Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.552
Поени од реакции
7.656
Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска повторно ќе се обрати до граѓаните на Република Македонија.

Обраќањето ќе биде во Вила Водно во 16 часот.


:LOL:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Aпелациониот суд Скопје, ја уважи жалбата на ова Јавно обвинителство, изјавена против решението на Основниот суд Скопје 1 Скопје, со кое е одбиено барањето за достава на копии од списи и електронски докази во предметот познат во јавноста како „Пуч“ и го укина решението на судот.

http://www.jonsk.mk/2016/04/15/15-04-2016/
FORZA MILE SO TEBE SNE
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Наводно и сдсм ги откажале автобусите за денес.
Не знам за автобусите, али тоа се тие игри. дпмне ова сценарио го има планирано месец уназад, и секој чекор што ќе го превземат.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.103
Поени од реакции
3.301
сеа и да ја повлече,пак ќе протестираат и ќе бараат нешто 3то опозицијата и невладиниве :D едноставно,СЕ да им дадат,пак ќе се бунат.Да ја затворат и сител и канал 5,и да го исчистат цел список ако веќе не е исчистен,пак ќе се бунат.НЕ сакаат избори,сакаат да дојдат на власт со помош на странски фактори,пошто САМИ не можат.Едноставно немаат програма за да привлечат народ да ги гласа,обичниот народ.Седни со роднини кои се неопределени,ќе ти речат,види ги што прават сдсм нереди,не ги гласам за инат,и онака се исти гомна.Губат кај НЕОПРЕДЕЛЕНИТЕ,а треба да се борат баш нив да ги придобијат.
Се согласувам со горекажаното, ама баш нокошас нема да ги гласам СДСМ, па нека бидат и последната партија во светот!
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Не знам за автобусите, али тоа се тие игри. дпмне ова сценарио го има планирано месец уназад, и секој чекор што ќе го превземат.
а овие па,стануе сабајле заев се прозева и вика,а да прајме протести женче,шо викаш ? :D
 
M

macgowan

Гостин

слушајте внимателно.

Или не,и овој е платен од дпмне да врти внимание :pos:
Македонија трајно дестабилизирана, приказна на мојот живот.
Бат Боико секогаш ни го мисли доброто и затоа не просветлува.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Македонија трајно дестабилизирана, приказна на мојот живот.
Бат Боико секогаш ни го мисли доброто и затоа не просветлува.
Хаха,далеку од добро ни мисли било кој.Најмалку па еу и САД.

Но тоа не значи дека не збори вистина,бидејќи со наша дестабилизација,засегнати се сите околни држави и пошироко.Тоа е она што него го загрижува,а не дека не сака.Никој не те сака освен мајка ти и татко ти.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.220
Поени од реакции
20.996
Добро се сложувам е од нешто потесен карактер од она кое го мислев, сепак можеа во стартот да превземат истраги и за можните кривични дела на опозициските политичари како она со снимката на Зоран Заев и провизијата која ја бара.
Изгледа не ме разбираш. Не може да превземат истраги за снимката со Виц'то и црквата, бидејќи таа снимка не произлегува од прислушуваните разговори.

Но затоа па, може да превземат истраги за некои од градоначалниците на СДСМ, врз основа на прислушувани телефонски разговори. Ако бил Мијалков тој што наредил да се прислушкува, тогаш би требало барем две третини од тие снимки да бидат за опозициски политичари и функционери. Логично, нели!?

Пример, Зоран Дамјановски во Куманово, и Зоран Заев во Струмица, 11 години се градоначалници. Чим има видео снимки како таа со Виц'то, сигурно има и телефонски снимки (мито, тендери, поткуп). Ама, за СЈО да отвори истраги за опозиционери, мора да поседува снимки. Но тие не поседуваат такво нешто. Јес да не е многу бистар Заев, ама не верувам да е до толку глуп да предаде снимки каде тој и негови сопартијци учествуваат во криминал.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.343
Изгледа не ме разбираш. Не може да превземат истраги за снимката со Виц'то и црквата, бидејќи таа снимка не произлегува од прислушуваните разговори.

Но затоа па, може да превземат истраги за некои од градоначалниците на СДСМ, врз основа на прислушувани телефонски разговори. Ако бил Мијалков тој што наредил да се прислушкува, тогаш би требало барем две третини од тие снимки да бидат за опозициски политичари и функционери. Логично, нели!?

Пример, Зоран Дамјановски во Куманово, и Зоран Заев во Струмица, 11 години се градоначалници. Чим има видео снимки како таа со Виц'то, сигурно има и телефонски снимки за примање мито, тендери и сл. Ама, за СЈО да отвори истраги за опозиционери, мора да поседува снимки. Но тие не поседуваат такво нешто. Јес да не е многу бистар Заев, ама не верувам да е до толку глуп да предаде снимки каде тој и негови сопартијци учествуваат во криминал.
Вмро е 10 години на власт. Мене логично ми е дека ако имале такви снимки, одамна ќе ги гонеа.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Изгледа не ме разбираш. Не може да превземат истраги за снимката со Виц'то и црквата, бидејќи таа снимка не произлегува од прислушуваните разговори.

Но затоа па, може да превземат истраги за некои од градоначалниците на СДСМ, врз основа на прислушувани телефонски разговори. Ако бил Мијалков тој што наредил да се прислушкува, тогаш би требало барем две третини од тие снимки да бидат за опозициски политичари и функционери. Логично, нели!?

Пример, Зоран Дамјановски во Куманово, и Зоран Заев во Струмица, 11 години се градоначалници. Чим има видео снимки како таа со Виц'то, сигурно има и телефонски снимки за примање мито, тендери и сл. Ама, за СЈО да отвори истраги за опозиционери, мора да поседува снимки. Но тие не поседуваат такво нешто. Јес да не е многу бистар Заев, ама не верувам да е до толку глуп да предаде снимки каде тој и негови сопартијци учествуваат во криминал.
Првото негово обраќање,беше дека он е НАЈприслушкуван,па шеќеринска бранко и ред други.Потоа се предомисли па кажа најрпислушкуван е латас или кој беше таму па горде па не знам кој :D нигде не објави снимка од него,од шеќеринска или не знам од некој негов близок,освен онаа кај што е добар татичко.

Јас сфаќам зашто не објавил,ама излага на ТВ и вика и од мене да има нешто нека објават нека ме затворат мора да има демократија мора да има слободна држава мора судовите да функционираат :D ако е така,тогаш нека се врати у затвор и нека побара да ја повлечат неговата аболација,ако е возможно такво нешто :D ама тоа на филм само,а ни таму.[DOUBLEPOST=1460728295][/DOUBLEPOST]
Вмро е 10 години на власт. Мене логично ми е дека ако имале такви снимки, одамна ќе ги гонеа.
па чекај бе,нели прислушкувале 500 илјади граѓани ? мислиш дека не им текнало да ги снимаат заев шеќеринска бранко ? :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Ако Хорхе ја повлече сега аболицијата (а не знам дали е тоа формално возможно) ќе биде најголемиот кловн во поновата македонска историја. Не дека досега не беше, ама вака ќе си ја запечати таа улога.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.103
Поени од реакции
3.301
Вмро е 10 години на власт. Мене логично ми е дека ако имале такви снимки, одамна ќе ги гонеа.
Во политиката (а посебно во Македонија) таквите работи се користат за уцена, а не да се оди во затвор, оти утре може друг да биде на власт, па ти да одиш во затвор/
Ако не си забележал досега никој позначаен(поглавен) политичар не е затворен (само Бошковски).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom