Ако во човекот има душа, тогаш каде се наоѓа таа?

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.660
Поени од реакции
11.693
не бе тоа што се цитирам е ако треба нешто да дообјаснам,или ако осетам импулс дека нешто би можел лошо да разбереш па да те отргнам од погрешна насока :P
Немој, не објаснувај аман... :)
Ок е се... тука се расфрламе со постови... и доста е...
Си кажавме за душата, си искоментиравме што мислиме за постовите изнапишани и доста е.
„Мудрости“ од ваков тип, не благодарам.
Остани со здравје и пронаоѓањето на душата по патот кон апсолутот... ;)
 
Член од
25 август 2010
Мислења
179
Поени од реакции
23
Немој, не објаснувај аман... :)
Ок е се... тука се расфрламе со постови... и доста е...
Си кажавме за душата, си искоментиравме што мислиме за постовите изнапишани и доста е.
„Мудрости“ од ваков тип, не благодарам.
Остани со здравје и пронаоѓањето на душата по патот кон апсолутот... ;)
абе лошо си ме разбрал не дека ја треба да патувам кон нешто што ја сум,само некогаш не сум бил свесен за тоа :P
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Знам... за жал.... :pos:
Кроули претерал со давање кибрити и динамити на профните... си знаел тој дека 70% ќе се разнест 13% ќе успеат, другите ќе бладаат во врска со неговите зборови и симболи:D
HIPnoticHOPkill да не сакаше мене да ме цитираш или некој друг? Сам себе се цитираш и си реплицираш? Имаме ум бесконечен, но не трпи бладање ;) Извини...
Апсолут, време, простор уште да ми рокнеш едно трансче(така прават тука вистинските познавачи на езотеријата, метафизиката, праксите) за да бидеме сите во една душа, онаа нормално на апсолутот и да излеземе од временската рамка која е ограничување на душата да се спои со апсолутот и свеснота на целокупната апсолутност на оваа инкарнација да биде дематеријализација на зборот преку мисла во бесконечност... Тоа е душа! :eek:
Ма све је ово конфузија у координатном систему... :facepalm:

Инаку...
Душата на човекот е кај човекот. :sneaky:
Еве ти малку езотерија преточена во звуци https://www.youtube.com/watch?v=L-1fSFm7R4Q :)
Ама не е транс хахахх
Инаку кога сме кај душата....http://www.bioresonant.com/bio.html не е лошо да се прочита ова....како за почеток.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.660
Поени од реакции
11.693
абе лошо си ме разбрал не дека ја треба да патувам кон нешто што ја сум,само некогаш не сум бил свесен за тоа :P
Абе да, разбирам сега си свесен и си едно со апсолутот и душата не ти е само во тел-ото ами е и надвор од него како несвеснота шара бара - де во телото кога си несвесен, де во бесконечноста како свесен...
Слично како што Аврам станувал апсолут зборувајќи со Богот од Синај?
:гик:
--- надополнето: 27 јуни 2013 во 00:05 ---
Абе бегај таму, од тебе одамна не кликам ништо. Се е „наука“ и „вистина“ :) Не можам до толку :)
 
Член од
25 август 2010
Мислења
179
Поени од реакции
23
Абе да, разбирам сега си свесен и си едно со апсолутот и душата не ти е само во тел-ото ами е и надвор од него како несвеснота шара бара - де во телото кога си несвесен, де во бесконечноста како свесен...
Слично како што Аврам станувал апсолут зборувајќи со Богот од Синај?
:гик:
абе уште сум свесен ја за телото за тоа дека сеа пред мене глеам компјутер и за моментот кога осекам допир со копчињата од тастетурата на екранот се појавуват букви ама во исто време можам да си го објаснам моето постоење во овој материјален свет односно да ги разберам гранките кој се во овој материјален свет преку бездната се до коренот во духовниот свет на еин соф
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Абе бегај таму, од тебе одамна не кликам ништо. Се е „наука“ и „вистина“ :) Не можам до толку :)
Тоа си е твоја работа........ги имаш на располагање можеби најдобрите два линка у задњи 5 год....ама то ти е.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.660
Поени од реакции
11.693
абе уште сум свесен ја за телото за тоа дека сеа пред мене глеам компјутер и за моментот кога осекам допир со копчињата од тастетурата на екранот се појавуват букви ама во исто време можам да си го објаснам моето постоење во овој материјален свет односно да ги разберам гранките кој се во овој материјален свет преку бездната се до коренот во духовниот свет на еин соф
Mа секако не се сомневам јас, кабалата е одлична работа за објаснување на тоа... :)
Бездната а? Ја помина? :) Сигурно си 26 години! Бидејќи под тие години нема шанси да си ја поминал Бездната бидејќи името IHVH=26!

Но, реално евреите имаат добри теории и пракси за духот. Четири светови, 7 палати, раслојување на духот до тој степен што поеќе не знаеш од кај си почнал.
Не знам до кај со праксите, но по муабетот, некако не ми штимаш...
--- надополнето: 27 јуни 2013 во 00:11 ---
Тоа си е твоја работа........ги имаш на располагање можеби најдобрите два линка у задњи 5 год....ама то ти е.
Кликнав на линкот. Оди купи си Bioresonant Chakra Shirts од линкот што ми го пушти и пушти си електронска музика и спознавај си ја душата додека гледаш во сонце. Аман со твоите „Најдобри“, смени си ја матрицата за „најдобри“ работи во твојот живот. У задљи 5 години ако ова ти е нај... :(
Те спасува она „можеби“... :)
 
Член од
25 август 2010
Мислења
179
Поени од реакции
23
Еве ти малку езотерија преточена во звуци https://www.youtube.com/watch?v=L-1fSFm7R4Q :)
Ама не е транс хахахх
Инаку кога сме кај душата....http://www.bioresonant.com/bio.html не е лошо да се прочита ова....како за почеток.
добро ова музичево ова за душава ке го разгледам ама не сеа идам да спијам утре ако не заборавам значи требало да го прочитам и ке го прочитам.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.660
Поени од реакции
11.693
добро ова музичево ова за душава ке го разгледам ама не сеа идам да спијам утре ако не заборавам значи требало да го прочитам и ке го прочитам.
Bodhidharma момак бре...

Ете, ве осеќам јас вас двајцата... :) Електронска музика, шарени бои, хаику-наука измешана со по некој есеј со симболи и нивно објаснување и ете ја душата, ту свесна ту несвесна, ту апсолут ту во човекот...

Абе одете читајте ги евреите :) Науката нема да ви ја најде душата, ќе ве залаже да гледате електрони и импулси по екраниве :) Се научивте на жици и струја и сега мора се д влезе во тој систем...
Дечишта низаедни :)

Кај евреите имате и испреплетување на духот со мисловниот апарат кај човекот... не бидете мрзи, читајте, не гледајте клипчиња... Тие ги прават луѓе како вас! Или како нас :)
 
Член од
25 август 2010
Мислења
179
Поени од реакции
23
Mа секако не се сомневам јас, кабалата е одлична работа за објаснување на тоа... :)
Бездната а? Ја помина? :) Сигурно си 26 години! Бидејќи под тие години нема шанси да си ја поминал Бездната бидејќи името IHVH=26!

Но, реално евреите имаат добри теории и пракси за духот. Четири светови, 7 палати, раслојување на духот до тој степен што поеќе не знаеш од кај си почнал.
Не знам до кај со праксите, но по муабетот, некако не ми штимаш...
--- надополнето: 27 јуни 2013 во 00:11 ---


Кликнав на линкот. Оди купи си Bioresonant Chakra Shirts од линкот што ми го пушти и пушти си електронска музика и спознавај си ја душата додека гледаш во сонце. Аман со твоите „Најдобри“, смени си ја матрицата за „најдобри“ работи во твојот живот. У задљи 5 години ако ова ти е нај... :(
Те спасува она „можеби“... :)
у претходна инкарнација ја поминав бе брат сеа неам потреба да ја поминувам а праксите ги учев од лугето што ја донесоа кабалата во европа уште пред 2000 и нешто години ама за подетални информации не би можел да ти кажувам затоа што ке ти кажам работи што и нема потреба да ги кажам
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.660
Поени од реакции
11.693
у претходна инкарнација ја поминав бе брат сеа неам потреба да ја поминувам а праксите ги учев од лугето што ја донесоа кабалата во европа уште пред 2000 и нешто години ама за подетални информации не би можел да ти кажувам затоа што ке ти кажам работи што и нема потреба да ги кажам
:facepalm:

Е така е :) Знаев јас дека има тајни хип хоп мајстори во Македонија кои знаат премногу но не можат ништо во врска со тоа.
Јас одамна велев во мојата книга тие се меѓу нас, родени пак од мајки од село, и татковци комити, но душата им е стара и е едно со апсолутот...

И ете те тебе... сигурно знаеш зошто евреите ја поделија душата на толку делови и по која логика... не мора да кажам нели? Евреин си, тоа ти е во крвта, сето тоа знаење кое го чуваат евреите за своите...
Ти си сигурно Лурија роден пак... или грешам?
 
Член од
25 август 2010
Мислења
179
Поени од реакции
23
Ете, ве осеќам јас вас двајцата... :) Електронска музика, шарени бои, хаику-наука измешана со по некој есеј со симболи и нивно објаснување и ете ја душата, ту свесна ту несвесна, ту апсолут ту во човекот...

Абе одете читајте ги евреите :) Науката нема да ви ја најде душата, ќе ве залаже да гледате електрони и импулси по екраниве :) Се научивте на жици и струја и сега мора се д влезе во тој систем...
Дечишта низаедни :)

Кај евреите имате и испреплетување на духот со мисловниот апарат кај човекот... не бидете мрзи, читајте, не гледајте клипчиња... Тие ги прават луѓе како вас! Или како нас :)
брат ја искрено сеа ни евреи ти читам ни па се замарам со читање на книги ја си ја читам книгата на животот некат нешто ке прочитам на пост на кајгана и ке ми даде одговор на некое прашање во моментот, некој одговори ми се појавуваат како мој мисли нешто ке видам на клипче некој одговор ке добијам од продавачката на пазар нешто ке ги прашам овие кабалистиве што ги знам па и они нешто ке ми кажат и така, коа еднаш ке стигнеш до таа фрекфенција коа одговорите ги наогаш преку себе ке баталиш и читање книги и глупости разни и свашта а иначе за електронскава музика што знам порано на транс журки праев таблети а од таблети имаш ефект на заљубување у лугето околу тебе во музиката и така ја засакав и електронската музика и ок е да ти кажам право
 
Член од
25 август 2010
Мислења
179
Поени од реакции
23
:facepalm:

Е така е :) Знаев јас дека има тајни хип хоп мајстори во Македонија кои знаат премногу но не можат ништо во врска со тоа.
Јас одамна велев во мојата книга тие се меѓу нас, родени пак од мајки од село, и татковци комити, но душата им е стара и е едно со апсолутот...

И ете те тебе... сигурно знаеш зошто евреите ја поделија душата на толку делови и по која логика... не мора да кажам нели? Евреин си, тоа ти е во крвта, сето тоа знаење кое го чуваат евреите за своите...
Ти си сигурно Лурија роден пак... или грешам?
не не брат не сум евреин и што е уште почудно ни од евреи сум учел ама ете сум ја учел кабалата од тие што ја донеле у европа,а иначе поделена е на 125 дела односно 125 нивоа на корекција или грешам ?
--- надополнето: 27 јуни 2013 во 00:29 ---
не не брат не сум евреин и што е уште почудно ни од евреи сум учел ама ете сум ја учел кабалата од тие што ја донеле у европа,а иначе поделена е на 125 дела односно 125 нивоа на корекција или грешам ?
можеби мислипш на 620те дела на совршеност кој ги достигнува по корекцијата биди малце поконкретен јеботе
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.660
Поени од реакции
11.693
не не брат не сум евреин и што е уште почудно ни од евреи сум учел ама ете сум ја учел кабалата од тие што ја донеле у европа,а иначе поделена е на 125 дела односно 125 нивоа на корекција или грешам ?
Наброј ми 31 дел и ќе ти кажам дали си грешка или не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom