АДРЕНОКРОМ - сатанистичка дрога

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Секако дека има
Several small-scale studies (involving 15 or fewer test subjects) conducted in the 1950s and 1960s reported that adrenochrome triggered psychotic reactions such as thought disorder and derealization.[3] Researchers Abram Hoffer and Humphry Osmond claimed that adrenochrome is a neurotoxic, psychotomimetic substance and may play a role in schizophrenia and other mental illnesses.
Дали тоа Холивудската багра во исто време се подмладува ама со мала доза на шизофренија?
Затоа Мадона пееше дека ќе топи срца :(
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.438
Eve eden od dokazite, kako izgleda dejstvoto na ovaa opasna droga.


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
@pozdrav eden topol
Го имаш изгледано ова видео? Непобитен доказ за постоењето на сатанистички кругови кај нас. Го тргаат од сите интернет сајтови, ама го имам на цд, можам да ти го испратам.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.744
Поени од реакции
12.058
Пологично е да е таму отколку во ЧДА си велам.

Често креатурите позади заговорите креираат ,,теории на заговор" за доколку помеѓу пласираните невистини случајно исплива и по некоја вистина, и на неа да се гледа со резерва и со потсмев подеднакво како и на глупостите.
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.279
Поени од реакции
9.880
Да, не е фер темава да не биде сериозно сфатена.
Вие не сте сериозни, во ништо не верувате....
Бадијала изгледав видеа, бадијала читав, се бадијала....е само лајк заборавив да му шлапнам на Васето...
добро барем ти не заборави да ставиш :P
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.146
Прекрасна тема каде можеш да научиш многу нови работи и информации и да го надоградиш своето знаење. :toe:
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
248
Поени од реакции
642
Јас сум едно од мачените деца. Топли поздрави, прашај шо те интересира. Во мојов случај немаше вадење адреналин со игла од кичмата, само стоев мирно со по еден сладолед во двете раце додека комшивката ми го лапаше сосе мадина. Јас 5-6 годишно дете збунето плачев, а таа упорно ме смируваше "ajde de so e sega, ete i da go izejs edniot imas uste eden".
Ми остај последици не дека не остај, ама не верувам дека беше сатанист. Добра пичка во секој случај.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.744
Поени од реакции
12.058
Јас сум едно од мачените деца. Топли поздрави, прашај шо те интересира. Во мојов случај немаше вадење адреналин со игла од кичмата, само стоев мирно со по еден сладолед во двете раце додека комшивката ми го лапаше сосе мадина. Јас 5-6 годишно дете збунето плачев, а таа упорно ме смируваше "ajde de so e sega, ete i da go izejs edniot imas uste eden".
Ми остај последици не дека не остај, ама не верувам дека беше сатанист. Добра пичка во секој случај.
Се што си пишал је уреду и ми има логика и ти верувам, ама тоа дека си плачел...

Заошто бе пријетеле лажеш за плачење, поради таква непотребна лажга никој не ќе ти поверува на целата случка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom