Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.552
Поени од реакции
7.656
Кој може да е мерилото за нешто дали е срање. Ти и сдсовските архитекти сте мерилото. Јас мислам дека народот е тој кој одлучува што сака да гради и што тоа ќе му претставува. И не ми изгледа дека народот мисли како тебе.
Народот никој не го праша за оние градби , тоа е фикс идеја на Грујо и неговата шизофрена опседнатост за барок со гипс картон.
 
Член од
14 април 2008
Мислења
1.257
Поени од реакции
914
Народот никој не го праша за оние градби , тоа е фикс идеја на Грујо и неговата шизофрена опседнатост за барок со гипс картон.
Добро тогаш за да не бидите како Груевски, прашајте го народот и ако сака да се сруши некој споменик рушете, а не да рушите оти тебе или на поединци нешто ви смета од омраза кон Груевски.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Уште не ми се веруват што сеуште има фанови на ДПМНЕ и СДСМ кои ги бранат нивните криминалци. Трагикомично е. А по улицине исто. Колку што има фанови на ДПМНЕ на улица толку има и што принудено се тука. Исто на другата страна - колку што има неутралци што протестираат од разбирливи причини толку има и фанови на СДСМ кои по секоја цена сакаат власт. Најдобро е неутралците да им го остават теренеот на фановите меѓусебе да се покосат. Подобро не може да и се деси на Македонија.

А за кршењето: Оти не ги кршите седиштата на партиите и штабовите? Пола Скопје е дивоградба па што треба сега да го палиме? Треба плоштадот да ја доживее судбината на Маидан? Па уште ликови како пуно ќе ошкаат колку било оправдано да се оштетуваат градбите а за орлите ќутит.

Како народ, не сме за да имаме држава. Среќа живееме во мирни времиња. Да беше ова пред 100 години одамна ќе не лашнеше некоја соседна држава па со срце ќе ги пречекавме.
Викаш да медитираме, можеби ќе ни се решат проблемите.....
Не оправдувам насилство, ама не бидете плачипички за шкртање со пипсеви драми направивте...
Државата тоне вие за шминки коментирате, важно да нема повредени или камоли жртви, се што е материјално ќе се поправи, во нашиот случај подобро да се отстрани...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DB.

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
моменталната дискусија дали е за СЈО?
Фала богу не е ни за кој бил поголем патриот.
Нејсе,
Синоќа 20.000 граѓани се собраа на мирен протест на Бихаќка...јавува Шител, на 1:24 минута, за неколку секунди подоцна камерата ко за беља да покаже не повеќе од 1000 луѓе...
Ако тоа на Бихаќка беа 20.000, на плоштад имаше преќу 500.000!
Е тоа е тоа професионално новинарство. Осет да се немало! :D
 
Последно уредено:

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.552
Поени од реакции
7.656
Ова е споменик на децата бегалци .

 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Слободно нека проба Катица да користи материјали од еднаш прекината истрага, без да ја повтори. :D
Што има врска, ако имала намера наскоро да поведе некаква истражна постапка против груевкси, сега и да почне одново, доказите и имињата на лицата кои ќе бидат повикани како сведоци веќе ги има, треба само да ги изведе одново доказите и да ги испита сведоците, за што ќе треба многу пократко време од првичната постапка.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Јас избројав 1200. Пак лажеш.
Јас кажав од око, ама не претерав. Најгледаната куртон телевизија во Македонија несмее да си го дозволи тоа. Барем не да лаже во толкави размери.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ова е споменик на децата бегалци .

Кога веќе се спомнува сквернање споменици и омаловажување, и овој споменик на некој начин е омаловажен, не директно со боја и графити, но е ставен во сенка и втор план од онаа грдосијата со гаќи која до ден денес никој не знае што претставува и зошто мора во Македонија да има такво обележје.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
друга борба е тоа , дали разбираш ?
не може да праите глупости низ градот и да очекувате подршка и симпатии кај народот, мислете малце. сеа го читав стојанче, 100 пати ви пишал , аман те луѓе немојте проблеми, сеа има во машинерија да ве стаат за ова по медиумиве...
Немој да ми зборуваш за симпатии и народ. Секој ден ви се држат лекци за во учебник по народ. И тоа слободен народ, доброволно.
Се избламиравте со контра протестот до коска, ни една минута не постана важен , поради вашата слаба масовност. Од старт од сите 3 дена беше фрлен во сенка. И нема потреба ти мене да ми зборуваш за народ.

А за другото ке ти повторам пак, #НемаПравдаНемаМир. Кога ќе почне правдата да владее, тогаш ќе.се ослободат и улиците.
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ова е споменик на децата бегалци .

Кога веќе се спомнува сквернање споменици и омаловажување, и овој споменик на некој начин е омаловажен, не директно со боја и графити, но е ставен во сенка и втор план од онаа грдосијата со гаќи која до ден денес никој не знае што претставува и зошто мора во Македонија да има такво обележје.
Исто познат како јавна бања на циганите. :D
А зошто е познат така, затоа што наместо да се поставеа уште 200 споменици од кои половината немаа ни потреба ниту им е местото во Скопје, не се одржуваа и поправија постоечките.

Но пусто его, не е направен во наше време, затоа кур не боле за него.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.550
Поени од реакции
28.979
Кога веќе се спомнува сквернање споменици и омаловажување, и овој споменик на некој начин е омаловажен, не директно со боја и графити, но е ставен во сенка и втор план од онаа грдосијата со гаќи која до ден денес никој не знае што претставува и зошто мора во Македонија да има такво обележје.
Да бе стварно ако треба некој споменик да се руши треба да е баш тој со златните гаќи :D[DOUBLEPOST=1460846282][/DOUBLEPOST]
А зошто е познат така, затоа што наместо да се поставеа уште 200 споменици од кои половината немаа ни потреба ниту им е местото во Скопје, не се одржуваа и поправија постоечките.

Но пусто его, не е направен во наше време, затоа кур не боле за него.
Ај па ти кај и да е и на плоштад кај аце ќе се бањаат :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom