Автомобили во размер

Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
мераба... фино изгледаат сите, освен фичото.. некако позади е утнато... јас имам едно фичо... тегет, и вратите му се отвараат... некако е поубаво од ова... а инаку е купено од рамстор...
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
53
Поени од реакции
5
slika 028.jpg slika 023.jpg slika 030.jpg slika 024.jpg slika 029.jpg Lexus IS300, BMW Z8, i BMW 3ka ali interesno e sto e golemo kolku polovina od maliot prst.
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
53
Поени од реакции
5
мераба... фино изгледаат сите, освен фичото.. некако позади е утнато... јас имам едно фичо... тегет, и вратите му се отвараат... некако е поубаво од ова... а инаку е купено од рамстор...
Абе и на ова му се отвараат и све е ок. Од истата фирма е и твоето. Иначе иам една голема Chevrolet Impala '63. Бела, голема, кабрио, лимузина. Ќе ја сликам, сеа неам апарат у моментов а нејќам со телефон. Седеше у една книжара може една година никој не ја сакаше и ја купив.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Дај подетални информации за фиќото. Производител, размер, цена, од кај го зеде...?
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
53
Поени од реакции
5
Дај подетални информации за фиќото. Производител, размер, цена, од кај го зеде...?
Размер 1/43, производител, па пишуе некаков си HongWell. Иначе пред неколку години ги продаваа сегде значи у секоја трафика ги имаше. А сега задњи пут видов у новото веро, баш у веро маркетот. За цена не се сеќавам не било повеќе од 200-250 денари. Производителов не го знам стварно, а прави убави макети и тоа BMW-то малецкото 3ката е од истиот производител.
 
С

Спенсер

Гостин
Само што се вратив од Веро,ова новото што е... Има прилично голем рафт за вакви колични,но слабо избор... хонди хонди,поршиња поршиња,по некое џипче... само тоа... БМВ барав јас,не најдов... има од 150тина денари,па се до камионите кои беа 600-700... за камиони има 3 марки само,од можно ~7-8,... да се надеваме ке го зголемат изборот :)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Само што се вратив од Веро,ова новото што е... Има прилично голем рафт за вакви колични,но слабо избор... хонди хонди,поршиња поршиња,по некое џипче... само тоа... БМВ барав јас,не најдов... има од 150тина денари,па се до камионите кои беа 600-700... за камиони има 3 марки само,од можно ~7-8,... да се надеваме ке го зголемат изборот :)
Сакаш да кажиш во Џамбо беше? Читај малце наназад и ќе видиш мислење за моделите шо ги има во џамбо.
 
С

Спенсер

Гостин
Сакаш да кажиш во Џамбо беше? Читај малце наназад и ќе видиш мислење за моделите шо ги има во џамбо.
ааа да... нечинат значи :) и слабо избор многу... камиони барем имаше :) на други места,незнам каде има/
 
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
Само што се вратив од Веро,ова новото што е... Има прилично голем рафт за вакви колични,но слабо избор... хонди хонди,поршиња поршиња,по некое џипче... само тоа... БМВ барав јас,не најдов... има од 150тина денари,па се до камионите кои беа 600-700... за камиони има 3 марки само,од можно ~7-8,... да се надеваме ке го зголемат изборот :)
Дали има фичо во Џамбо или новото Веро и која цена е ако ти текнува? Или препорачај продавница од каде што може да се купи фичо. Поздрав
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Освен таму го има и во Рамстор и супермаркетите на Тинекс - цена од 315 - 350 со тоа што во Веро е најскапо мислам.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
144
Поени од реакции
7
Дали има фичо во Џамбо или новото Веро и која цена е ако ти текнува? Или препорачај продавница од каде што може да се купи фичо. Поздрав
Јас си купив од бензиска на макпетрол ( Велес) фиќо 300 денари милсам дека ги има во сите бензиски на макпетрол
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
53
Поени од реакции
5
Само што се вратив од Веро,ова новото што е... Има прилично голем рафт за вакви колични,но слабо избор... хонди хонди,поршиња поршиња,по некое џипче... само тоа... БМВ барав јас,не најдов... има од 150тина денари,па се до камионите кои беа 600-700... за камиони има 3 марки само,од можно ~7-8,... да се надеваме ке го зголемат изборот :)
Aко толку мерак имаш на беемве нарачај од интернет нешто, еве налетав на вакво нешто многу кејф ми праи само од слики а камоли у живо.http://www.autoartmodels.com/web/product/en/692?antiCache=1305473392901F7B88975FCC422EC97EDF230BBE43231
На AutoArt е макетата у размер 1/18 и кошта 122 US $. Сеа незнам кои моделе ги сакаш од беемве т.е. од кои години, мене овие коцкициве од 90ти години ми се најубави.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Не собирам, но ги имам многу. Имам 2 мини мориса, 2 формули, фичо бело, BMW црвено кабриолет незнам што точно, корвета и една бела спортска со плави линија на средина(ако му текне на некој како беше нека каже). Ова се од големите. А од мали имам преку 150-200. Вклучувајќи и лондонско такси, едно ферари кое беше многу ретко(за жал без гуми остана) корвети, џипови, камиони и два автобуси.
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
Не собирам, но ги имам многу. Имам 2 мини мориса, 2 формули, фичо бело, BMW црвено кабриолет незнам што точно, корвета и една бела спортска со плави линија на средина(ако му текне на некој како беше нека каже). Ова се од големите. А од мали имам преку 150-200. Вклучувајќи и лондонско такси, едно ферари кое беше многу ретко(за жал без гуми остана) корвети, џипови, камиони и два автобуси.
da ne prodavas ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom