Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
а ние цело време си мислевме дека тој вистински застанува зад националните интереси
Сплетките му се генијални и налудничави во исто време. Не сум сигурен ама ова е изгледа пред да го затворат Шиповиќ. По секоја цена ја изгради палатата, а сега нема да може да ужива во неа:place::place:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.002
Сплетките му се генијални и налудничави во исто време. Не сум сигурен ама ова е изгледа пред да го затворат Шиповиќ. По секоја цена ја изгради палатата, а сега нема да може да ужива во неа:place::place:
Може да се земе статутот на ВМРО ДПМНЕ и една по една точка со примери да се покаже дека он праи обратно.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Случајно на Сител фатив кампања од ДПМНЕ од еден младич како трча низ празни полиња низ улици се качува по карпи... Али ја погодиле кампањава ДПМНЕ алал да им е, младичот ги симболизира младите од Македонија како бегаат, овој јадниов трчајки на нозе избега од Македонија.
Па на раце на не сакаш да трча?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Очигледно под маската на офшор фирми има и видни европјани кои се вмешани во Македонските валкани работи па затоа заев со помош на чадорот и сјо не може да успее во намерата
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=8934F150B496D14CAACA921B9F97A534
назад на темата за СЈО и прислушкувани разговори
МВР и СЈО ништо не мрднаа со прст
Малку е СЈО за овие арамии,
да се собери ЦИА, КГБ Мосад, ФБИ, УДБА, Секуритате, Сигурими... нема да стигнат сите незаконитости и криминали на власта да ги разрешат.
Нема снимен разговор без најмалце прекршени 5 членови од некој закон.
СЈО нек одбере најголемите криминали нек ги обвини нек добијат долги робии а со останати ситници нека не се занимава, мора да оди напред Македонија.
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
428
Поени од реакции
582
Очигледно под маската на офшор фирми има и видни европјани кои се вмешани во Македонските валкани работи па затоа заев со помош на чадорот и сјо не може да успее во намерата
А да прочиташе до крај пред да коментираш?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.002
Овде Заев на митинг збори за необјавените бомби изглеа:
"...Да дојде и да ме праша за сѐ што сака. И за жолти комбиња, ама да го прашам за тоа што не смеев и не си дозволив да го објавам за тој знае што...."
А во врска со нив, никад нема да му простам што не ги објавува тие за Смилковско.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Малку е СЈО за овие арамии,
да се собери ЦИА, КГБ Мосад, ФБИ, УДБА, Секуритате, Сигурими... нема да стигнат сите незаконитости и криминали на власта да ги разрешат.
Нема снимен разговор без најмалце прекршени 5 членови од некој закон.
СЈО нек одбере најголемите криминали нек ги обвини нек добијат долги робии а со останати ситници нека не се занимава, мора да оди напред Македонија.
Ситници како... двојазичност и федерализација?
Но така е, како викаше таа бабата - ајде Бранко да дојде, па да одимо напрет.

Абе тапа нешто кампањиве и на двете страни.
Слаба енергија, мртвило.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Каква диверзија, пастирот нарачувал шамари наводно за одбрана на црвка а целта било да си ја изгради раскошната палата #КаковКрај

Ликот ми е познат од некаде...
Screenshot_1.png

Ми текна.

1:29
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Овде Заев на митинг збори за необјавените бомби изглеа:
"...Да дојде и да ме праша за сѐ што сака. И за жолти комбиња, ама да го прашам за тоа што не смеев и не си дозволив да го објавам за тој знае што...."
А во врска со нив, никад нема да му простам што не ги објавува тие за Смилковско.
И јас сакам да ги слушнам тие бомби, но кажи ми што е попаметно граѓанска војна или тивка разрешница и да си го добија заслуженото овие мафијаши?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Овде Заев на митинг збори за необјавените бомби изглеа:
"...Да дојде и да ме праша за сѐ што сака. И за жолти комбиња, ама да го прашам за тоа што не смеев и не си дозволив да го објавам за тој знае што...."
А во врска со нив, никад нема да му простам што не ги објавува тие за Смилковско.
Никад нема да ги слушнеме тие, а и подобро е за сите нас мислам, бидејќи вака како што кажува Заев од околу, изгледа нарачателот не е тој што го фатија.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Каква диверзија, пастирот нарачувал шамари наводно за одбрана на црвка а целта било да си ја изгради раскошната палата #КаковКрај

За жал малку луѓе го сфатија ова на самиот прес на СЈО. После тоа и Јанева во емисијата 360 степени објасни дека суштината на тоа обвинение се лукративни намери поради кои се нарачани протестите и шамарите, а самите шамари, не дека не се кривично дело, ама се во сенка на огромниот финансиски криминал. Мило ми е што биле испитувана и фирмата за урбанизам, која црно на бело го нанела криминалот на хартија и конечно да се размрдаат пониските, послушнички, бескичмени ешалони од целиот криминален скелет на чиј врв е паторот.[DOUBLEPOST=1479850259][/DOUBLEPOST]
Ликот ми е познат од некаде...
Прегледај го приврзокот 160314

Ми текна.

1:29
Истата смрдена облека му е за секој партиски скуп, ко генералине што имаат парадни униформи, со таа разлика што од овој и шугави кучиња бегаат - уште еден израз на "благосостојбата" во која живеат овие најниски форми на живот.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.002
Никад нема да ги слушнеме тие, а и подобро е за сите нас мислам, бидејќи вака како што кажува Заев од околу, изгледа нарачателот не е тој што го фатија.
Да и ја така имам чуено, дека извршителите се тие, но нарачателот...
 
Последно уредено:

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Македонско судство 101- еве на кого треба СЈО да му пушта предмети за "фер" судење...суратот бе ич не му е како на чесен човек.

http://a1on.mk/wordpress/archives/671574

Претседателот на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски зад себе има богато криминално досие уште од средношколските денови, а евидентиран е и пред единаесет години за кривично дело “насилство“.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom