Автомобили во размер

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Minichamps почнуваат иста тактика како Maisto
1:18 Volkswagen VW Sharan 2010 Minichamps
110051001_n.jpg
1_110051001.jpg
1:18 Mercedes Benz GLK-Klasse Minichamps
1zu18_Mercedes-Benz_GLK-Klasse_Street_X204_iridiumsilbermet_MB_Minichamps_B66960316_17593_01.JPG
1zu18_Mercedes-Benz_GLK-Klasse_Street_X204_iridiumsilbermet_MB_Minichamps_B66960316_17593_06.JPG
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Minichamps почнуваат иста тактика како Maisto
1:18 Volkswagen VW Sharan 2010 Minichamps
Прегледај го приврзокот 87693
Прегледај го приврзокот 87694
1:18 Mercedes Benz GLK-Klasse Minichamps
Прегледај го приврзокот 87695
Прегледај го приврзокот 87696
Да, но Миничемпс е друга планета за Maisto, зборам за изработката и деталите.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Да, но Миничемпс е друга планета за Maisto, зборам за изработката и деталите.
Спореди фиат 500 од бураго и миничампс ќе видиш дека бурагото било поквалитетно од миничампс
Burago
48764_3.jpg 48764_5.jpg
Minichamps
41934_3.jpg 41934_5.jpg
A со таква политика миничампс не се далеку
 
Член од
10 мај 2012
Мислења
251
Поени од реакции
261
бубата и спачакот се 1 18 а другите 1 43
 

Attachments

Член од
10 мај 2012
Мислења
251
Поени од реакции
261
1 43[DOUBLEPOST=1395781959][/DOUBLEPOST]ne se site 1 43[DOUBLEPOST=1395782974][/DOUBLEPOST]:)
 

Attachments

Последно уредено:

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Спореди фиат 500 од бураго и миничампс ќе видиш дека бурагото било поквалитетно од миничампс
Burago
Прегледај го приврзокот 87767 Прегледај го приврзокот 87768
Minichamps
Прегледај го приврзокот 87769 Прегледај го приврзокот 87770
A со таква политика миничампс не се далеку
Во кој смисол мислиш поквалитетно ??
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Мислев на деталите ама на решетлите кај моторот бураго направиле утка
Сепак мислам дека Миничемпс го има подобро направено, види ги штоповите на пример. Плус на Бураго е во размер 1/16, што автоматски не одговара во 1/18 колекција и хромот им е стандардно катастрофа.

Моторот кај Миничемпс :
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
158
Поени од реакции
255
Спореди фиат 500 од бураго и миничампс ќе видиш дека бурагото било поквалитетно од миничампс
Burago
Прегледај го приврзокот 87767 Прегледај го приврзокот 87768
Minichamps
Прегледај го приврзокот 87769 Прегледај го приврзокот 87770
A со таква политика миничампс не се далеку
Burago-виот Fiat 500 е солидно направен, но не се сложувам дека е подобар од оној на Minichamps кој сепак е поквалитетен. Тука треба да се спомне и Fiat 500 L на Welly, кој исто така е прилично добро погоден и во некои работи и детали е подобар од Minichamps и обратно.
Е сега има и друга битна разлика, а тоа е дека Burago е во 1:16 размер, а Minichamps и Welly се 1:18 размер. Освен овие има и модел на Solido кој како и Burago е во размер 1:16, но за разлика од претходниве овде станува збор за постариот модел и кај него вратите се отварат обратно.
Кај Minichamps и Welly се работи за моделите 500 L, кај Burago за 500 F и 500 L, a kaj Solido za 500 D.
Инаку ги имам сите четири модела, плус Abarth(1:16 Burago), Abarth(1:18 Mondomotors) и караван верзијата Giardiniera(1:18 Norev).

сите заедно...


[DOUBLEPOST=1395836002][/DOUBLEPOST]
бубата и спачакот се 1 18 а другите 1 43
Абе, Андрејчо, што си правел со пеглицата, си ја унаказил.:tapp:
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
158
Поени од реакции
255
Гледам излегол број 2 од противпожарните возила, Nissan Terrano 2, цена 149 денари, а од број 3 па натаму мислам ќе бидат по 199 денари. Инаку од ZIL-от си купив 3 комада и сега имам цела противпожарна бригада :), а Nissan-от не го зимам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom