АК47 или М4А1?

Koe оружје е подобро

  • АК47

    Гласови: 275 48,2%
  • М4А1

    Гласови: 295 51,8%

  • Вкупно гласачи
    570

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
183
Поени од реакции
429
AK47, некако попрецизна ми е. M4A1 исклучиво со пригушувач.
 

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.222
Поени од реакции
561
M4A1 само со пригушувач.
P90 за Rush B (Ова кога ми е здосадено и кога нема што да правам).
А калаш ретко користам,не дека не е јак,туку дека многу recoil има.
Кога сум од Терористи гледам да биде со M4A1 ако му земам на некој,а ако не ондак со М4А1.
 
На врв Bottom