Автобуска несреќа во Бугарија

Член од
28 март 2006
Мислења
17.287
Поени од реакции
11.344
Нека почиваат во мир, страшно
Најмалку 46 лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа во која се запали македонски автобус на автопатот „Струма“, јави БГНЕС.
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
1.262
Поени од реакции
909
сочуство и од мене до близките на загинатите
по сите тв во Бугарија за тоа се збори .4 автобуси се вракали од истанбул за македонија последниот от нив е тој што се запалил.шоферот загинал на место и немало кој да отвори вратите ,само 7 се спасили 2 жени и 5 мажи во болница са со повреди но без опасност за животот. од загинатите има 12 деца .
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
10.246
Поени од реакции
15.880
туу со полоши вести не можеше да почне денов !!!
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
58
Поени од реакции
83
Последна инфорамција - Загинатите са главно албанци. Туристи вр'шташти се от Истанбул. Собственици на автобусната фирма са граждани на Македонија от албански произход.
 

SkimSkam

Орце Сељак
Член од
26 август 2021
Мислења
1.008
Поени од реакции
2.788
Трагедија упм. Греота бе изгинавме ко глинени голуби, види ова деца бе ццц. Да не искочи газдата на компанијава пак некој на ДУИ па да го бараат штекерот…абе со крв плаќаме што сме уцвикани полтрони и се плашиме стандарди да бараме.
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
1.262
Поени од реакции
909
Заев е во Бугарија патува кон местото ,се слушнал со еден от повредените во болница и он му кажал дека имало експлозија и автобусот се запалил додека се движели ,повекето луге спиели, успели да скршат прозор и да излезнат .
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
302
Поени од реакции
649
Без разлика на националност, деца се во прашање... страшна трагедија. 46 луѓе се многу за Кина за Индија, а не за кај нас. Огромна бројка е ова на настрадани, јас не знам некоја друга ваква несреќа на балканот со толкав број на жртви
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.568
Поени од реакции
6.592
Колку што разбрав сите хоспитслизирани се возрасни. Тоа значи дека сите деца загинале... Уфф каква трагедија упм, лесна им земја. Се надевам Бугарите ќе го истражат случајот убаво а не ко нашине што и нуклеарна хаварија ќе се обидат да скријат.
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
58
Поени од реакции
83
Заев е во Бугарија патува кон местото ,се слушнал со еден от повредените во болница и он му кажал дека имало експлозија и автобусот се запалил додека се движели ,повекето луге спиели, успели да скршат прозор и да излезнат .
Ако е така, може да е бомба, т.е. тероризам ?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
6.788
Поени од реакции
11.178
Колку што разбрав сите хоспитслизирани се возрасни. Тоа значи дека сите деца загинале... Уфф каква трагедија упм, лесна им земја. Се надевам Бугарите ќе го истражат случајот убаво а не ко нашине што и нуклеарна хаварија ќе се обидат да скријат.
Najdovme na koj da se nadevame za temelna istraga.
Kako i da e mn zrtvi se nema da go zabostat. U pm nemalo vakvo neso.
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
1.262
Поени од реакции
909
Ако е така, може да е бомба, т.е. тероризам ?
пол сат пред тоа имале пауза на бензинска, може гориво да се е запалило ако полнеле
Автоматски споено мислење:

бујар османи е во болницата пирогов кај повредените ке има изјава што му разкажали
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom