ја врши работата.

Впрочем не ми е гајле тоа е нејзин проблем.

Тоа што ми е гајле и што ме засега е тоа што се прави со мои пари, со данокот што го плаќам, кој ги краде моите пари? Важно ми е кој во мое име ме задолжува со милијарди евра, за идни децении! Важно ми е кој ја запусти татковината моја и кој ја распродава? За да царуваат браќата а Македонците да трепкаат. Тоа ми е важно!

Не ме залажуваат со вакви спинови.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Пријателче ставно те жалам! Толку ти го имат напукано мозокот, што секој што и да пиши контра Катица, Шарените, Сорос, СДС, одма го декларирате како член на ВМРО! Е то ви е проблемот пријателе! Ама ако! Никој не е совршен!
Опаа, се препознавме. :D[DOUBLEPOST=1474389967][/DOUBLEPOST]
Г-ѓа СПЕЦИЈАЛНА јавна обвинителка :pos:
Мислам дека јасно беше дека женава нема две чисти и незнае што зборува . Срамота е да незнае да научи претходно подготвени прашања со одговори .
Ништо страшно, и подметнале алкохол во ракијата.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Тоа што ми е гајле и што ме засега е тоа што се прави со мои пари, со данокот што го плаќам, кој ги краде моите пари? Важно ми е кој во мое име ме задолжува со милијарди евра, за идни децении! Важно ми е кој ја запусти татковината моја и кој ја распродава? За да царуваат браќата а Македонците да трепкаат. Тоа ми е важно!

Не ме залажуваат со вакви спинови.
Ако имаш сомнение дека некој ти ги украл парите - пријави си во полиција
А инаку до сега ти има стигнато нешто од нотар или извршител да враќаш милијарди евра??
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.001
Поени од реакции
379
Опаа, се препознавме.
Друже тие неможат да преболат, дека народот не е тие 2000-3000-4000-5000 што се собираа 1 месеци низ улици низ Скопје! Ако мислат дека тоа е народ, незнам како да му помогнам! И да, ако ме прашаат епа зошто не излегуваш на протести? Не излегувам пошто тие протестираат заедно со тој од Струмица, 93л во секунда, на час и оваја што не знај да кажи Добро вечер, ги величат ко да се незнам што! Катица ја напраја Фалконе, а кутрата 2 збора в крст не знај да кажи! :D
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Ако имаш сомнение дека некој ти ги украл парите - пријави си во полиција
А инаку до сега ти има стигнато нешто од нотар или извршител да враќаш милијарди евра??
Ај добро будали ако сакаш ќе се правиме.

Како се крадат моите пари од данок преку државни тендери за рингишпили, е меѓу другото и работа на Јанева.
А како ќе се враќаат зајмените пари? :D :D Немало да ги наплатат од мене и од народот, списи на тоа уфце.
Кој ќе ги враќа ај погоди од пет пати? Наивно.
Ќе ти зголемат данок. Ќе ти скратат од здравство и школство. Ќе даночат-задушат економија и производство за заеми да платат, акцизи на бензин поголеми.
А не се грижи, не плати данок и те како со извршители по кожата ќе ти дојдат.

Само додека има неписмени луѓе што не гледаат пред носот и мислат не е нивен данокот што се краде или нема тие да го отплаќаат заемот на државата, ќе има кој да ги музи.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
МТВ: И се извинуваме на Јанева, вработен во телевизијата го злоупотреби интервјуто
Од МТВ велат дека некој од вработените го злоупотребил интервјуто и најавуваат дека ќе биде поведена дисциплинска постапка, со цел утврдување на одговорноста.
***
На нив им протекоа ПИМ мерки од кабинетот на премиерот, па не се поведе ни постапка, ни се најде одговорност, па за ова ќе се замараат.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom