АК47 или М4А1?

Koe оружје е подобро

  • АК47

    Гласови: 276 48,3%
  • М4А1

    Гласови: 296 51,7%

  • Вкупно гласачи
    572

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
мислам дека е М-16ката, бидејќи незнам зошто но на 1.6 верзијата се треси нишанот кога пукаш со калаш, а како што гледам на некои филмчиња од Counter - Strike Source, нишанот на калаш ама ич не се мрда. :)
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.738
Поени од реакции
9.729
Гласав за м-ка, ама се попишманив
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
abe vidi... M-kata stalno sum znael da ja igram i sea znam a kalasot sea go nauciv i mn e jak samo od daleku nekako slab e . Kalasot e za nekoja sredna destinacija ne mn daleku ama ne mn blisku a m-kata e poise za od daleku...Ipak sea so go nauciv kalasot i glasav za nego:D
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Викса, според мене баш напротив, калашот е мноогу силен од далеку, а одблиску многу треси и затоа бега.. абе, јас си знам м16 за мене и ништо друго..
 

IsusHristos

Bojan CPU
Член од
1 март 2007
Мислења
256
Поени од реакции
1
И двете оружја се добри ако знаеш да ги играш.Калашот според мене дур се движиш лево десно можеш да ги гаѓаш у глава.И да не си толку прецизен.Друга работа поефтин е и имаш пари за штит.Ама кога ке се дојде у дуел со некој со м4а1 тогаш знај дека или си на 1 hp или си умрен.А со м4а1 не дај боже да одиш и да пукаш куршум нема да го погоди противникот
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Абе деца... остајте АК и М4 . Земите си АВП да ве види Господ...
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Shorty koga sakas togaj samo izrazi zelba na milita :)
 

IsusHristos

Bojan CPU
Член од
1 март 2007
Мислења
256
Поени од реакции
1
Shorty ако сакаш толку авп инсталирајси World II Sniper имаше таква игра мислам. :D
И за кантер треба чоек што знае авп добро ама без м4а1 и калаш не бива работа
 
Член од
14 април 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
M-ka mislam deka e bolji. Ili pa ja imam bolje nauceno od kalasot. Vo sekoj slucaj i dvete se top!
 

KaSpeR[MkD]

There Is The Machine
Член од
17 април 2007
Мислења
131
Поени од реакции
1
Одбрав Емка . Пуската е закон мислам исто и каласот но јас знам дека емката е попрецизна од каласот но помалко зима крв , а додека каласот е по не (прецизен) но повеке зима крв . Но сепак јас ја избрав емката затоа со незнам доволно да пуцам со калас :icon_lol:
 

Chejo

Мрзата
Член од
9 февруари 2007
Мислења
320
Поени од реакции
1
М-ката ми е подобра затоа што кога има пригушивач може да се пука и рафално без големо губење на прецизноста.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom