АК47 или М4А1?

Koe оружје е подобро

  • АК47

    Гласови: 275 48,2%
  • М4А1

    Гласови: 295 51,8%

  • Вкупно гласачи
    570

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.093
Поени од реакции
6.443
Калаш или М-ка? Вечно прашање. Да го видиме вашето мислење!

:violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Abe i 3-1 da go naucis e najdobro.(site se dobri samo da im vlezis vo sema)
Ali toa e toa sme se naucile so ovie dve i tolku.......:toe:
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
pred da go naucam ak47 ja igrav m4a1 zatoa sto bese polesna za igra.. posebno od blisku...
ali go vezbav nekoe vreme kalasot.. i sea samo so nego igram.. mnogu e pojak
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.093
Поени од реакции
6.443
Joey напиша:
Abe i 3-1 da go naucis e najdobro.(site se dobri samo da im vlezis vo sema)
Ali toa e toa sme se naucile so ovie dve i tolku.......:toe:
:icon_bigg Така е, ама ја мислам ко АWP нема!
 

bad_boy

Шчо САќАШ Мори
Член од
25 јануари 2007
Мислења
292
Поени од реакции
6
И двете.Стварно е се до денот.Еден ден растурам со калаш друг со емка!
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
defeinitivno m16 zasto
1. go znam perfektno da go pukam posebno u glava
2. koga ke stajs prigusuvac i se skries ne se poznava od kaj pukas (ne sveti i dava zvuk) mislav dava ali mal


ali awp+usp najboli kombinancija :pos2:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
10.731
Поени од реакции
139
И двете, со иста ефикасност и двете ги користам
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.509
Поени од реакции
898
Калаш. Со М-ката попрецизно се пука, ама не ефикасна. АК 47 има ефикасност, само финтата е во тоа да се научи прецизно да се пука со таа пушка. Прашајте го Кенгурот, он научил речиси совршено да пука со Калаш. ;)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Калаш бе каква м-ка...
калашот ми лежи вСрце,само сеа неам играно 1 месец и којзнае како играм ама коа играв,со калаш супер ми одеше.
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
Калаш!
Мене ми е доста по прецизен од голема раздалеченост а и калибарот му е појак мислам не сум сигурен,ем-ката ми е некако боља од блиску али се на се Калашот го одбирам.поздрав.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.396
Поени од реакции
1.664
Абе ако научиш да пукаш, си зимаш 5-1 и не му ја мислиш :)! Не знам, мене некако м-ка ми е боља.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.273
Поени од реакции
1.465
ne znam ni so dvete da igram.. mnogu dolgo go vezbam awp-to taka da zaboravam da kupuvam drugi oruzja :toe:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.181
Поени од реакции
957
G@rfielD напиша:
:icon_bigg Така е, ама ја мислам ко АWP нема!
Зависи од човекот што пука со AWP.. А инаку мислам дека M4A1 е поарно :violent1:
 

bobanvm

!hallinaV
Член од
27 јануари 2007
Мислења
66
Поени од реакции
0
александар к. за мене..е помоќно е и помоќен звук има....
 
На врв Bottom