Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Инаку, пресот на Катица има уште еден многу појак момент, кој никој не го споменува, затоа што не ја сака споредбата. Катица тврди, дека работејќи чесно, како обвинител во ОЈО, успеала да заработи два стана во Скопје. Истата Катица вика дека тек допрва ќе заработувала, исто чесно, а сите знаеме дека работи како СЈО.

Е сега, истата Катица која чесно си зголемува имот, сака да гони премиери и министри (со повисока функција и плата од нејзината) затоа што нечесно зголемиле имот. Значи, чесната Катица, која како ОЈО заработила два стана, ќе ја гони нечесната Гордана, која како министер заработила два стана. :tvg:
 
D

Darko_ufo

Гостин
http://telma.com.mk/vesti/faktor-plus-adria-vmro-dpmne-so-23-prednost-vo-odnos-na-sdsm



Ajde vaka sega da go prokomentirame ova. Iako sum najgolem protivnik na site anketi, i smetam deka nemozi preku anketi da se donese konecen zaklucok za cela Makedonija, bilo da se anketite vo prilog na SDSM bilo da se vo prilog na Dpmne.

Ama koga pocnavte da sporeduvate anketi, ajde na ova malce da se posvetime, sega SHU PRAJME?
И тоа пази од тие неопределените едно 15% ќе гласаат за опозиција и тие 3 посто што не сакаат да одогворат исто ќе гласаат за опозиција. Сепак се плашат да кажат СДСМ дека мислат ДПМНЕ ги прислушкува и дека ќе им ебе мајката. Искрено мене да ми се јават или да ми дојдат на врата ќе кажам нема да гласам за никој...
 
Член од
13 март 2013
Мислења
448
Поени од реакции
715
Ќе имали избори да заврши оваа бурлеска во кој наивна публика се граѓанте на оваа држава.

И најнова пародија од сдс бара дополнување на законот за помилување (да може едно лице да се амнестира за повеќе дела)а беше спремна да го руши уставниот суд
Сериозен си?
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
И тоа пази од тие неопределените едно 15% ќе гласаат за опозиција и тие 3 посто што не сакаат да одогворат исто ќе гласаат за опозиција. Сепак се плашат да кажат СДСМ дека мислат ДПМНЕ ги прислушкува и дека ќе им ебе мајката. Искрено мене да ми се јават или да ми дојдат на врата ќе кажам нема да гласам за никој...
Znam jas, site se svesni od epilogot na ova dolga politicka igra, svesni se site deka dpmne propadna. Samo gi izvrsuvaat partiskite naredbi do kraj. Zivot davam, ako i samite dpmnovci ne se podsvesno sigurni deka ne mu se pisuva dobro na Dpmne vo naredniov period so idi.

Eveti cist dokaz za toa,kolku mu e jasno i niv, 30 minuti jadejne l*jna na sitel za Zaev i SJO, od 16:00 do sega 16:30 e momentalno , a uste jadat, sho ke ja nadmini brojkata od 30minuti. Dovolen dokaz ti e ova deka site se svesni od krajniot epilog na ova igra.

ps.: vo 16:33 zavrsija vestite.
 
Последно уредено:
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Тоа е предноста на очајниците (СДС) они се спремни на се:)
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.218
Поени од реакции
20.989
http://telma.com.mk/vesti/faktor-plus-adria-vmro-dpmne-so-23-prednost-vo-odnos-na-sdsm



Ajde vaka sega da go prokomentirame ova. Iako sum najgolem protivnik na site anketi, i smetam deka nemozi preku anketi da se donese konecen zaklucok za cela Makedonija, bilo da se anketite vo prilog na SDSM bilo da se vo prilog na Dpmne.

Ama koga pocnavte da sporeduvate anketi, ajde na ova malce da se posvetime, sega SHU PRAJME?
Кај ги наоѓате вакви ЕмТиВи Адриа, Ѕвезде Гранда агенции, без никаков кредибилитет. Само парите што ви ги земаат за џабе. 9 изборни циклуси, ниеден резултат немаат погодено ниту приближно.

Е ова е типичен пример за нарачана/местена анкета. И ти можеш да си нарачаш анкета од кај овие, ќе те направат Најголем ебач во Македонија.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.216
Поени од реакции
81.324
Toa се тие агенции без кредибилитет. За разлика од Павел Шатев....
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
На сител ќе ги давале сите гафови на катица , ако почнат со гафовите од хорхе оваа оскари шо водеше треба емисија да напраи
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Кај ги наоѓате вакви ЕмТиВи Адриа, Ѕвезде Гранда агенции, без никаков кредибилитет. Само парите што ви ги земаат за џабе. 9 изборни циклуси, ниеден резултат немаат погодено ниту приближно.

Е ова е типичен пример за нарачана/местена анкета. И ти можеш да си нарачаш анкета од кај овие, ќе те направат Најголем ебач во Македонија.
Ok.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Кај ги наоѓате вакви ЕмТиВи Адриа, Ѕвезде Гранда агенции, без никаков кредибилитет. Само парите што ви ги земаат за џабе. 9 изборни циклуси, ниеден резултат немаат погодено ниту приближно.

Е ова е типичен пример за нарачана/местена анкета. И ти можеш да си нарачаш анкета од кај овие, ќе те направат Најголем ебач во Македонија.
Немаат погодено затоа што не можат да им се јават на ФАНТОМИТЕ, а Шавел Матев си ги брои у старт. :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.112
Поени од реакции
15.061
Значи вакво елементарно непознавање на работи се карактеристични за поддржувачи на криминалната банда ДПМНЕ . Ако тие деца и внуци живеат во Швајцарија и имаат двојно државјанство (имаат македонски лични карти и пасоши) ќе гласаат на избори но во списокот на дијаспора во амбасадата во Швајцарија !!

Зошто???? Си имаат и приватен бизнис овде во Македонија, и доаѓаат некогаш и по 2 пати во месецот. Зошто да не гласаат???? Бидејќи немаат имот на нивно име, кој е целосно на нивниот татко(нормална работа кај албанците)????

што ако околу 5-ти Јуни цело време се овде во РМ, а поради бизнисот(многу вносен бизнис имаат) неможат да одат во Швицарска да гласаат??? Нема да гласаат бидејќи Зајко го фатило пролив од избори?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.325
Поени од реакции
5.438
Штета ќе биде ако никој од овие двојчиња-тројчиња не лежи затвор. Мора да дувне промаја малку, да ја прочисти партијата од шлајмот.
Дури и во држави како Косово или Албанија има политичари кои одговарале за некоја злоупотреба, во Македонија само луѓе од опозицијата се гонети за криминал... а кутрите држат само 3 општини и ништо друго во државата.

Кај нас судски се гонат луѓето само за одмазда, и тоа најчесто со монтирани предмети.

Многу прецизни овие анкетите од Павел Шатев.

Гледаш @Dardan-ia дека анкетите од Шатев се прецизни?
Павел Шатев, 1 месец пред изборите во 2011 излезе со анкета:
Дпмне: 22,6%
Сдс: 10,7%

Значи 2:1 разлика според нивната анкета, а изборите рекоа:
Дпмне: 438.000
Сдс: 368.000

Толку од веродостојноста на Павел Шатев, тие секогаш ќе покажат 2:1 во нивните анкети, а дали ќе се погоди или не, гајле не ќе им биде.

Но вие ќе си одлучите кого ќе бирате.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.434
Поени од реакции
11.045
И тоа пази од тие неопределените едно 15% ќе гласаат за опозиција и тие 3 посто што не сакаат да одогворат исто ќе гласаат за опозиција. Сепак се плашат да кажат СДСМ дека мислат ДПМНЕ ги прислушкува и дека ќе им ебе мајката. Искрено мене да ми се јават или да ми дојдат на врата ќе кажам нема да гласам за никој...
И оние 3.9 % што рекле дека ќе гласаат за некоИ друг уствари за опозиција (СДСМ) ќе гласаат, сега само ги дупат овие што ги прашале :tvg:[DOUBLEPOST=1458749103][/DOUBLEPOST]
Значи вакво елементарно непознавање на работи се карактеристични за поддржувачи на криминалната банда ДПМНЕ . Ако тие деца и внуци живеат во Швајцарија и имаат двојно државјанство (имаат македонски лични карти и пасоши) ќе гласаат на избори но во списокот на дијаспора во амбасадата во Швајцарија !!
Јас имам роднини од странство кои си имаат македонско државјанство. Во 2011 беа овде и гласаа на избори. Кога не се си гласаат таму. Сега пак ќе бидат овде и ќе гласаат. Да видиме кој е тој што ќе ги избриши
 
Последно уредено:
D

Darko_ufo

Гостин
И оние 3.9 % што рекле дека ќе гласаат за некоИ друг уствари за опозиција ќе гласат, сега само ги дупат овие што ги прашале :tvg:[DOUBLEPOST=1458749103][/DOUBLEPOST]
Јас имам роднини од странство кои си имаат македонско државјанство. Во 2011 беа овде и гласаа на избори. Кога не се си гласаат таму. Сега пак ќе бидат овде и ќе гласаат. Да видиме кој е тој што ќе ги избриши
Pa i vo opozicija ima mnogu partii taka da vo pravo si.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.218
Поени од реакции
20.989
Дури и во држави како Косово или Албанија има политичари кои одговарале за некоја злоупотреба, во Македонија само луѓе од опозицијата се гонети за криминал... а кутрите држат само 3 општини и ништо друго во државата.
Ете, само три општини држат кутрите, и пак не можат да се воздражат од злоупотреби. Замисли власт да им дадеш. И све тоа местенки, нема шанси некој од нив со намера да правел злоупотреба. Све се тоа искрени, поштени луѓе.

Туку, знаеш што!? Ме радува што отворено ги браниш и поддржуваш СДС. Кога ќе почнеш вака да ја браниш власта, е тогаш е лошото. До тогаш, само продолжи така. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom