Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
S

silmarillion

Гостин
Абе се силат и едните и другите со притвори затварања ора се играат пред штабови, qrови се мерат по форуми и фејсбуци и пак ништо. Едниве викаат Американците не даваат да ги апсиме, другите викаат корумпирани судии не даваат да ги апсиме, ја викам дајте ми 100.000 ЕУР и да фатам магла.
 
G

Goldie

Гостин
Точно. Сега, ќе видиме кој прв ќе пропее. Полицајци од кариера како Пепиќ или глупи девојчиња. После тоа само песни ќе слушаме. :D
Што е до обичните граѓани верувам најдобро ќе биде ако пропеат и двете страни

Инаку забораваш една многу важна работа, важно е и пред какво „жири“ ќе пеат..
едното го изгуби легимитетот одамна а другото е подржано до надворешниот фактор, а и од Груевски (Катица) со што индиректно си признаа дека првово не функционирало како што треба
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Што е до обичните граѓани верувам најдобро ќе биде ако пропеат и двете страни

Инаку забораваш една многу важна работа, важно е и пред какво „жири“ ќе пеат..
едното го изгуби легимитетот одамна а другото е подржано до надворешниот фактор, а и од Груевски (Катица) со што индиректно си признаа дека првово не функционирало како што треба
Катица не е жири. Судот е жири. А втор суд, немаме. Тој е, еден.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
, ја викам дајте ми 100.000 ЕУР и да фатам магла.
Продолжи да викаш, сигурно некој ќе ти даде 100 000 евра. Можеш и да викаш дека ја сакаш царевата ќерка. :D
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Точно. Сега, ќе видиме кој прв ќе пропее. Полицајци од кариера како Пепиќ или глупи девојчиња. После тоа само песни ќе слушаме. :D
Toj pepic e eden od glavnite osomniceni za izdavajne na licni karti, ima 5/6 teski krivicni prijavi, i zatvor od mininum 20god i razmisli sega ti dali policaecot ke propee ili devojceto. Ako odime po tvojata logika.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Toj pepic e eden od glavnite osomniceni za izdavajne na licni karti, ima 5/6 teski krivicni prijavi, i zatvor od mininum 20god i razmisli sega ti dali policaecot ke propee ili devojceto.
Мафо бе. :pos: Во Македонија максималната затворска казна е 20 години. Така да, мининум (што и да значи тоа) затворска казна од 20 години во Македонија не постои. Е сега, Пепиќ е оперативец што тоа многу добро го знае, и ако го земеш во предвид профилот и битноста на луѓето со кои директно контактира, ова што го теретат е мачкина кашлица споредено со тоа што стварно го има одработувано. Ти мислиш дека таков човек се плаши од затвор или од Лена?
 
S

silmarillion

Гостин
Продолжи да викаш, сигурно некој ќе ти даде 100 000 евра. Можеш и да викаш дека ја сакаш царевата ќерка. :D
Па гледам сите викаат, ај да викнам и ја башка без пари овде :) Пушти нешто и ти не биди циција, башка GGMU еве и Бастардот може да појача на база на фан клуб. Ако ние не се држиме заедно ништо не правиме!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.443
Поени од реакции
11.063
А сериозно, од кога претрес во куќа или повикување на распит се смета за некаков голем успех? o_O
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Абе се силат и едните и другите со притвори затварања ора се играат пред штабови, qrови се мерат по форуми и фејсбуци и пак ништо. Едниве викаат Американците не даваат да ги апсиме, другите викаат корумпирани судии не даваат да ги апсиме, ја викам дајте ми 100.000 ЕУР и да фатам магла.
Добра идеја и за 90000 прифаќам ако се отвори оглас пиши обавезно :) магла од банана држава !!!
 
G

Goldie

Гостин
Катица не е жири. Судот е жири. А втор суд, немаме. Тој е, еден.
Ако имаат силни докази ништо не ги спасува, џабе партиски судови посебно кога и они се под присмотра на надворешниот фактор.
И јас знам дека ова дпмне-овска машинерија е моќна ама само за наши услови тука, ама не треба ни да ги преценуваш Грујо не е Путин а ни Македонија не е Русија. Како ќе свират од надвор така ќе играат, ете ќе видиш на наредниве избори дека ретко кој од доскорешниве функционери вмешани во аферите за криминал, корупција итн ќе биде воопшто на изборна листа..
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Па гледам сите викаат, ај да викнам и ја башка без пари овде :) Пушти нешто и ти не биди циција, башка GGMU еве и Бастардот може да појача на база на фан клуб. Ако ние не се држиме заедно ништо не правиме!
Се што ти треба се 100 000 луѓе кои ќе ти дадат по 1 евро. :D
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Па гледам сите викаат, ај да викнам и ја башка без пари овде :) Пушти нешто и ти не биди циција, башка GGMU еве и Бастардот може да појача на база на фан клуб. Ако ние не се држиме заедно ништо не правиме!
Не е проблем де, ама гледаш голема конкуренција е. Одма ти обараат цена. Ако се отвори оглас, ќе стигне до тоа луѓе да се нудат да платат, плус да отворат задграничен комитет дома. :D
Ако имаат силни докази ништо не ги спасува, џабе партиски судови посебно кога и они се под присмотра на надворешниот фактор.
И јас знам дека ова дпмне-овска машинерија е моќна ама само за наши услови тука, ама не треба ни да ги преценуваш Грујо не е Путин а ни Македонија не е Русија. Како ќе свират од надвор така ќе играат, ете ќе видиш на наредниве избори дека ретко кој од доскорешниве функционери вмешани во аферите за криминал, корупција итн ќе биде воопшто на изборна листа..
Ок тогаш, останува да почекаме и да видиме.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Ми го зема зборот....
Па, има тука една многу клучна работа. Јас викам дека дури и да се докаже дека Груевски зел 15 милиони од Кинезите, имал плац на Водно или им ебал матер на Торбешите, тоа нема да го смени мојот став за него. Затоа што не ми е битно.

Ти од друга страна, тврдиш дека се залагаш за правда и се што иде со нејзе, ама ваму цитираш криминалец како аргумент.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.559
Поени од реакции
5.821
Па, има тука една многу клучна работа. Јас викам дека дури и да се докаже дека Груевски зел 15 милиони од Кинезите, имал плац на Водно или им ебал матер на Торбешите, тоа нема да го смени мојот став за него. Затоа што не ми е битно..
Добро. Доволно е.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom