Автомобили во размер

С

Спенсер

Гостин
Не собирам, но ги имам многу. Имам 2 мини мориса, 2 формули, фичо бело, BMW црвено кабриолет незнам што точно, корвета и една бела спортска со плави линија на средина(ако му текне на некој како беше нека каже). Ова се од големите. А од мали имам преку 150-200. Вклучувајќи и лондонско такси, едно ферари кое беше многу ретко(за жал без гуми остана) корвети, џипови, камиони и два автобуси.
Една групна сликичка, ако не те мрзи :)
 
S

Shellshock nam67

Гостин
имам hummer 34974.jpg h1 војничка верзија кој е заинтересиран го продавам цена 600 денари :)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
S

Shellshock nam67

Гостин
Пиши подетално, кој размер е, кој производител, во каква состојба е, слика стави...
размер 1/27 маисто производител ево и слики од него DSC00691.jpg DSC00692.jpg ако си заинтересиран пиши ми на пп поздрав :helou:
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Една групна сликичка, ако не те мрзи :)
Не ме мрзи,само треба да ги вадам од кеса. Моите ми викаат: Сине, незнаеш што пари фрливме за овие количко. А и стварно една кошташе по 100 и нешто мислам. Имав 3 кеси со мали колички, но 2 се во подрум, а една на тераса. Ќе видам дали можам да ги извадам сите 3 или само 1. А за тие најголемите коли 2 незнам кај ми се. А другите ќе ги побарам мислам дека знам каде се
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
KAKO DA STAVAM SLIKA POMOS ????? :D daj fb kvik

--- надополнето ---

kako da stavam slika pomos ? :D kvik daj fb ili email
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
ехехе коа ке ми текне ко помал со татко ми у тинексот у Ѓорче имаше цела полица со бураго колички у неделата по 5-6 ми купуваше имав разни од тркачки буби, до мини мориси хамери, полициски италијански алфи ромео, корвети поршиња ехехе.. сеа брат ми салата ги праи пола и поише од нив ми се уништени..
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Јас имам правено макети од автомобили во размер 1-20 од лим, лак, картон, хартија стиропор, плута, алуминиумска фолија и такви работи. Се на се имаа околу 300 делчиња и ми требаше барем 2 недели да направам едно.



 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
BRAVO SAJSIGA ... kako da stavam slika ?
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Преку http://imageshack.us/

Кликаш Browse ја наоѓаш сликата каде е на компјутер, кликаш Open потоа Upload Now.

Почекаш малку и долу ќе ти се отвори Links to share your image. Копирај го тоа Forum Code тука.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Еј баш ми направивте кејф дека најдов (т.е. ме наведоа тука) една ваква тема за diecast модели. Вака, имам едно дваесетина модела (1/18) воглавно Maisto и Bburago, а имам и нешто Autoart, UT, Kyosho, Jada toys. Повекето ми се модифицирани (колку што можам) бидејки нема кај нас алат а и делови, се мора од надвор. Ај да ги сликам па ке ставам нешто тука. Поздрав.
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Баш ме интересира кои модели ги имаш, дај да видиме некое сличе од капиталците :)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Еве нешто набрзина зошто немам многу време во моментов да сликам, значи во моментов работам на Porsche 911 (993) Bburago, поточно на моторот. Додадов компресор, каиши, кабли, induction филтер, oil cooler, итн... значи работено по вистински 1/1 модел.










А за колекцијата, ке биде, набрзо :helou:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Еве нешто набрзина зошто немам многу време во моментов да сликам, значи во моментов работам на Porsche 911 (993) Bburago, поточно на моторот. Додадов компресор, каиши, кабли, induction филтер, oil cooler, итн... значи работено по вистински 1/1 модел.

А за колекцијата, ке биде, набрзо :helou:
Браво, браво... требало место Warning! да пишиш Achtung! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom