Аквариумски риби (општи дискусии)

Член од
21 август 2009
Мислења
123
Поени од реакции
49
Може ли да ми кажете како да ја тестирам ph вредноста на водата и како да ја исчистам водата ако има многу амонијак и други токсини
Имаш ph тестери во делфин, декспорт и немо. Или да си порачаш од али дигитален пх тестер. Чистење на водата е редовна промена 25-30% од водата, доколку се сомневаш дека е премногу загадена смени од 50 до 70 % стоена вода

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
Член од
14 јули 2012
Мислења
71
Поени од реакции
15
3pi0, а што мислиш за циклидиве што ги набројав горе, ќе можат ли во чешмовача? Да не биде да ги малтретирам и нив и мене.
 
Член од
21 август 2009
Мислења
123
Поени од реакции
49
3pi0, а што мислиш за циклидиве што ги набројав горе, ќе можат ли во чешмовача? Да не биде да ги малтретирам и нив и мене.
Незнам, немам искуство со циклиди

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
520
Поени од реакции
670
Фала 3pi0. А да не знаеш случајно колку се?
3pi0, а што мислиш за циклидиве што ги набројав горе, ќе можат ли во чешмовача? Да не биде да ги малтретирам и нив и мене.
078/699-661 јави се, све ќе ти биде објаснето и што може ќе ти биде помогнато.

Sent from my Huawei P9
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Ме интересира каде може да купам аквариум до 40 литри, да биде квалитетно изработен со капак а воедно да има приступачна цена?
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
Види по петшоповите
кај соборната црквата во центар,
амазон ти е карши грчка амбасада и кај млечен ресторан капиштец,

немо е малку посоленка со цените
 
Член од
21 август 2009
Мислења
123
Поени од реакции
49
Ме интересира каде може да купам аквариум до 40 литри, да биде квалитетно изработен со капак а воедно да има приступачна цена?
Делфин изработува многу квалитетни аквариуми, се наоѓаат позади Веро во Аеродром. Може да ти изработат според димензии, а имаат и фабрички комплети со осветлување и филтрација.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
Менувам анцитрус мажјак чуван три години, за помали анцитруси, или за еден помал анцитрус и два чистачи за песок
 
Член од
21 август 2009
Мислења
123
Поени од реакции
49
Менувам анцитрус мажјак чуван три години, за помали анцитруси, или за еден помал анцитрус и два чистачи за песок
Одне си го во декспорт ке ти дадат мал анциструс

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
имам гупа женка :цицки:и има малечки во неа,има црно на долниот дел од телото.
Ја ставив во ведилка пред една недела, роди само едно малечко и толку.

Дали уште да ја чувам во ведилка или да ја вратам назад во аквариумот.
може ли да има разлика во временскиот перид на раѓање на малечки

 
Член од
21 август 2009
Мислења
123
Поени од реакции
49
имам гупа женка :цицки:и има малечки во неа,има црно на долниот дел од телото.
Ја ставив во ведилка пред една недела, роди само едно малечко и толку.

Дали уште да ја чувам во ведилка или да ја вратам назад во аквариумот.
може ли да има разлика во временскиот перид на раѓање на малечки

Кога го виде малото? Ако е денес остај ја може да роди уште. Најубаво да познаеш по стомакот ако е како издишан балон нема веќе, ако е уште како надувана ќе раѓа.

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
малото го роди уште во петокот или во сабота не сум сигурен, од тогаш е во ведилка стомакот и е надувам уште има црно над опашката
 
Член од
21 август 2009
Мислења
123
Поени од реакции
49
малото го роди уште во петокот или во сабота не сум сигурен, од тогаш е во ведилка стомакот и е надувам уште има црно над опашката
:/ незнам стварно... Обично за ден ги раѓаат сите, а знаат и прерано да ги родат мртви не оформени од стрес. И мене ми раѓале по мин 10 комада, ама 1 да роди не ми де случило.. Прости се од другите и пуштија женката, ако роди нека ги изедат. Како и да е за месец дена пак ќе имаш помладок

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
ќе ја почувам до понеделник, па за Св Никола свечено ќе ја пуштам назад ;)

белким :semolam:нема да рикне до понеделник :popce:

поздрав и пријатно попладне[DOUBLEPOST=1481814699][/DOUBLEPOST]планирам здравје да појдам у сабота или од понеделник до немо да побарам демерсус или некоја пловечка тревка

знаеш ли некој што има такви тревки за да купам од него , не знам да не се скапички во немо

;)(y)
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
дали има некој информации каде во скопје можам да купам треви што плутаат по површината на водата
демерсус....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom