Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Кое уништување држава, какви бакрачи.:pos::pos::pos: Од увек сме биле банана држава, оваква држава не треба ни да постои.
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Немора да ми се правдаш, знам јас што човек-штетник си чим браниш криминалци. И кој тоа вас ? Па јас никогаш немам гласано до сега на избори за СДСМ ама еве сега ќе гласам, бидејки не верував дека овие од власта до толку ја претерале и правеле глупости. Мислам сумњав и предходно ама не немаше докази, ама за после ова да гласаш за нив треба да ти фали некој дел од мозокот.

И кој к.. тупиш за името демек сдсм ќе го продаделе кога и самиот знаеш дека без референдум никоја партија нема да го смени името, ако дојде до промена тоа ќе дојде откако граѓаните на РМ ќе се сложат за тоа а не вмро или сдсм.
Без референдум нема шанси да се смени името, ама оди докажи им на некои тие се фаќаат за тој муабет оти немаат што да кажат друго а се посвесно сваќаат дека ерата на вмро е при крај.[DOUBLEPOST=1459401909][/DOUBLEPOST]
Абе чоек да му се намочам и на вмро и на сдсм, јас сликата ја постаив, ми е гајле чив е порталот, нели е болно бе амерички амбасадори да ни ништат држава ?
Не е ! пред секои избори им се лижат јајцата ја америте а сега оф тие американци, треба да ви стане јасно дека Македонија влече огромни суми финансиски средства од ЕУ па и сад и мора да го играат колото како им свират, а по се изгледа тие направија увид дека парите не одат кај што треба.
Во врска со оваа тврдина не ми е јасно како машината за прислушкување ја уништија токму кога излегоа бомбите? и сега некој ке се најде да каже амбасадорите го затвориле тој началник .... ма дај
Се додека зависиш од некого така ке биде, ке излезам ке гласам најверојатно ке има некоја опција, за оваа влада не, народот стана сиромашен преку ноќ а функционерите се збогатија за истото време/
 
Последно уредено:
S

silmarillion

Гостин
Волку, Волку ај искоментирај ја заканата на ДУИ дека ќе ја превзела правдата во свои раце, и толку:)
 
M

macgowan

Гостин
Волку, Волку ај искоментирај ја заканата на ДУИ дека ќе ја превзела правдата во свои раце, и толку:)
ДУИ, за која мислев дека кај да е ќе го смени името во VMRO Shqiperise е на добар пат да јади по уши од странските служби, тие со комбето, ако продолжи во тој стил.

Инаку, мислам дека наредната акција на СЈО ќе се вика „Тантра“, независно на кое од делата на пастирот и компанијата ќе се однесува.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.946
Овие од Инфомакс се најпатетичен изговор што постои за медиум, кое плачење и жалење во последните нивни „прилози“ мислиш мајка им умрела :pos:
Љубе школа е во прашање. Чудно со поезија што не почнаа.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Да сумираме - Зоран Заев беше обвинет за Пуч - дека со помош на странски служби се обидува да ја превземе власта. Година дена подоцна се создава Специјално Јавно Обвинителство под капа на странците (веќе не се ни кријат ете катица се слика у америчка амбасада), се врши директен притисок на судии и обвинители, се кројат закони и ќе видиме колкаво ќе биде нивното влијание на изборите (верувам огромно пошто ќе ја изиграат играта до крај штом почнале). Во исто време тие кои се смеат за странскиот фактор во обвиниението за Пуч ликуваат за директните интервенции на странците. Истите луѓе кои викаат дека не постојат странски служби истовремено бараат нивна интервенција, бараат македонија да стане протекторат или да не постои како држава.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Сaмo телињa кo брутус мoже дa збoрaт и дa верувaaт вo тoa декa штoм Кaтицa oтишлa нa нaстaн вo aмерикaнскa aмбaсaдa тoa знaчелo декa рaбoти пoд нивнa нaредбa...
Дури дa речеме и декa вaквaтa глупoст е тoчнa, женaтa oбезбедилa дoкaзи зa извршени кривични делa. Акo имa дoкaзи гaјле ми е дaли и кoј и дaвa нaредби.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.384
Поени од реакции
36.320
Мора Катица да е странски шпиун штом оди по амбасади, зашто вмровци по амбасади не одат. Седат по подруми и бацуваат ками и пиштоли по цели денови. :aplauz:
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Сеа го јадете стапот со фантомските па се вртите на опремата, ќе го јадете и таму пошто си постојат документите на Верушевски и Ѕвонко. Никој од власта не е наивен сеа да ги плесне у јаност, но има момент коа ќе се објават. Инаку интересен е факт е дека сопругата на лидерот на опозицијата ја чукале ко селанец орев. Тоа ко ќе излезе ќе биде јакичко за штапските работници у СДС. Си играте со оган, сами знаеете што значи ВМРО во историското минато на македонците, така да тие четитри букви па ќе ви ѕвонат. Има снимки и за дечките од опозицијата, за нивниот криминал иако се опозиција, а и швалерај. :D
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Видовме во Бутел што значат тие 4 букви, у реду е.
Тоа на партиска работа го делиш, мислиш дека партија наредува или народ треба да излезе ??
Ти кажи ми кој снимал во Македонија, тоа ме интересира ???
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Сaмo телињa кo брутус мoже дa збoрaт и дa верувaaт вo тoa декa штoм Кaтицa oтишлa нa нaстaн вo aмерикaнскa aмбaсaдa тoa знaчелo декa рaбoти пoд нивнa нaредбa...
Дури дa речеме и декa вaквaтa глупoст е тoчнa, женaтa oбезбедилa дoкaзи зa извршени кривични делa. Акo имa дoкaзи гaјле ми е дaли и кoј и дaвa нaредби.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
Само волови ко бојан им е гајле кој дава наредби и веруваат во "докази" обезбедни од САД.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Само волови ко бојан им е гајле кој дава наредби и веруваат во "докази" обезбедни од САД.
Бaш тукa те чекaв, знaчи судoт не е незaвисен и прoфесиoнaлен кaкo шo се трубеше кoгa се oдбивaa предлoзите зa притвoр или кoгa се oдби бaрaњетo зa претрес ?


Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
S

silmarillion

Гостин
Тоа на партиска работа го делиш, мислиш дека партија наредува или народ треба да излезе ??
Ти кажи ми кој снимал во Македонија, тоа ме интересира ???
Па ти ја користиш партијата за закани према одредена група на луѓе под маската на патриотизмот, ја само те потсетувам каде требаше партијата да делува пошто нели патриотска :)

Викаш сакаш да ти кажам кој снимал? Чекај да допијам кафево, биди така.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom