Авалон пак со изненадувања?

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Кај нас увек коа некој "изненадува", тоа е со име кое минимум пред деценија-две го достигнало врвот у кариера.
Иначе први пут коа беа Продиџи овде, тогаш беа баш пред да станат планетарно ултра популарни. И Моби беше у Силекс пред да стане поп.
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Продиџи беа 95та, 2005та, и сега еве најава ама колку е вистина ова... ќе видиме ;)
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
590
Поени од реакции
389
Значи ако е вистина продиџи дека ќе дојди 102.5% одам на нив ама картата соленка ќе е.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Кај нас увек коа некој "изненадува", тоа е со име кое минимум пред деценија-две го достигнало врвот у кариера.
Иначе први пут коа беа Продиџи овде, тогаш беа баш пред да станат планетарно ултра популарни. И Моби беше у Силекс пред да стане поп.
У право си, јас не памтам Авалон да донеле некоја актуелна група или пејач. Ги носат тие групи и пејачи кои веќе никој не ги шајкари. :D
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
У право си, јас не памтам Авалон да донеле некоја актуелна група или пејач. Ги носат тие групи и пејачи кои веќе никој не ги шајкари. :D
Дај не туку ми се правите вечни хејтери, помина времето на тоа.

На овој му поминало времето, на овој прескапа е картата, овој бил комерцијала.

И на лисицата и е кисело грозјето ако не може да го дофати.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.330
Поени од реакции
4.895
Јбг 2 миљона народ сме. Пола глуп, пола нема пари и немаат интерес овде да носат странски звучни имиња..кој ќе им иде да ги гледа и слуша?.. Се знае кај идат Софија, Белград и Загреб.... Кому му е дојдено до концерти ќе си иде кај комшиите.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Кај нас увек коа некој "изненадува", тоа е со име кое минимум пред деценија-две го достигнало врвот у кариера.
Иначе први пут коа беа Продиџи овде, тогаш беа баш пред да станат планетарно ултра популарни. И Моби беше у Силекс пред да стане поп.
Јас заминував на студии во Англија, кога Продиџи прв пат гостуваше во Скопје. Се сеќавам дека прочитав за нивниот настап тука во едно англиско музичко списание. Нешто беше во стилот дека Македонците одлепиле на Продиџи. :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Паааа, мислам дека Пинк и ПеесЦенти не беа донесени баш во нивни поодминати години. Мада, за воља на вистината, не сум ни 100% сигурен дека Аволон ги донесе.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Кај нас увек коа некој "изненадува", тоа е со име кое минимум пред деценија-две го достигнало врвот у кариера.
Иначе први пут коа беа Продиџи овде, тогаш беа баш пред да станат планетарно ултра популарни. И Моби беше у Силекс пред да стане поп.
Постојат исклучоци, пример ете Пеџа кажа за фифтисент, ја еве ќе спомнам за Guetta коа дојде беше у топ 3 на диџејмаг листата, башка тогаш му излезе и One Love албумот, исто и Fedde Le Grand лани на грин бич, R3hab исто сеа беше пред некое време, а мислам дека не е во залезот на кариерата, Армин пред 3-4 години дојде исто на грин бич, а он никогаш не е во одмината фаза од кариерата :D
Поголемиот дел од тие шо доаѓаат, да, во поодмината фаза од кариерата се, ама има и некои актуелни ѕвезди шо доаѓаат.

Него мене ова со Guetta само ме плаши да не е супститут на Nicky Romero. Ако настапот на Nicky Romero е 1000000% сигурен тогаш летово ќе биде прејако, а Guetta само бонус би бил :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Постојат исклучоци, пример ете Пеџа кажа за фифтисент, ја еве ќе спомнам за Guetta коа дојде беше у топ 3 на диџејмаг листата, башка тогаш му излезе и One Love албумот, исто и Fedde Le Grand лани на грин бич, R3hab исто сеа беше пред некое време, а мислам дека не е во залезот на кариерата, Армин пред 3-4 години дојде исто на грин бич, а он никогаш не е во одмината фаза од кариерата :D
Поголемиот дел од тие шо доаѓаат, да, во поодмината фаза од кариерата се, ама има и некои актуелни ѕвезди шо доаѓаат.

Него мене ова со Guetta само ме плаши да не е супститут на Nicky Romero. Ако настапот на Nicky Romero е 1000000% сигурен тогаш летово ќе биде прејако, а Guetta само бонус би бил :D
Да, знам за Гета, а и други врвни диџеи доаѓале у ек на слава, не е само он.
Мене ми беше муабетов за концертни настапувачи - бендови и поединци.
Од таа категорија најчесто доаѓаат имиња на кои им поминале петте минути одамна, иако има исклучоци и таму (Фифти , а и оние на плоштад коа беа од Телеком ПусиКетДолс ли беа или други едни такви...)
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Кога ќе чујам па дека некој диџеј имал концерт! :pos::pos::pos:

Енрике нема ни шеснаестина од харизмата на татко му, не знам кој го слуша. Продиџи не беа изненадување кога дојдоа деведесеттите во Скопје, а не па сега. Дури и тогаш, и тие шо слушаа народњаци, почнаа да слушаат Продиџи. :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Да, знам за Гета, а и други врвни диџеи доаѓале у ек на слава, не е само он.
Мене ми беше муабетов за концертни настапувачи - бендови и поединци.
Од таа категорија најчесто доаѓаат имиња на кои им поминале петте минути одамна, иако има исклучоци и таму (Фифти , а и оние на плоштад коа беа од Телеком ПусиКетДолс ли беа или други едни такви...)
хахахахааххаахахаха
Шугабејбс мислам дека беа, не Пусикет. Тие никад не биле у ЕК на слава :D
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Sugabes беа а претходната година пет шоп бојс ги донесе телеком ако не се лажам. И не ги заборавајте one republic лани.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
geta e iscitana kniga, enrike taka i taka ce ima zeni mnogu ako ne drugo :D
a prodigi e druga dimenzija,definitivno dobar izbor
 

Kajgana Shop

На врв Bottom