Аквариумски риби (општи дискусии)

Член од
21 август 2009
Мислења
123
Поени од реакции
49
Член од
21 август 2009
Мислења
123
Поени од реакции
49
ima taa grupa web adresa ili nekoj e-mail
Нема веб страна ниту маил. пиши си на групата и ќе се најде некој ке ти одговори.
тука се чисто собрани љубители на акваристиката, почетници , искусни. Би се нашол некој што ја има тревата па ќе си се договориш дали на поклон или ќе си ја купиш :D
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
@vladok ti najdov od trevata, samo posle vtornik ke mozam da ja zemam

Sent from my E2003 using Tapatalk
Фала ти другар:aplauz:, од каде можам да ја земам и колку ти должам
:zver:[DOUBLEPOST=1482244893][/DOUBLEPOST]
@vladok ti najdov od trevata, samo posle vtornik ke mozam da ja zemam

Sent from my E2003 using Tapatalk
Фала ти другар:aplauz:, од каде можам да ја земам и колку ти должам
:zver:
 
Член од
21 август 2009
Мислења
123
Поени од реакции
49
Фала ти другар:aplauz:, од каде можам да ја земам и колку ти должам
:zver:[DOUBLEPOST=1482244893][/DOUBLEPOST]

Фала ти другар:aplauz:, од каде можам да ја земам и колку ти должам
:zver:
Утре ќе се пишам со девојчето од кај што треба да ја земам па ќе ти кажам, а за дужење најверојатно нема да бара пари..

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
ок,ако не јас и ти ќе пиеме кафе негде у н.лисиче
утре-четрврток после 20 часот
поздрав
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
Што бидна со тревата?, или нема се исушила :popce:[DOUBLEPOST=1482932948][/DOUBLEPOST]идеја за позадина на задно и странични стакла на аквариум.
огледало? црна хартија, фолија, колаж хартија од големите?
 
Последно уредено:
Член од
21 август 2009
Мислења
123
Поени од реакции
49
Што бидна со тревата?, или нема се исушила :popce:[DOUBLEPOST=1482932948][/DOUBLEPOST]идеја за позадина на задно и странични стакла на аквариум.
огледало? црна хартија, фолија, колаж хартија од големите?
Извини, заборавив да ти пишам. Девојчето ме извиси, ме избегаваше сеа и ме блокирала на фб...

За позадина доколку ти е страната до ѕид стави црна или синА фолија, а ако не е остај ја нека се гледаст и од страна рибите :). А можеш и 3д позадина да направиш со стиропор или залепи камења директ на стакло. Инаку јас сум против позадини ич не ги сакам :) извини уште езнаш за тревата.

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
Извини, заборавив да ти пишам. Девојчето ме извиси, ме избегаваше сеа и ме блокирала на фб...

За позадина доколку ти е страната до ѕид стави црна или синА фолија, а ако не е остај ја нека се гледаст и од страна рибите :). А можеш и 3д позадина да направиш со стиропор или залепи камења директ на стакло. Инаку јас сум против позадини ич не ги сакам :) извини уште езнаш за тревата.

Sent from my E2003 using Tapatalk



srekna nova godina

uzivaj be nema gajle

ke se najde
od kade da najdam crna samolepliva folija ili da zalepam ogledalo na zadnata strana na akvariumot
 
Член од
14 јули 2012
Мислења
71
Поени од реакции
15
Мислам дека се викаше графохартија продавницата. Се наоѓа некаде пред вучко кај универзална. Треба и јас да си набавам за мене.
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
ми треба совет, имам златна рипка скоро 8 месеци, од пред неколку дена ја приметив дека тешко плива надолу и одма се исфрла на површина, инаку до средина од аквариумов нема проблем со пливање, уредно јаде , мислам дека е проблем со меурот, аквариумот е помал 10 л немам пумпа,но редовно третина преседена вода менувам на 3 дена, еднаш месечно го чистам, некој лек дали има што можам да го набавам?
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
Извини, заборавив да ти пишам. Девојчето ме извиси, ме избегаваше сеа и ме блокирала на фб...

За позадина доколку ти е страната до ѕид стави црна или синА фолија, а ако не е остај ја нека се гледаст и од страна рибите :). А можеш и 3д позадина да направиш со стиропор или залепи камења директ на стакло. Инаку јас сум против позадини ич не ги сакам :) извини уште езнаш за тревата.

Sent from my E2003 using Tapatalk
kako da zalepam kamenja na stakloto na akvariumot, so sto??

DSC_0065.jpg DSC_0066.jpg [DOUBLEPOST=1483629812][/DOUBLEPOST]
kako da zalepam kamenja na stakloto na akvariumot, so sto??

DSC_0065.jpg DSC_0066.jpg
DSC_0065.jpg DSC_0066.jpg
 
Член од
21 август 2009
Мислења
123
Поени од реакции
49
Јас имав т.е така го купив аквариумот камењата беа со силикон залепени за стаклото ама извадив одма тоа... Иди во декспорт прашај мислам дека имаат фолија. Или во Јоди (продавница за бои и лакови) гледав пластифицирана хартија самолеплива околу 100 денари 100цм на 50цм и тоа разни бои

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Дечки пак јас со прашање. Проблемот со зелена водата го решив. Го исчистив сет аквариум, ставив алгостоп, и не позелене пак бистра си е водата. Е сега пошто имам само моли (molly fish) која рипка живее во слични услови со нив да разбијам монотонија малце. Eптен ми се намножија овие.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom